گزینه ها
خانه
بیوگرافی
یادداشت ها
دیدگاه ها
رویدادها
آرشیو برنامه های رادیوئی
مصاحبه وسخنرانی ها
حقوق بشر/Human Rights
آلبوم عکس
سامانه های سیاسی و خبری
جستجوی پیشرفته
پیوندها

Mrs Victoria Azad is a renowned politician who the past 40 years has worked in opposition against the Islamic Republic of Iran. She is known as a political analyst, writer and debater. Mrs Victoria Azad has initiated and started several important oppositional associations and is one of the founders of Iran Yaran. Mrs Victoria Azad is especially known for her strong connections to the opposition within the country. She has written numerous important articles and is one of the key figures within the Iranian opposition who is frequently interviewed on matters with regard to the current political situation in Iran In 2002 she was nominated for the Swedish Parliament and held a fourth place in the election. She holds a MA in Nursing and leadership and has worked as University Adjunct as well as held several Managerial position within her field of work.
برنامه های تلویزیونی

شبکه ایرانیاران

روی لوگو کلیک کنید

 اولین برنامه ایرانیاران در تلویزیون کانال یک با اجرای ویکتوریا آزاد موسس و رایزن این شبکه با موضوع معرفی شبکه ایرانیاران و استراتژی این شبکه در رسیدن به هدفِ اتحاد در اپوزیسیونِ مخالف با رژیم جمهوری اسلامی اجرا شد.

برای دیدن این برنامه به کانال یوتیوب #شبکه_ایرانیاران رجوع کنید👇
https://youtu.be/QeSoO6CBKm0
این برنامه را در کانال یک نیز میتوانید ملاحظه کنید
https://youtu.be/epM3n11SMqw
#ژنو_اپوزیسیون
#اتحاد_میلیونی
#شبکه_ایرانیاران
#کانال_یک
@iranyarannetwork1398
کتاب اول دبستان

 
انتقام گیری حکومت آخوندی از آزادیخواهان ایران چاپ پست الكترونيكي
 و آینده ای خشونت بار
سعید از حومه تهران
Saturday، June 13، 2009
عزیزان دیدید؟
همانطور که از محافل نزدیک به حکومت با خبر شده بودم رژیم قصد داشت که احمدی را به هر حال روی کار بیاورد دوباره و در واقع در هفته گذشته کنترل از دستش خارج شده بوده و تنها منتظر بود روز انتخابات برسد و همه مردم شرکت کنند و اول به این هدف خودش برسه و در عین حال انتقام سخت تاریخی را در روزی که به شب رسید از تمام ازادیخواهان ایران گرفتند .
امروز روز بزرگی است
امروز در کشور ما نبرد بزرگ بسیار قابل مشاهده و ملموس است
امروز نسل جدید بچه های گل ایران :(( بچه های گل ایران متوجه شدند که تجربه خاتمی که ما 12 سال قبل آنرا آغاز کرده بودیم یک تجربه واقعی بود و این حکومت هرگز در وضعیتی نبود و نیست که اصلاح پذیر باشد.
وحشی ترین و بی شرم ترین و کثیفترین و بد ترین نوع حکومت دنیا ی امروز که ما در آن زندگی میکنیم توسط گروهی از مافیای افراطی مذهبی و سودجو اداره میشود که زبان مسالمت نمیداند و راه اصلاحات در این حکومت سرابی بیش نیست .
اونا براحتی هموطنان خود را میکشند و ایران برایشان هیچ ارزش و اهمیتی ندارد و هیچ عشقی در وجودشان به مولانا و سعدی و حافظ نیست و از خاک ایران و سرمایه های کشور فقط بعنوان یک منبع تغذیه برای اهداف خود سود میبرند و قصد دارند بساط خود را در منطقه و جهان گسترده کنند و بر تمام زمین حکومت کنند . اونا واقعا افراد بی شرم و کثیفی هستند.
من چه گفته بودم ؟
نوشتم که مردم ما باور دارند که میتوان به این انتخابات امیدوار بود ولی بیشتر مردم معمولا نمیدانند که سران این حکومت به چه موارد عظیمی فکر میکنند . اینکه باید قدرت اتمی شوند و تمام دنیا را بهم بریزند و با ابرقدرتهای دنیا در بیفتند اینکه گمان میکنند جانشین خدا بروی زمین هستند مسئله کمی نیست و اهداف کوچکی هم نیست و برای این رژیم آنقدر مهم است که بخاطرش مردم خود ایران را براحتی هر چه تمام تر از بین خواهد برد و به هیچ هموطن رحم نخواهد داشت .
و نابودی ایران هم برای آنها چندان اهمیتی ندارد.
امروز واضح شد که اینها راه جنگ را برگزیدند . جنگ با ابرقدرتها و برهم زدن نظم و ثبات تمام منطقه . در روزهایی که نزدیک است اگر این حکومت همچنان برقرار بماند !
ولی امروز ثبات تهران و سراسر ایران را بهم زدند...
از کشورهای دیگر افراد غیر ایرانی را بطور مزدور استخدام کرده تا براحتی جوانان ما را بکشند .
در همین لحظه با یکی از نزدیکانم تماس گرفته شد و گفته شد بدلیل آرامی ها و وجود گارد درخیابانهای یوسف آباد در حالیکه بانکها به آتش کشیده شده فردا سر کار نرود زیرا منطقه بسیار خطرناک است.
سوال اینست که ناآرامی تا چه وقت خواهد بود و سرانجامش چیست.
این واقعه از یاد مردم نخواهد رفت.

امروز در محل کارم افراد ناآگاه یا واقعا افرادی که با مشکلات اقتصادی روبرو هستن و به احمدی نژاد رای دادند خیلی خوشحال بودند که او برنده شده است و به آنها که به پیروزی موسوی امید داشتن میخندیدند.
البته من جزو هیچکدام از این دو گروه نبودم ولی گفتم دوستان خوشحال نباشید که اینبار تقلب وسیع حکومت و این راهی که انتخاب کرده برایش بسیار گران تمام خواهد شد و برای تمام مردم ایران بسیار هزینه های زیادی میبینم .
دو ساعت بعدش بهم تلفن شد و خبر از درگیریهای شدید و درگیری حتی بین سران حکومت میداد .
واقعا باورم نمیشه که چطور تا این حد حکومت بیچاره شده است .
دلیل این حرفم اینست که تمام جوانان و مردم آزادیخواه تهران امروز دیگر دچار شوکی شدند که هرگز فراموش شدنی نیست و قابل بخشش هم نخواهد بود و این برای حکومت بسیار گران تمام خواهد شد.

رویای حکومت مبنی بر خر کردن مردم و حضور چشم گیر آنها در انتخابات و سپس برنده اعلام شدن احمدی نژاد البته به حقیقت پیوست ولی نه آنگونه آرام و ایده آل و به این راحتیا که این حکومت برایش برنامه ریخته بود .
برنامه شان این بود که بسیاری ازهمان زنان و دختران و جوانانی که همیشه در این سالها اونها رو کتک زده و همیشه به ایشان توهین کرده را فقط یکروز پای صندوق بیاورند و تصور نمیکرد که این به عنوان جنبش سبز و نوعی انقلاب در جامعه گسترده بشه و حتی امروز سران خود این سیستم با هم درگیر هستند.
امروز بچه های بسیاری از بین جوانان ما چه دختر و چه پسر در تهران کتک خوردند و خونها ریخته شد و دلهای ساده بسیاری از همین مردم البته شکست . ولی این داستان به اینجا ختم نخواهد شد و ابعاد ماجرا شاید ده ها برابر 18 تیر برای این حکومت است .
زیرا اینبار با میلیونها نفر درگیر هستند بطور مستقیم .
حاکمان حیله گر وشارلاتان راهی را انتخاب کردند که اول به ضرر بخش بزرگی از بدنه حکومت شده و درسته که احمدی نژاد را در جای خودش نگاه داشتند ولی این برایشان از جهت دیگر یک باخت کامل است زیرا خودشان را با مردم بسیاری از ایران روبرو کردند .
دیدید در کمتر از چند ساعت ازپایان انتخابات فیسبوک را هم فیلتر کردند تا لج جوانان در بیاد.
خطوط تالیا و ایرانسل را قطع کردند در همون روز انتخابات تا پیامکهای رمزی که ناظران طرفدار موسوی از حوزه های اخذ رای به تهران میخواستند ارسال کنند هرگز نرسد ..
و تا همین لحظه هم همه این خطوط قطع است.

امروز با اینکه مزدوران این رژیم دستور دارند مردم را قتل عام کنند ولی درگیری با میلیونها نفر در تهران برای رژیم بسیار بسیارخطرناک و پر هزینه خواهد بود و حتی ممکنه به سقوط حکومت هم بیانجامد . منتها راه درست را باید رفت اگر واقعا همه در کنار هم آزادی ایران را خواستاریم.
این فرصت تاریخی است ولی باید هوشیار بود.
ما اسلحه نداریم و نمیتوانیم مستقیم با ماموران بجنگیم . ولی ما جمعیت وسیعی هستیم که هدف مشترکی داریم در سراسر ایران . ضمن اینکه ما مثل اونا هرگز نیستیم .
من با دکتر سازگارا کاملا موافقم . راه حل درست در این مقطع فقط اعتصابات سراسری است و ایده آل اینه که موسوی و برخی افرادی که به هر حال مردم به آنها اعتماد کرده بودند آنها را هماهنگ کنند برای اعتصابات . البته این تقریبا مرگ و کشته شدن خودشان را هم میتواند بدنبال داشته باشد .
امیدوارم مردم ما منتظر رهبری اونا نیز نباشند و شاید بطور خودجوش این اعتصابات از نارضایتی های گسترده شکل گیرد .
امروز اگر حرکت خشنی هم از مردم دیده بشه واقعا حق دارند و من تعجب نخواهم کرد . اینقدر مردم عصبانی هستند.
به مشتی ملای مذهبی هم نباید مراجعه کرد برای پا در میانی . روحانیت اگر شعورش رسیده بود زودتر از اینها حرکتهایی میکرد مثل آقای بروجردی و برخی دیگر . فقط مردم باید به این نتیجه برسند که تحصن گسترده کنند و مردم بهتره روی ارادده ملی خود تکیه کنند..

ولی در همین لحظاتی که ایمیل مینویسم مدیرشرکت یکی از نزدیکانم با او تماس گرفت و از او واست فردا سر کار نرود زیرا در خیابانهای اطراف محل کارشان بانکها را آتش زده اند و نیروهای گارد در تمام خیابان پرتعداد هستند.
بگذریم..
کاملا قابل پیش بینی است این خشونتها . البته میتواند کار خودشان هم باشد .
این مهم است که مردم در کنار هم باشند و چقدر صحنه های کمک جوانان برای رهایی جوان دستگیر شده توسط ماموران دلگرم کننده بود که بارها از صدای امرکیا و بی بی سی پخش شد.

عزیزان امروز این حکومت راهی در پیش گرفته که یک جنگ واقعی با تمام آزادیخواهان ایران است ولی رژیم هم میداند که همه مردم ما هم ازادیخواه نیستند و بسیاری هم واقعا در همین انتخابات به احمدی نژاد رای دادند زیرا انها واقعا مستضعف و بدبخت بودند و نظام با سیاست گداپروری انها را زیر چتر خود داشته و این هشدار خطرناکی است که حتی جنگ داخلی هم ممکنه پیش بیاد که امیدوارم به اون سمت نرویم . یعنی این حکومت اینقدر بین ما شکاف ایجاد کرده که ما ایران را هم از یاد ببریم و مردم با هم در بیفتند ؟!
بنظر من این حکومت با کشتن مردم کاری میکنه طرفدران خودش را هم بین عوام از دست بده .
در این لحظات چه خبر است در تهران بزرگ
همیشه وقتی تهران را از دور میدیدم با خود میگفتم این حکومت چگونه این جمعیت وسیع را کنترل خواهد کرد در روزی که این جمعیت منقلب شود .
رسانه های قدرتمند صدای امریکا و فارسی بی بی سی خیلی مهم هستند .
از کشورهای ازاد دنیا تنها انتظار میرود که به نقش اطلاع رسانی خود با قدرت ادامه دهند .
امیدوارم ایالات متحده امریکا فرکانس رادیویی چند فرکانس بسیار قدرتمندروی موج متوسط بطور اضطراری در نظر بگیرد برای ایران .
آزادیخواهان ایران به حمایتهای معنوی و رسانه ای مردم آزادیخواه کشورهای آزاد اروپایی و امریکایی نیازمندند.
عده ای تازه به این نتیجه رسیده اند که ای کاش رای نمیدادیم .
نباید اینطور گفت. این تجربه بزرگ ارزشش را داشت .
من بر اساس تصمیم شخصی خودم نرفتم و رای ندادم در حالیکه میدونستم شرکت مردم پر شور خواهد بود . امروز ولی خیلی ها با من همفکر هستند که این حکومت بسیار پلید است و به ما اجازه نخواهد داد به این سادگی تغییرش دهیم و یا با آینده اش بازی کنیم .
راه ما برای رسیدن به ازادی و دموکراسی دشوار خواهد بود ولی عملی خواهد بود و ما به روزهای ازادی خواهیم رسید زیرا حق با ماست .
عزیزان اگاه باشید که حکومت امروز و امشب سخت وحشتزده است و دستش در دنیا رو شد .
حکومت وحشتزده ی اخوندی بسیار خطرناک است .
باید با خود بگویند که چرا رژیم موفق شد یک کلاه برداری بزرگ انجام دهد .
دلیلش را فکر میکنم میدانم . اینست که بیشتر مردم ما هنوز این رژیم را نشناخته بودند . امیدوارم که دیگر بر ما مشخص شده باشد که تنها راه رسیدن به آزادی نفی این حکومت با تمام اشکال و حیله هایش است و ما باید از خود سوال کنیم که آیا لایق این سیستم چرت مسخره ولایت فقیه هستیم یا خیر ..
ایا در این مملکت آدم از این 4 نفر بهتر پیدا نمیشد ؟ آیا ما مجبوریم همیشه بین این بد ها و بدتر ها انتخاب داشته باشیم . یعنی ما باید تا ابد اینقدر بدبخت باشیم؟ اینقدر باید سطح انتظارمان ضعیف و پایین باشه ؟ اینقدر باید نا امید باشیم که به سراغ این حکومت برویم تا به ما امید ببخشد ؟
این تجربه تاریخی که در یکهفته رخ داد بنظر من برابر با تجربه تاریخی دوران 8 ساله خاتمی است . و ارزشهایش بسیار بالاتر و مهمتر هم هست.
نکته مثبت این واقعه همین است که تجربه به این بزرگی بدون تلف شدن وقت و عمر بسیاری از نوجوانان ایران بدست اومد . بله .
بچه های گل و نازنین ایرانی که از آنها عکسهای زیبایی گرفتم اونشب بدانید که این حکومت اونقدر احمق است که از ابرقدرتهای دنیا نمیترسه و فکر میکنه میتونه با دنیای آزاد و اروپا و امریکا مقابله کنه ولی اونقدرا هم دیگه احمق نیست که از شما نترسه !

حکومت میدونه بچه های گل ایران بزرگترین خطر برای بقایش در آینده نزدیک هستند و اگر فکر میکنه با بمب اتم میتونه در دنیا قدرت نمایی کنه ولی نمیدونه در برابر نسل جدید چطور میتونه مقابله کنه.
اینهمه سال تلاش کرده تا بزور سطح فکری هموطنان ما رو پایین بیاره و مغزشون رو شستشو بده ولی آخرش میبینه که این مردم میخواهند ایرانیانی آزاد باند و با دنیا در روابط خوب باشند هرچند مسلمان هم هستند. صلح جو هستند و هرگز مثل افراد این حکومت کثیف و کینه ای و مریض نخواهند بود . مگر برخی که اونا هم بزودی متوجه میشوند فریب چه افرادی رو میخورند .

باید به ایرانی بودن بازگردیم و این کلمه ایران بدون هیچ صفت کافی خواهد بود تا ما را با هم متحد نگه دارد . فقط کافیست برخی حقایقی که حکومت در طول چند سال از یاد ما برده را دوباره بیاد بیاوریم .
انقلاب مشروطه ایران که در حدود صد سال از آن میگذرد برای رسیدن به یک حکومت دیکتاتوری مذهبی که جمهوریتش فریبی بیش نیست آغاز نشد و آزادی کمترین توقع ما بوده و باقی خواهد ماند.
ما پیروز خواهیم شد و ایران آزاد خواهد شد و حکومت دیکتاتوری که سرانش به زور سرنیزه و قتل و کشتار هموطنان خود بخواهد برقرار باشد بارها در تاریخ وجود داشته و سرانجام همه آنها یک چیز بوده و فانی خواهند بود.
هرچه بیشترمردم را میزنند و میکشند در واقع آینده بدتری در انتظارشان است و مردم هم بیشتربرای آزادی تشنه خواهند بود.
حکومت از اول هم قصد داشت از آزادیخواهان ایران انتقام بزرگی بگیرد ولی مردم ایران حکومت را غافلگیر کردند و در نهایت باز تکلیفش با مردمی خواهد بود که برای رسیدن به آزادی و خوشبختی از قبل تا همیشه امیدوار بوده و خواهند بود .
به امید پیروزی جنبش آزادیخواهی در ایران
پاینده ایران

 
< قبل   بعد >
 
2007 Victoria Azad