گزینه ها
خانه
در باره ما
یادداشت ها
دیدگاه ها
رویدادها
آرشیو برنامه های رادیوئی
مصاحبه وسخنرانی ها
حقوق بشر/Human Rights
آلبوم عکس
سامانه های سیاسی و خبری
جستجوی پیشرفته
پیوندها
درخواست


خبرگزاری مجموعه فعالان
حقوق بشر در ایران
(هرانا)


با زنان نقال ایران آشنا شوید
ساقی عقیلی ( ندا آفرید )
با ساقی عقیلی آشنا شوید
http://forum.irtools4u.com/
showthread.php?p=234182

لینک جدیدترین نقالی های بانو عقیلی
وبلاگ بانو عقیلی
http://modernnarrating.webs.com
/photos.htm


فاطمه حبیبی زاد ( گردآفرید )
وبلاگ رسمی بانو حبیبی زاد
http://www.gordafarid.net


Active Image
 

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران


Active Image

 

Active Image

Active Image

Active Image
 


RiksteaternActive Image


Active Image

 


Active Image


Active Image
 
 
پیشگیری از جنگ چاپ پست الكترونيكي
ویکتوریا آزاد
2012.04.10

به اعتقاد من که زیستن در فضای مسموم جنگ ایران و عراق را تجربه کرده ام ، جنگ پدیده ای است زشت و غیر انسانی و درهر صورت و به هر شکل و به هر دلیلی استفاده از ابزار جنگ را غیر متمدنانه و غیر لازم میدانم.
جنگ پدیده ای است که از بطن بدخوئی و سرشت نا تمام و ناکمال انسان سرچشمه میگیرد و زوائد تکامل نایافتگی آن بعدی از شخصیت بشر است که هنوز صیقل نیافته و تا رسیدن به مدارج والای انسانی قرون دیگر را نیز باید سپری کند.
برای جلوگیری از افزایش نظامیگری در منطقه و تکرار یک تراژدی دیگردر آنجا که به ایران مربوط میشود، باید مثل یک پرگار عمل کرد ، با یک پر، نظام ددمنش جمهوری اسلامی را افشا و رسوا ساخت و برای برکناری آن کوشید و مبارزه کرد و با پر دیگر به قدرتهای بین المللی نشان داد که ما در صحنه ایم و برای برکناری رژیم به شکل متمدنانه تلاش میکنیم لذا فضای جنگ را مناسب گذارعقلانی به دموکراسی نمیدانیم.
تا زمانی که نیروی اپوزیسیون ج.ا. ضعیف و نحیف عمل میکند بدیهی است که فضای خالی برای صاحبان قدرت باز و مناسب میماند و فرصتها نیزبدست آنها اداره میشود.
برای برهم زدن چنین موازنه ای زنان می بایست ابتکار عمل را بدست گیرند و گردان پیشبرنده سرنگونی نظام باشند. سرنگونی که از راه مبارزه مدنی ، شرکت گسترده بدنه جامعه و مقاومت مدنی فراهم میشود و نه از طرق نظامی و فعل و انفعالات بالاییها. بدیهی است که زنان بدلیل داشتن بیشترین منافع در رفتن چنین نظامی ، بیشترین و قوی ترین انگیزه های انسانی را دارا می باشند و صرف قدرتمداری برای رفع امیال خویش نیست که به آنها انگیزه میدهد بلکه قدرت برای تغییر وضعیت کل جامعه در صدر آن زنان و کودکان و جوانان است که آنها را آماده پذیرش هزینه میکند. سلاح ما روشنگری و تشکل یابی است.
 با احترام ویکتوریا آزاد
 فعال سیاسی  ـ سوئد  
www.victoriaazad.com
 
< قبل   بعد >
 
2007 Victoria Azad