گزینه ها
خانه
بیوگرافی
یادداشت ها
دیدگاه ها
رویدادها
آرشیو برنامه های رادیوئی
مصاحبه وسخنرانی ها
حقوق بشر/Human Rights
آلبوم عکس
سامانه های سیاسی و خبری
جستجوی پیشرفته
پیوندها

Mrs Victoria Azad is a renowned politician who the past 40 years has worked in opposition against the Islamic Republic of Iran. She is known as a political analyst, writer and debater. Mrs Victoria Azad has initiated and started several important oppositional associations and is one of the founders of Iran Yaran. Mrs Victoria Azad is especially known for her strong connections to the opposition within the country. She has written numerous important articles and is one of the key figures within the Iranian opposition who is frequently interviewed on matters with regard to the current political situation in Iran In 2002 she was nominated for the Swedish Parliament and held a fourth place in the election. She holds a MA in Nursing and leadership and has worked as University Adjunct as well as held several Managerial position within her field of work.
برنامه های تلویزیونی

شبکه ایرانیاران

روی لوگو کلیک کنید

 اولین برنامه ایرانیاران در تلویزیون کانال یک با اجرای ویکتوریا آزاد موسس و رایزن این شبکه با موضوع معرفی شبکه ایرانیاران و استراتژی این شبکه در رسیدن به هدفِ اتحاد در اپوزیسیونِ مخالف با رژیم جمهوری اسلامی اجرا شد.

برای دیدن این برنامه به کانال یوتیوب #شبکه_ایرانیاران رجوع کنید👇
https://youtu.be/QeSoO6CBKm0
این برنامه را در کانال یک نیز میتوانید ملاحظه کنید
https://youtu.be/epM3n11SMqw
#ژنو_اپوزیسیون
#اتحاد_میلیونی
#شبکه_ایرانیاران
#کانال_یک
@iranyarannetwork1398
کتاب اول دبستان

 
اول سرنگونی دوم رفراندم چاپ پست الكترونيكي
Sample Image

خانمها و آقايان،
امكان برگزارى رفراندوم آزاد براى تعيين سرنوشت ملّت ايران بدون سقوط رژيم ديكتاتورى جمهورى اسلامى خيالى باطل است. هيچ رژيم ديكتاتورى در جهان، مردمش را لايق براى داشتن حقّ تعيين سرنوشت خودشان نمى داند و اين رژيم هم از اين قاعده مستثنى نيست. بانو " ويكتوريا آزاد " سياستمدار سكولار دمكرات اپوزيسيون در تبعيد در بازگويى تجربهٌ نافرجام كوبا در جنبش رفراندوم در مقاله اى كه در هفدهم مى ٢٠٠٥ ميلادى نوشت، چنين شرح داد : " مخالفت با دیکتاتورى، استبداد، خودکامگی، خواست آزادى و گذار مسالمت آمیز از دیکتاتوری به دموکراسی گرایش غالب جوامع بشری تحت سلطهٌ دیکتاتوری در دهه اخیر است. جهت تعویض قدرت سیاسی، تاریخ تا کنون اشکال و طُرق مختلفی را به خود دیده از جمله ؛ انقلابات قهر آمیز و خونین، جنگهای چریکی، كودتاى نظامی، اشغال نظامی از طریق دُول خارجى، فشار به قدرت حاکمه برای همه پرسی و یا رفراندوم به عنوان شکل نوینی از مبارزات مسالمت آمیز دموکراسی خواهانه ( نمونهٌ اتّفاق را مى توان در کشورهای آمریکای لاتین مثل شیلی دید ). من در اینجا قصد ندارم به توضیح اشکال مختلف بالا بپردازم، بلکه از طرح آن اشکال میخواهم یک تجربهٌ تاریخی را در کشور کوبا به ياد آوریم. رهبر حزب دمكرات مسیحی کوبا پروژهٌ رفراندوم را در سال ١٩٩٩ ميلادى طرح کرد و هنوز هم در مرحلهٌ تعمیق و سازماندهی این طرح کوشش می كنند. کوبا کشوری است که به شكل تك حزبی و توسّط دیکتاتور فیدل کاسترو اداره مى شد.عليرغم تمامی فشارها و سلطه دیکتاتوری بر این کشور نیروهای اپوزیسیون برای دمكراسى و حقوق بشر تلاش كرده اند. در سال ٢٠٠٢ ميلادى پروژه ای توسّط  اوسوالدو  پایا رهبر حزب دمكرات مسيحى کوبا به نام وارلا ارائه شد. بر طبق قانون اساسی کوبا چنانچه ده هزار امضاى با نام و شمارهٌ ملّى درخواست همه پرسی براى تغيير در قانون اساسی را خواهان باشند، مى بايست همه پرسی صورت بگیرد ... سه سال بعد در مى ٢٠٠٢ ميلادى ١١٠٢٠ امضا با نام و نشانی و شمارهٌ ملّى افراد جمع آوری شد. قبول چنين ریسکی از طرف کوبايى ها نشان میدهد که خواست تحوّلات دمكراتيك تا چه حد در اين كشور فراگير است. خواستهاى این پروژه به قرار زير بود ؛ آزادى بيان وعقیده، آزادى مطبوعات و تشکّل ها و احزاب سیاسی، آزادی زندانیان سیاسی، رعایت و گردن گذاشتن به اعلامیه جهانی حقوق بشر. اتّحاديهٌ اروپا از این پروژه پشتیبانی کرد و این پروژه را اقدامی در جهت مبارزه با دیکتاتوری و تلاش برای تحوّلات دموکراتیک در کوبا دانست و از این رو به مبتکر این طرح جایزه حقوق بشر و دمكراسى را اهدا كرد ... برخورد فیدل کاسترو و دولت او با امضاها چه بود ؟عليرغم آنکه متقاضیان همه پرسی بر طبق قانون اساسی این کشور از حد نصاب نیز بالاتر بودند، امّا به دليل عدم پاى بندى حکومت کاسترو به موازین حقوقی جاری در قانون اساسی کشور البته در آنجا که بنفع شان نیست، به این تقاضای مردم نه تنها صحّه نگذاشتند بلكه نتایج آنرا مردود اعلام کردند ! درسال ٢٠٠٣ ميلادى تعداد هفتاد و پنج نفر از چهره های سرشناس این حرکت دستگیر و به زندان و مکانهای ناشناس فرستاده شدند ! “
@Freevoiceiran
@psarne
@siasattalkh✌️
 
< قبل   بعد >
 
2007 Victoria Azad