گزینه ها
خانه
بیوگرافی
یادداشت ها
دیدگاه ها
رویدادها
آرشیو برنامه های رادیوئی
مصاحبه وسخنرانی ها
حقوق بشر/Human Rights
آلبوم عکس
سامانه های سیاسی و خبری
جستجوی پیشرفته
پیوندها

Mrs Victoria Azad is a renowned politician who the past 40 years has worked in opposition against the Islamic Republic of Iran. She is known as a political analyst, writer and debater. Mrs Victoria Azad has initiated and started several important oppositional associations and is one of the founders of Iran Yaran. Mrs Victoria Azad is especially known for her strong connections to the opposition within the country. She has written numerous important articles and is one of the key figures within the Iranian opposition who is frequently interviewed on matters with regard to the current political situation in Iran In 2002 she was nominated for the Swedish Parliament and held a fourth place in the election. She holds a MA in Nursing and leadership and has worked as University Adjunct as well as held several Managerial position within her field of work.
برنامه های تلویزیونی

شبکه ایرانیاران

روی لوگو کلیک کنید

 اولین برنامه ایرانیاران در تلویزیون کانال یک با اجرای ویکتوریا آزاد موسس و رایزن این شبکه با موضوع معرفی شبکه ایرانیاران و استراتژی این شبکه در رسیدن به هدفِ اتحاد در اپوزیسیونِ مخالف با رژیم جمهوری اسلامی اجرا شد.

برای دیدن این برنامه به کانال یوتیوب #شبکه_ایرانیاران رجوع کنید👇
https://youtu.be/QeSoO6CBKm0
این برنامه را در کانال یک نیز میتوانید ملاحظه کنید
https://youtu.be/epM3n11SMqw
#ژنو_اپوزیسیون
#اتحاد_میلیونی
#شبکه_ایرانیاران
#کانال_یک
@iranyarannetwork1398
کتاب اول دبستان

 
مصاحبهٔ ویکتوریا آزاد با رادیو فرانسه چاپ پست الكترونيكي
 در خصوص اعلام موجودیت اتحاد زنان ایران برای دموکراسی‌
دوشنبه 16 آوریل 2012
مطالبه سهم ٥٠ در صدی زنان از قدرت سیاسی، از رؤیا تا واقعیت
گوش کنید     
اعلام موجودیت سازمان سیاسی، اتحاد زنان ایران برای دموکراسینوشتۀ بیژن برهمندی
خانم آزاد در باره خالی بودن جای زنان در درون سازمان های سیاسی، با اشاره به آنچه که خود «فضای مسموم» درون نیرو های سیاسی- چه چپ و چه راست- مینامد، اظهار امیدواری میکند که "اتحاد زنان ایران برای دموکراسی" بتواند با نقش آفرینی خود این فضای مسموم را متحول سازد
آیا می توان اعلام موجودیت سازمانی بنام "اتحاد زنان ایران برای دموکراسی" را تولد اولین حزب سیاسی در میان ایرانیان قلمداد کرد که نه نوع و شکل حکومت برایش اهمیت دارد، نه خود را- بر خلاف احزاب دیگر- در طیف راست یا چپ تعریف می کند و نه در اعلام موجودیتش از اراده کسب قدرت سیاسی در ایران نامی برده شده است؟

این تشکل سیاسی ویژگی پر اهمیت دیگری هم دارد که نه فقط در ایران، چه بسا در کشور های دیگر جهان نیز همتائی نداشته باشد. تشکلی با ویژه گی های جنسیتی، که حتی واژه «زنان» را بر تارک سازمان نشانده و مهم ترین هدفش را تأمین حقوق زنان تا کسب سهم ٥٠ در صدی شان از قدرت سیاسی اعلام می کند.

شاید حتی عنوان یک حزب سیاسی جدید نیز در مورد این اتحاد زنان مناسب نباشد چرا که آنان خود را با «مضمونی فرا حزبی» پایه گذاری کرده اند.

در مجموع می توان اطمینان داشت که این تشکل نوظهور، درجامعه سنتی ایران که تجارب حزبی و تشکیلاتی ناچیزی در خود ذخیره دارد، یک پدیده بی همتا و اعجاب انگیز تلقی خواهد شد. گر چه نگاهی به میثاق ها و مرامنامه این تشکل نو پا و آشنائی با مطالبات آن، تردیدی باقی نمی گذارد که از درون نیازهای واقعی همین جامعه و با عزم پاسخگوئی به بخشی از ضرورت های اجتماعی آن پا به عرصه حیات گذارده است.

***

ویکتوریا آزاد، یکی از بنیان گزاران این تشکل در گفتگوئی با رادیو بین المللی فرانسه، به اهداف آن و نیز ارزش های مورد دفاع این تشکل اشاره میکند که شما را به شنیدن ان دعوت می کنیم.

خانم ویکتوریا آزاد معتقد است که زنان در ایران از این توانائی همواره بر خوردار بوده اند تا در حیات سیاسی کشور اثر گذاری کنند. ولی بعقیده او موانعی بر سر راه زنان وجود دارد که مانع عرض اندام آنها در عرصه سیاسی می شود و نمی گذارد تا در مشارکت سیاسی دخالت داشته باشند.

خانم آزاد در باره خالی بودن جای زنان در درون سازمان های سیاسی نیز اظهار نظر می کند و با اشاره به آنچه که خود «فضای مسموم» درون نیرو های سیاسی- چه چپ و چه راست- مینامد، اظهار امیدواری میکند که "اتحاد زنان ایران برای دموکراسی" بتواند با نقش آفرینی خود این فضای مسموم را متحول سازد.

ویکتوریا آزاد توضیح می دهد که موضع تشکل آنها، گذار کامل از جمهوری اسلامی، انحلال این رژیم  و رفتن به سمت استقرار یک حکومت دموکراتیک و سکولار در ایران است . او نتیجه می گیرد که آنها با نیرو هائی که خواهان حفظ جمهوری اسلامی هستند، قاعدتاً نمی توانند همکاری داشته باشند

بعقیده خانم آزاد، مردان هم در صفوف این تشکل جا خواهند داشت و «ما به آنها خوش آمد خواهیم گفت».

او اضافه می کند که البته مدیریت این جریان باید بدست زنان انجام گیرد و میزان حضور مردان در این تشکل «به تصور ما» شش به یک خواهد بود.
 
< قبل   بعد >
 
2007 Victoria Azad