گزینه ها
خانه
بیوگرافی
یادداشت ها
دیدگاه ها
رویدادها
آرشیو برنامه های رادیوئی
مصاحبه وسخنرانی ها
حقوق بشر/Human Rights
آلبوم عکس
سامانه های سیاسی و خبری
جستجوی پیشرفته
پیوندها

Mrs Victoria Azad is a renowned politician who the past 40 years has worked in opposition against the Islamic Republic of Iran. She is known as a political analyst, writer and debater. Mrs Victoria Azad has initiated and started several important oppositional associations and is one of the founders of Iran Yaran. Mrs Victoria Azad is especially known for her strong connections to the opposition within the country. She has written numerous important articles and is one of the key figures within the Iranian opposition who is frequently interviewed on matters with regard to the current political situation in Iran In 2002 she was nominated for the Swedish Parliament and held a fourth place in the election. She holds a MA in Nursing and leadership and has worked as University Adjunct as well as held several Managerial position within her field of work.
برنامه های تلویزیونی

شبکه ایرانیاران

روی لوگو کلیک کنید

 اولین برنامه ایرانیاران در تلویزیون کانال یک با اجرای ویکتوریا آزاد موسس و رایزن این شبکه با موضوع معرفی شبکه ایرانیاران و استراتژی این شبکه در رسیدن به هدفِ اتحاد در اپوزیسیونِ مخالف با رژیم جمهوری اسلامی اجرا شد.

برای دیدن این برنامه به کانال یوتیوب #شبکه_ایرانیاران رجوع کنید👇
https://youtu.be/QeSoO6CBKm0
این برنامه را در کانال یک نیز میتوانید ملاحظه کنید
https://youtu.be/epM3n11SMqw
#ژنو_اپوزیسیون
#اتحاد_میلیونی
#شبکه_ایرانیاران
#کانال_یک
@iranyarannetwork1398
کتاب اول دبستان

 
"به نام خیزش ناسیونالیستی ایرانیان برای چاپ پست الكترونيكي
  باز پس گیری میهن از دست دشمنان ایرانزمین"
خیزش ایرانیان جهان را تکان داد، اما این آغازی به سوی مرحله پایانی این مبارزه است. حال میرویم تا به مرحله بعدی این مبارزه وارد شویم. اما قبل از اینکه به مرحله بعدی بپردازیم لازم است که به یک مطلب مهم اشاره کنیم.
 
همانطور که اطلاع دارید امروز کشورهای پیشرفته صنعتی معروف به "g۸" با انتشار بیانیه محکمی پشتیبانی‌ خود را از خیزش مدنی مردم ایران اعلام، و در ضمن رفتار غیر انسانی‌ رژیم ستمگر ولایت فقیه را نسبت به اراده و خواست ملت آزادیخوه ایرانزمین را محکوم کردند.
 

اما، در این بیانیه مهم کشورهای g۸ جای یک ضمانت اجرایی (sanctions) اقتصادی بر ضد رژیم سرکوبگر ولایت فقیه خالی‌ بود، که وقتی‌ از رئیس جمهور آمریکا (obama) در این مورد پرسش شد او پاسخ داد:
Obama: "که ما در این جلسه G۸ به آن چیزی که میخواستیم رسیدیم، و بحث در مورد ضمانت اجرایی (sanctions) اقتصادی محکمتر در برابر رژیم اسلامی را به ماه سپتامبر آینده که کشورهای "g۲۰" دیدار میکنند موکول می‌کنیم و امیدواریم تا آن زمان رژیم ولایت فقیه از این دری که باز گذاشته‌ایم عبور کند و کار به ضمانت اجریی اقتصادی بیشتر بر ضد رژیم ایران نکشد."
 
به زبان ساده، خریدن وقت بیشتر برای رژیم منفور ولایت فقیه به امید اینکه آن رژیم سر عقل بیاید و در برابر چشم پوش جهان از سرکوب ملت ایرانزمین، رژیم نیز به نوبه خود دست از برنامه هسته‌ای خودش بر دارد.
 
obama و g۸ هنوز هم امیدورند که به قیمت خون ملت ایرانزمین، رژیم منفور را مجبور به عقب نشینی در مورد برنامه هسته‌ای خود کنند.
با یک چنین طرز تفکر ابله‌هانه‌ای ما ایرانیان نباید از رفتار و سیاستهای شرکتهایی چون nokia تعجب کنیم.
 
اما پیام مهم برای ما ایرانیان از تمام این سیاستهای ویرانگر جهانیان این است که خودمان بدانیم تأ لحظه آخر سرنگونی رژیم ولایت فقیه، دست کمکی‌ فزاینده‌ای‌ از سوی غیب به سوی ملت ایران دراز نخواهد شد. و این ۳۰ سال مقاومت را خودمان با دست خودمان باید به سر مقصد پیروزی برسانیم.
خوشبختانه رژیم ولایت فقیه از وحشت شرکت نکردن مردم در این "انتصابات " نمایشی و از وحشت پیروزی طرح پیشنهادی "تحریم انتصابات" همان روزنه‌ای‌ را که همگی‌ در پی آن بودیم با دست خود با قرار دادن موسوی در برابر احمدی‌نژاد باز کرد غافل از اینکه ملت هشیار و به جان آمده ایرانزمین از این روزنه استفاده کرده و آن را تبدیل به یک خیزش سرتاسری کردند.
 


حال که با این خیزش مردمی یک جناح مقاومت علنی در برابر رژیم ولایت فقیه باز شد باید یک جناح دوم را با هدف "کمکی‌ و یاری رساندن" به جناح خیزش در برابر رژیم قرار دهیم. و رژیم را مجبور کنیم تا هم زمان در برابر دو جناح قوی مقاومت قرار گیرد.
نام جناح دوم و استراتژی مقاومت دوم "اعتصاب سرتاسری" در ایرانزمین است.
 
از این پس چه در ایرانزمین و چه در خارج از ایرانزمین مبارزین باید بر روی کلمه "اعتصاب" پافشاری کنند و در لابلای پیامها و گفتار خود از این استراتژی مهم و کمر شکن غافل نشوند. این مرحله دوم مقاومت (اعتصابات سرتاسری)، به سرنگونی رژیم شدت و سرعت میبخشد و هم زمان دست کمکی‌ مهمی‌ به خیزش مردمی خواهد بود.
 
ما ایرانیان دیگر راه برگشت نداریم و باید کار این رژیم ضد ایرانی‌ را در همینجا تمام کنیم.
 
ملتّی که راه خیزش را پیدا کرد، راه اعتصابات سرتاسری را هم پیدا خواهد کرد. شما در گیر این گره کور نشوید که چگونه این اعتصابات و از کجا آغاز و شکل بگیرد. آنچه مهم است این است که همگی‌ (چه در داخل و چه در خارج) به کمک یکدیگر میخ پیام اعتصابات سرتاسری را در ایران با سرعت بر زمین بکوبیم.
 
بر طبق محاسبات ما و استراتژی مبارزه در داخل قرار بر این نیست که سقوط این رژیم تا آنجا طول بکشد که (بنا بر پیشنهادات بعضی‌ از ایرانیان خارج از کشور) تازه در خارج بنشینید و به فکر ایجاد صندوق مالی‌ برای کمک رساندن به داخل باشید. گر چه بحث ما این نیست که به فکر بوجود آوردن صندوق‌های کمکی‌ به ایرانیان داخل که در اعتصابات شرکت میکنند، و و و... نباشید. زیرا باید از هم اکنون به فکر ایران پس از سقوط رژیم بود. اما، چیزی که در اینجا رخ میدهد ایجاب می‌کند که هر لحظه استراتژی مبارزه، شدت مقاومت، و جهت، تغییر کند که این به خودی خود جا برای به انتظار نشستن برای آرایش شما در خارج نمیگذارد. اینها باید قبلا میشد که وارد این بحث نمیشویم چون در حال حاضر جای این بحث نیست و دیگر آب از سر گذشت.
 


در هر حال در این لحظه، مهم، سرعت پخش پیامها در سرتاسر کشور است و همگی‌ باید در این راه بکوشیم.
 
"خیزش" شد و حال نوبت "اعتصابات" بی‌ وقفه و زنجیره‌ای‌ سراسری است که تا سرنگونی کامل رژیم ولایت فقیه به یاری خیزش بشتابد.
 
فراموش نکنید که مانوروها، مخصوصا در میان ارتش، نظامیان و حتی لباس شخصی‌‌های هم سو با مبارزین هنوز به صورت زیر خیز است چون در داخل ما با مشکل کشورهای پشتیبان رژیم نیز روبرو هستیم، از جمله روس‌ها، و و و... به علاوه اینکه در داخل به یک مساله دیگر مهم نیز باید بپردازیم و آن روز پس از سرنگونی رژیم است.
 
اخیرا اگر دستگیری هایی در میان سران نظامیان و جا به جا شدن آنها می‌بینید همه قسمتی‌ از زور‌آزمایی‌ها بین هم سویان با مردم، و آن دسته از رژیم هایی است که سعی‌ میکنند ولایت فقیه را یا نجات دهند یا اینکه دستی‌ در فردای پس از سقوط این رژیم داشته باشند.
 
ولی‌ در این شک نکنید که در میان لباس شخصی‌‌ها و نظامیان میهنپرستان بزرگی‌ در حال مانوروهای استراتژیک حساس هستند که در پی یک پارچه نگاه داشتن ایرانزمین و ایجاد نظم پس از سرنگونی رژیم اقدام میکنند.
 
مهار کردن و بیرون کردن این همه تروریست خارجی‌ که به سود ولایت فقیه یا به سود منافع خود در سراسر ایران پرسه میزنند به آن سادگی‌ نیست که فکرش را می‌کنید چون آنها در برابر یک پارچه نگاه داشتن ایرانزمین وظیفه ندارند و کار آنها فقط خراب کاری و خاموش کردن مردم از یک سو و از سوی دیگر حفاظت منافع خود پس از سرنگونی رژیم است.
 
ولی‌ مهم این است که در داخل تمام اینها از مدتها پیش پیشبینی‌ شده، و ضد استراتژی دشمن وجود دارد.
 


مهم برای تمام ایرانیان این است که بدانند که هم اکنون بسیاری از لباس شخصی‌‌ها و نظامیان در کنار مردم ایران در حال پرداخت بها برای آزاد ساختن ایرانزمین هستند و مردم تنها نیستند. روزی نه چندان دور فداکاریهای این دسته از لباس شخصی‌‌ها و نظامیان برای همه آشکار خواهد شد.
مبادا تروریست‌های هدفمند در ایران را با یاران و هم سویان با مردم به اشتباه بگیرید. ایرانزمین به آن یتیمی که اکثرا فکر میکردند نیست و هرگز نبوده است.
 
برای زندگی‌ بهتر، آزادی نه تنها حق است بلکه لازم است. و تا زمانی‌ که این رژیم ضد ایران و ایرانی‌ نرود این کشور و این ملت نمی‌تواند پشرفت کند و یا رو به سوی سازندگی گام بردارد.
 
مهم این است که بر روی پرچمی که همه ما در دست گرفته‌ایم کلمات میهن، ملت، آزادی، عدالت، برابری، حقوق بشر، قانون و دفاع از فرهنگ اصیل ایرانی‌ و هویت ایرانی‌ حک شده باشد.
 
در کنار یکدیگر با رهنمودهای دقیق، گام بگام، حماسه آفرینی می‌کنیم. فراموش نکنیم که هیچ گروه، دسته، سازمان، حزب، و و و به تنهایی مالک این مبارزه و مقاومت و خیزش ملی‌ نیست. مالک این رستاخیز ملی‌ تمامی‌ ما مردم ایران و عاشقان راه وطن هستیم، و نه بیشتر و کمتر.
هیچ فتنه‌ای‌ نمی‌تواند زنجیر اتحاد و هم بستگی ما ایرانیان را از هم بگسلاند. در کنار هم میرویم تا حق خود را از ظالمان زمانه بگیریم و میهن را از اسارت نجات دهیم. ندا، ندای حق و آزادی است. پرچم ما، پرچم آزادی است و رنگ ما رنگ عشق، احترام و وفاداری نسبت به یکدیگر، نسبت به میهن، و نسبت به نسل فردا است.
 
این مبارزه فقط برای سرنگونی یک رژیم ظالم ضد ایرانی‌ ۳۰ ساله نیست. این رستاخیز بزرگ سیر تکاملی تاریخی‌ مردم ایران برای رهایی و گذشت از اسارت دور خرافی است که بیش از ۱۴۰۰ سال جان و روح و اندیشه ایرانی‌ را به اسارت گرفته بود. در این سیر تکاملی و عبور از زنجیر خرافه ملت بزرگی‌ به نام ایرانی‌ سهیم است.
 


ما ایرانیان این زمانه، چه بخواهیم و چه نخواهیم در یک لحظه تاریخی‌ از دوران کهن تاریخ ایرانزمین قرار گرفته‌ایم که نتیجه عملکرد ما و پیروزی ما پایه‌های ایران نوین فردا را برای نسل اندر نسل و فرزندان فردای ایرانزمین بر زمین خواهد کوبید.
 
این یک مبارزه‌ای‌ است که شرکت کمتر از یک ملت هشیار و بیدار نمی‌تواند از پس آن بر آید. این مبارزه تاریخی‌ بزرگتر از آن است که با یک فرد، یک گروه، یک سازمان، یک حزب، و و و به مقصد پیروزی برسد.
 
نسل ما یک نسل تاریخ ساز در سرنوشت ایرانزمین است. و این یک وظیفه و مسئولیت کوچکی نیست که بشود با شراکت "یک یا دو" آن را تخمین زد.  این شراکت یک ملت در ساختن پایه‌های یک ایران نوین است.
 
و تنها دلیل پیروزی و مقاومت ما در طی‌ ۱۴۰۰ سال و ۳۰ گذشته، فقط، باور ما، عشق ما، به یکدیگر و به میهن بوده است. هر که میگوید ایرانیان از هم فراری هستند. تاریخ این ملت را درک نکرده است.. زیرا همین باور و عشق ما به یکدیگر و به میهن است که نسل اندر نسل تا به امروز پشت هر دشمن ایرانزمین را و پشت هر ضد ایران و ایرانی‌ را بر زمین کوبیده است.
 
ما پیروزیم چون ما یک ملت باورمند به هویت ایرانی‌ خود هستیم و در دفاع از هویت خود تا پای جان فداکار و با شهامت. در طول تاریخ شاید در جنگ‌های کوچک شکست هم تحمل کرده باشیم، اما در جنگ بزرگ دفاع از میهن و هویت ما یک ملتّی هستیم که همیشه پیروز بوده‌ایم.
 
هیچ قدرتی‌ در جهان هرگز نتوانسته و نمی‌تواند روح بزرگ و هویت ایرانیان را شکست دهد. این دلیل راز بقای ما ایرانیان و دلیل بقای فرهنگ بزرگ ما ایرانیان بوده است.
 
بی‌ دلیل نیست که دشمنان ایرانزمین از نوروز و سده و مهرگان، و و و تنشان به لرزه میافتد. دشمن میداند که آنها نمادهایی هستند که بر پایه‌های هویت ایرانی‌ بنا شده، و دشمن میداند که در طول تاریخ کهن ایرانزمین مادران و پدران ما چه جنگ‌های جانانه‌ای‌ برای زنده نگاه داشتن این نماد‌های هویتی که نکرده ‌اند.
 
دشمن میداند که ما یک ملت شکست ناپذیر هستیم، مخصوصا وقتی‌ سخن از دفاع از هویت و میهن بر زبان باشد.
 


"گر تیر و فتنه بارد، جنبش ادامه دارد"


"بار دیگر باز گردد کاروان از سر یاری به شهر یار ها"

خیزش، اعتصاب، سرنگونی

سازمان سامان ۱۳۶۰،
(تبریز،ایران) تیر ماه ۱۳۸۸

 
< قبل   بعد >
 
2007 Victoria Azad