گزینه ها
خانه
بیوگرافی
یادداشت ها
دیدگاه ها
رویدادها
آرشیو برنامه های رادیوئی
مصاحبه وسخنرانی ها
حقوق بشر/Human Rights
آلبوم عکس
سامانه های سیاسی و خبری
جستجوی پیشرفته
پیوندها

Mrs Victoria Azad is a renowned politician who the past 40 years has worked in opposition against the Islamic Republic of Iran. She is known as a political analyst, writer and debater. Mrs Victoria Azad has initiated and started several important oppositional associations and is one of the founders of Iran Yaran. Mrs Victoria Azad is especially known for her strong connections to the opposition within the country. She has written numerous important articles and is one of the key figures within the Iranian opposition who is frequently interviewed on matters with regard to the current political situation in Iran In 2002 she was nominated for the Swedish Parliament and held a fourth place in the election. She holds a MA in Nursing and leadership and has worked as University Adjunct as well as held several Managerial position within her field of work.
برنامه های تلویزیونی

شبکه ایرانیاران

روی لوگو کلیک کنید

 اولین برنامه ایرانیاران در تلویزیون کانال یک با اجرای ویکتوریا آزاد موسس و رایزن این شبکه با موضوع معرفی شبکه ایرانیاران و استراتژی این شبکه در رسیدن به هدفِ اتحاد در اپوزیسیونِ مخالف با رژیم جمهوری اسلامی اجرا شد.

برای دیدن این برنامه به کانال یوتیوب #شبکه_ایرانیاران رجوع کنید👇
https://youtu.be/QeSoO6CBKm0
این برنامه را در کانال یک نیز میتوانید ملاحظه کنید
https://youtu.be/epM3n11SMqw
#ژنو_اپوزیسیون
#اتحاد_میلیونی
#شبکه_ایرانیاران
#کانال_یک
@iranyarannetwork1398
کتاب اول دبستان

 
احضار 4 نفر به کمیته انضباطی دانشگاه شیراز چاپ پست الكترونيكي
 و ادامه فعالیت های سرکوبگرانه تشکل های حکومتی

امروز شنبه 4 نفر از فعالین دانشجویی دانشگاه شیراز به کمیته انضباطی احضار شدند.حمداله نامجو،سعید خلعتبری ،آرش روستایی و هادی الم لی  در پی برگزاری تریبون آزاد به مناسبت روز دانشجو در 18 آذر به کمیته انضباطی دانشگاه شیراز احضار شدند.این احضار ها در حالی صورت گرفته که حراست دانشگاه  شیوه های مختلفی را برای جلوگیری از برگزاری مراسم 18 آذر به کار گرفت.  هفته ی قبل از برگزاری  مراسم روز دانشجو در پی اعتراضات دانشجویان به مسموم شدن بیش از 200 دانشجو، تعدادی از دانشجویان به حراست احضار شدند و حراست دانشگاه شیراز دانشجویان را تهدید کرد که اگر در روز دانشجو برنامه ای داشته باشند  دانشگاه و نهاد های بیرون دانشگاه با دانشجویان برخورد خواهند کرد.یک روز قبل از برگزاری مراسم روز دانشجو دوباره تعدادی از دانشجویان به حراست احضار و به شیوه های مختلفی تهدید شدند، این تهدید ها محدود به احضار به حراست نبود بلکه  با تماس های تلفنی و اس ام اس های پی در پی سعی در ارعاب دانشجویان و منصرف کردن آنها از برگزاری روز دانشجو را داشتند.دانشجویان احضار شده از منتقدین و فعالین سیاسی می باشند که تاکنون بارها به اداره اطلاعات شیراز و کمیته انضباطی دانشگاه  احضارشده اند و برای این دانشجویان احکام قطعی کمیته انضباطی صادر ودرحال اجراست.
پس از برگزاری مراسم روز دانشجو در 18 آذر نهاد های شبه دانشجویی وابسته به حکومت مثل بسیج ،جامعه اسلامی و انجمن اسلامی مستقل با پخش بیانیه هایی در سطح گسترده  خواستار برخورد با دانشجویان برگزارکننده روز دانشجو شدند.دانشجویان وابسته که با نهادهای بیرون دانشگاه از جمله اطلاعات و سپاه در ارتباط هستند، با جوسازی علیه دانشجویان منتقد  خواستار اخراج این دانشجویان از دانشگاه  شده اند .اعلامیه های تشکل های وابسته بصورت وسیع در خوابگاه های دانشجویی  در صفحات متعدد  طی شب های گذشته پخش شده است.این دانشجویان در بیانیه های خود اعلام کرده اند که به مدت 3 روز طی مراسمی به نام اعتکاف اعتقادی سیاسی به جهت عدم برخورد مسولین با دانشجویان برگزار کننده مراسم 18 آذر در مسجد دانشگاه جمع می شوند. با ورود بسیجیان از خارج  دانشگاه این مراسم در روزشنبه با جمعیتی حدود 50 نفر شروع شد.فردی وابسته به نام سعید راست خدیو که  مدتی نیز رییس بسیج دانشگاه بود و در تحصن 10 روزه اسفند ماه سال گذشته با جمع کردن عده ای بسیجی ، سعی در ایجاد تشنج و درگیری در بین دانشجویان داشت، به عنوان سخنگوی این گروه هدف از این اقدام را برخورد با حرکتی دانست که به نظرش در طول چند سال اخیر در دانشگاه ها شکل گرفته  و گفت که این جریان در دانشگاه ها به طور هماهنگ در حال تقدس زدایی و توهین به مقدسات است.لازم به ذکر است که احمد سعیدی و مصطفی نمازیان که در بین دانشجویان به افراد اطلاعاتی معروف  و به شدت منفور می باشند در مصاحبه با سایت های حکومتی خبرگزاری فارس و شبکه خبر دانشجو(سایت بسیج دانشجویی)  به جو سازی و لجن پراکنی علیه دانشجویان پرداختند.نمازیان طی مصاحبه با سایت بسیج گفته است که: «فمنيست‌ ها  با نام دفاع از حقوق زن در اجراي پروژه بي حيايي و ‏حذف قوانين اسلامي عمل مي‌كنند» وی که فعال دانشجویی قلمداد شده فعالین قومی را ابزار دست گروه های  تروریستی  معرفی کرده و آنها را به همراه روشنفکران مذهبی و غیر مذهبی از مصادیق جریان های انحرافی دانسته است! احمد سعیدی  دیگر دانشجوی وابسته  در زمینه برگزاری تریبون آزاد روز 18 آذ ربه خبرگزاری حکومتی  فارس گفت : دانشجويان فعال دانشگاه و اعضاي تشكل هاي دانشجويي!؟ بلافاصله نسبت به اين مسئله اعتراض كرده و با حضور خود در دفتر رئيس دانشگاه و استانداري، خواستار برخورد قانوني با هتاكان و قانون شكنان شدند.
این جوسازی ها در حالی صورت می گیرد که با روی کارآمدن دولت  احمدی نژاد، فشارها بر  فعالین دانشجویی، زنان کارگری، قومیتی، معلمان واقلیتهای دینی به شدت افزایش پیداکرده است .در این راستا تشکل های وابسته به حکومت در داخل دانشگاه ها فضا را بیش از پیش مسموم کرده و زمینه برخورد با دانشجویان را فراهم کرده اند.در دانشگاه شیراز هم این تشکل های وابسته و مزدورهمگام با دولت سرکوبگر پروژه سلاخی دانشجویان  را به بهانه های واهی مثل توهین به مقدسات،شهدا و عبور از خط قرمزها  دردستورکارخود قرار داده اند
دانشجویان  دانشگاه شیراز با اعتراض به احضار فعالین دانشجویی و در راستای موازین تعیین شده در تریبون آزاد 18 آذر هرگونه اقدام سرکوبگرانه را محکوم کرده و اخطار کردند که در صورت عدم لغو سریع احضاریه ها  عواقب اقدامات بعدی دانشجویان  به عهده مسولین خواهدبود.


 
< قبل   بعد >
 
2007 Victoria Azad