گزینه ها
خانه
بیوگرافی
یادداشت ها
دیدگاه ها
رویدادها
آرشیو برنامه های رادیوئی
مصاحبه وسخنرانی ها
حقوق بشر/Human Rights
آلبوم عکس
سامانه های سیاسی و خبری
جستجوی پیشرفته
پیوندها

Mrs Victoria Azad is a renowned politician who the past 40 years has worked in opposition against the Islamic Republic of Iran. She is known as a political analyst, writer and debater. Mrs Victoria Azad has initiated and started several important oppositional associations and is one of the founders of Iran Yaran. Mrs Victoria Azad is especially known for her strong connections to the opposition within the country. She has written numerous important articles and is one of the key figures within the Iranian opposition who is frequently interviewed on matters with regard to the current political situation in Iran In 2002 she was nominated for the Swedish Parliament and held a fourth place in the election. She holds a MA in Nursing and leadership and has worked as University Adjunct as well as held several Managerial position within her field of work.
برنامه های تلویزیونی

شبکه ایرانیاران

روی لوگو کلیک کنید

 اولین برنامه ایرانیاران در تلویزیون کانال یک با اجرای ویکتوریا آزاد موسس و رایزن این شبکه با موضوع معرفی شبکه ایرانیاران و استراتژی این شبکه در رسیدن به هدفِ اتحاد در اپوزیسیونِ مخالف با رژیم جمهوری اسلامی اجرا شد.

برای دیدن این برنامه به کانال یوتیوب #شبکه_ایرانیاران رجوع کنید👇
https://youtu.be/QeSoO6CBKm0
این برنامه را در کانال یک نیز میتوانید ملاحظه کنید
https://youtu.be/epM3n11SMqw
#ژنو_اپوزیسیون
#اتحاد_میلیونی
#شبکه_ایرانیاران
#کانال_یک
@iranyarannetwork1398
کتاب اول دبستان

 
کودتایی بزرگتر از کودتای ۸۸ در راه است چاپ پست الكترونيكي
Sample Imageکنسول سابق ایران در نروژ: کودتایی بزرگتر از کودتای ۸۸ در راه است
ایران آنلاین- مهدی ساوالان پور – تحرکات اخیر جناح وابسته به هاشمی رفسنجانی برای صیانت از نظام جمهوری اسلامی و لابی های قدرتمند وی برای رسیدن به این دستاورد، در روزهای اخیر شدت یافته و آنها سعی در حفظ نظام با استفاده از عوامل داخلی و خارجی را دارند.
در این زمینه محمدرضا حیدری، کنسول سابق ایران در نروژ و سخنگوی کمپین سفارت سبز در گفتگو با خبرنگار ایران آنلاین گفت: اطلاعاتی که ما از دوستان خود در وزارت خارجه و سایر نهادهای داخل کشور گرفتیه ایم، همه نشانگر فعالیت گسترده جهت بقای رژیم توسط تیم هاشمی رفسنجانی و یاران نزدیکش که در دوره ریاست جمهوری وی حضور داشتند، دارد و در این راه برخی از اصلاح طلبان که عقیده دارند باید به هر قیمتی نظام را حفظ کنند، نیز وی را همراهی می کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه این گروه از اصلاح طلبان به رهبری خاتمی با وجود تمام فشارها به گروه های اصلاح طلب، عقیده دارند می باید حاکمیت حفظ شود و قانون اساسی فعلی می تواند راه گشای مشکلات کشور باشد.

دیپلمات سابق ایران در نروژ با بیان اینکه تیم هاشمی با احتمال افزایش اتحاد بین نیروهای اپوزیسیون جهت اتحاد و آشتی ملی به فعالیت خود شدت بخشیده اند، تصریح کرد: هاشمی و اطرافیانش به دلیل داشتن منابع مالی غنی و ارتباطات گسترده سعی دارد نیروهایی که پس از کودتای ۸۸ از رژیم ایران جدا شده اند، چه در داخل و چه در خارج از کشور را به سوی خود جلب و عملا راه را برای بقای رژیم به هر قیمتی هموار کنند.

وی با اشاره به چراغ سبز خامنه ای به هاشمی ادامه داد: حاکمیت به دلیل بحران در مجامع بین المللی و اقتصاد آشفته ناشی از تحریم در سر آشیبی سقوط قرار گرفته است و تیم هاشمی با هماهنگی با خامنه ای حرکتی را آغاز کرده تا بتواند از این ورطه رهایی پیدا کند.

سخنگوی کمپین سفارت سبز با انتقاد از نوع عملکرد نیروهای اپوزیسیون گفت: متاسفانه به جای اینکه در شرایط کنونی نیروهای خارج از کشور دست به دست هم داده و با اتحاد و همدلی سعی در ساقط کردن رژیم ایران برآیند، بیشتر به دنبال تخریب یکدیگر هستند.

وی ادامه داد: ولی در داخل کشور شاهد این مساله هستیم که حاکمیت سعی در نیرو اندوزی و وحدت برای بقاست و در این راه از تمامی امکانات خود استفاده می کنند.

حیدری با بین اینکه اختلاف در نیروهای اپوزیسیون آب به آسیاب نظام جمهوری اسلامی ریختن است، تصریح کرد: متاسفانه نیروهایی از رژیم توانسته اند به داخل اپوزیسیون رسوخ و سدی برای دست یابی به وحدت و یکدلی در این نیروها را ایجاد کنند.

وی انتشار اخباری مبنی بر اقامه دوباره نماز جمعه توسط هاشمی و کاندیداتوری وی با وجود منافات با قانون اساسی کنونی برای ریاست جمهوری دوره آینده را بخشی از تحرکات اتاق فکر این گروه ذکر کرد.
 
بر اساس این گزارش در این زمینه کمپین سفارت سبز بیانیه ای را منتشر کرده است که در ذیل می آید:
 
بیانیه بسیار مهم کمپین سفارت سبز در خصوص اتحاد و پیوند ملی تمامی ایرانیان پاک سرشت و آزاد اندیش علیه فتنه جدید و خطرناکی که توسط رژیم در حال شکل گیری است

چکیده تصامیم مهم مقامات کلیدی رژیم که چند هفته پیش در جلسه مهمی صورت پذیرفته و امروز بدست کمپین سفارت سبز رسیده ،باستحضار هموطنان میرسد:

خامنه ای: پس از فشار در مسکو که همان تکرار زیادیخواهی استکبار در بغداد بود،حجت برای ما در مسائل خارج بار دیگر بازگشت به همان رعایت عزت،حکمت و مصلحت و استفاده از فرصت های مناسب (خرید زمان ) برای تحقق مهمات نظام هست.اکنون برای اولین بار پس از انقلاب،اجماع آنها علیه ما شکل گرفته،حتی بعد از فتنه ۸۸ نیز چنین اجماعی نشد و نبود.طوری که اگر راه فعلی دوستان مان در سوریه را در پیش میگرفتیم ( کشتار ۱۳۰۰۰ نفر در سوریه توسط بشار اسد و خامنه ای) باز اجماع نبود و نمی شد،چون منافع شان اقتضی نمی کرد. اما اکنون هست و اقتضی می کند.من درین رابطه با دلسوزان نظام مشورت هایی داشتم.برادر بزرگمان مجاهد نستوه امام و انقلاب و نظام ،آقای هاشمی حرف آخر را زدند.من کاملا موافقم ،گفتم شما بزرگواران ،برادران و خواهران ارزشی نظام نیز بیائید،بشنوید،تصمیم گیری نهایی و تقسیم وظایف بشود.بعضی فداکاری ها باید بشود عده ای موقتا کنار میروند .آن عده ای هم که میآیند امیدوارم بآن شکلی که لازم هست، بخاطر مصلحت نظام عمل نمایند.چاره ای هم غیر از این نیست و الا همه می بازیم .اکنون اگر آبرو و حیثیتی هست و داریم ،باید خرج نظام مقدس مان بشود.انجام موفقیت آمیز این امر،ضمن انجام وظایف محوله روزانه،منوط به همکاری همه ما با آقای هاشمی بعنوان مسئول تمام اختیار این امر هست.به آقای رئیس جمهور هم قبلا گفته شد با تمامی مجموعه زیر نهاد خود با ایشان همکاری کنند.

هاشمی رفسنجانی: پس از مشورت با مقام معظم رهبری بنا به امر ایشان من با دوستان از جمله اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام از جمله ،السابقون ،مشاوره های زیادی برای خروج ازین بن بست تحمیلی استکبار داشتیم . خلاصه اش این بود که میگویم، نظر رهبری هم بر اجرای اکمل و تمام آن است:در دوران ما و سازندگی،دوستانی رسمی و غیر رسمی اعم از آشکار و نهان(دول خارجی-محافل موثر خارجی-بنیانگذاران انقلاب ۵۷ که اکنون مقیم خارج بوده و خواهان اصلاح و رفورم در چهارچوب همین قانون اساسی فعلی اند) در خارج از کشور داشتیم که گاها در مراحلی و دشواری هایی کمک نظام بوده اند و هستند.بعد از جریانات ۸۸ و مشکلاتی که پیش آمد تماس هایی با آنها داشتیم که این اواخر قول هایی بما دادند.البته شروطی هم داشتند. اما منافع شان اقتضی می کند: ما باشیم.ضد انقلاب در حال تشکیل بساطی برانداز،حول محور اتحاد و آشتی ملی گروه های معاند نظام در چهارچوب شورایی هستند.نفوذ هایی هم در محافل و مجامع مخالف ما داشته اند.این دوستان که در فروپاشی بساط شاه ،ید واحده با ما بودند ،این فتنه بزرگ را گزارش کردند و برای مقابله با عوامل برانداز ،خواستار همکاری با ما شدند .تماس هایی گرفتیم،خرج های متعارفی شد و مامورینی فرستادیم.خوشبختانه کارهایی درحال انجام است.می توان بکمک آنها این اجماع استکبار و ضد انقلاب را علیه انقلاب و نظام خنثی نمود.قرار است این دوستان با تشکیل اتحادی خودی در مقابل بساط اتحاد یا شورای ضد انقلاب با تماس ها و اقداماتی، زمینه را برای رفع معضل اتمی ،بشرط لغو کامل تحریم ها و اینکه امتیازی به نیروهای معاندی که در پی براندازی نظام هستند ،داده نشود ،فراهم نمایند (لغو غنی سازی .تعطیل فرودو.تحویل اورانیوم غنی شده ۲۰ در صدی بخارج) .در داخل نیز تعدادی از نیروهای ارزشی نظام با بداخلاقی بعضی ،رنجیده خاطر شدند که قرار شد مدتی جای همدیگر را در نهادهای نظام عوض کنند.مردم از کسانی که قربانی شده اند بعنوان قهرمان استقبال می کنند.رهبری هم فرمودند مصلحت نظام اقتضای چنین فداکاری هایی را دارد..رمز پیروزی امام ید واحده بودن همه نیروها بود.در همه انقلابات هر بار نقصی یا مشکلی بوجود آمده ،بازگشت به ویژه گی ها و نیروهای صدر انقلاب مفتاح مشکلات بوده است.من در حال تدارک و انجام این امر مهم بکمک رهبر بزرگوارمان و شما عزیزان هستم،به کمک همه شما عزیزان نیز نیازمندم.
 
هموطن: کمپین سفارت سبز بخاطر لو نرفتن منبع خود ،مجبور است تاریخ و جزئیات بیشتر ضبط شده در این مدرک مهم را افشاء ننموده به همین مختصر که گویای همه چیز هست ،بسنده نماید.اما دلسوزان ایران در داخل با توجه به این مدرکی که فرستاده اند، توصیه های زیر را دارند، که باستحضار میرسد:
 
یک- با توجه باین اظهارات و ماموریتی که بار دیگر به هاشمی از سوی رهبری محول شده ،یک جراحی بزرگ در درون رژیم برای بقای آن در حال شکل گیری است.باید حواس ها جمع و با دقتی ریاضی قضایای درون رژیم را رصد نماییم.این شورای فقهی که جدیدا بریاست هاشمی تشکیل شده اولا نوعی مقابله با شورای ملی ایرانیان (که در حال شکل گیری است) را تداعی می کند.ثانیا شکل ویترین ظاهری و آشکار این فتنه اصلی است که قرار است محرمانه و کودتا گونه عمل نماید.
 
دو-اگر در اجرای پروسه اتحاد حول محور سخنگوی انتخابی شورای ملی ایرانیان در خارج (انجام چنین شورایی در داخل میسر نیست اما ۹۰% اعضای این شورا در داخل هستند) خللی ایجاد شود یا دیر به جنبیم ،عوامل هاشمی در خارج که خواهان حفظ نظام و بازگشت به قانون اساسی رژیم هستند ،با پول های هاشمی که در بانکهای خارج و در حسابهای مختلف برای چنین روزهایی ذخیره شده با تزریق این پولهای باد آورده به عوامل و دشمنان خارجی ملت ایران و نیروهای خائن یا خائف و خود محور جاه طلبی که بعد از انقلاب به مطالبات مورد انتظار مادی و مقامی خود در تقسیم قدرت نرسیده و زیستن در تبعید را ترجیح داده اند ،اکنون آماده هر نوع اقدام علیه پروسه ملی اتحاد هستند.ترفند مزبور در چهار چوب تشکیل اپوزیسیون مجازی رژیم برای حفظ نظام و تعامل با خارج و خرید دهان ها ،قلم ها و صداها علیه اتحاد واقعی ملت ایران و مقابله با اتحاد نیروهای برانداز است .براساس دکترین خامنه ای در موازی کاری و آلترناتیو سازی در هر اقدام، این جمع فتنه گر ،برهبری هاشمی رفسنجانی ،در صدد تشکیل یک باصطلاح اتحاد اپوزیسیون وابسته در تبعید هست .در بین آنان از تجزیه طلبان کرد و آذری و عرب و اصلاح طلبان دولتی و غیر دولتی تا چپ های وابسته به شوروی سابق،مائوئیست ها یا طیفی وابسته از جبهه ای که خود را ملی می داند اما با اقدامات ضد ملی و ضد ایرانی خود ،استخوان های رهبر بزرگ جبهه ملی را در مزارش به لرزه در آورده اند حضور دارند .آنها تعمدا مسیر حوادث را به سمتی میبرند که اپوزیسیون واقعی را به جان هم بیاندازند ،علیه آنها سم پاشی و ترور شخصیت نمایند. سپس خودشان وارد بازی شده ،آب رفته انقلاب ۵۷ را به جوی باز گردانند. اکنون دیگر فرصت آه و ناله،منّیت ها،خودخواهی ها،مقام و منزلت خواستن و سهم خواهی ها و خودمداری ها نیست.خانه از پای بست ویران است.اگر ایرانی نباشد ابوموسی،خلیج فارس و تنگه هرمز یا اینهمه سازمان ها گروهها و شخصیت های اپوزیسیون در خارج از کشور بصورت جزیره های جدا از هم به چه درد می خورند؟! اصل قضیه نجات ایران است که جز با انحلال رژیم حمهوری اسلامی میّسر نخواهد شد.این مهم نیز حاصل نمی گردد ،مگر با ما شدن من و تو ،حول محورهای حداقلی: انتخابات آزاد،دموکراسی،سکولاریسم و منشور جهانی حقوق بشر.

لازم به یادآوری است :جنبش سبز طبقه متوسط ،اکنون با پیوستن طبقه فقیر و کارگر و کشاورز به آن ،در کوره حوادث تحمیلی از سوی رژیم ،پولاد آبدیده شده و به رنگین کمان ملت ایران مبدل گردیده ، هر لحظه آماده انفجار است. اتحاد من و تو علیه این بساط جدید هاشمی رفسنجانی فتنه گر ،این آخرین فتنه رژیم و مانع در راه مستقیم و مستدام ملت ایران در حصول به پیروزی نهایی را نقش بر آب خواهد نمود .علیرغم سنگ اندازی ها ،فتنه ها و کارشکنی ها به کوری چشم دشمنان ملت ایران و در راس آن جمهوری اسلامی و نوکران و مزدبگیرانش،پروسه پیوند ملی و آشتی ملی بین تمام نیروهایی که غم بزرگشان آزادی ایران و زیستن در جهانی بهتر و پاک تر و سالم تر و دور از نیروهای اهریمنی باشد، در حال شکل گیری نهایی است. بیایید با هر توانی که داریم ،دست در دست همدیگر ، با اتحاد خود در شورای ملی و انتخاب دموکراتیک فردی که سخنگویی ملت ایران، در محافل و مجامع بین المللی، را نمایندگی و تداوم مبارزات مدنی در داخل را هدایت نماید،این آخرین ترفند رژیم را بسرکردگی هاشمی رفسنجانی نقش بر آب نماییم.
 
کمپین سفارت سبز
 
< قبل   بعد >
 
2007 Victoria Azad