گزینه ها
خانه
بیوگرافی
یادداشت ها
دیدگاه ها
رویدادها
آرشیو برنامه های رادیوئی
مصاحبه وسخنرانی ها
حقوق بشر/Human Rights
آلبوم عکس
سامانه های سیاسی و خبری
جستجوی پیشرفته
پیوندها

Mrs Victoria Azad is a renowned politician who the past 40 years has worked in opposition against the Islamic Republic of Iran. She is known as a political analyst, writer and debater. Mrs Victoria Azad has initiated and started several important oppositional associations and is one of the founders of Iran Yaran. Mrs Victoria Azad is especially known for her strong connections to the opposition within the country. She has written numerous important articles and is one of the key figures within the Iranian opposition who is frequently interviewed on matters with regard to the current political situation in Iran In 2002 she was nominated for the Swedish Parliament and held a fourth place in the election. She holds a MA in Nursing and leadership and has worked as University Adjunct as well as held several Managerial position within her field of work.
برنامه های تلویزیونی

شبکه ایرانیاران

روی لوگو کلیک کنید

 اولین برنامه ایرانیاران در تلویزیون کانال یک با اجرای ویکتوریا آزاد موسس و رایزن این شبکه با موضوع معرفی شبکه ایرانیاران و استراتژی این شبکه در رسیدن به هدفِ اتحاد در اپوزیسیونِ مخالف با رژیم جمهوری اسلامی اجرا شد.

برای دیدن این برنامه به کانال یوتیوب #شبکه_ایرانیاران رجوع کنید👇
https://youtu.be/QeSoO6CBKm0
این برنامه را در کانال یک نیز میتوانید ملاحظه کنید
https://youtu.be/epM3n11SMqw
#ژنو_اپوزیسیون
#اتحاد_میلیونی
#شبکه_ایرانیاران
#کانال_یک
@iranyarannetwork1398
کتاب اول دبستان

 
هشدار نسبت به افزایش آمار قتل های ناموسی در تهران چاپ پست الكترونيكي
 بیانیه هیات اجرایی کانون زنان آذرمهر کردستان‌:
بر اساس آخرین آمار رسمی که از سوی معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شده قتل زنان توسط شوهران‌شان بیشترین موارد قتل‌های خانوادگی را به خود اختصاص می‌دهد.  به گونه ای که آمار این نوع قتل‌ها در شش ماهه‌ی گذشته در تهران بزرگ ۳۵ درصد بوده، البته این تنها آمار منابع رسمی بوده و چه بسا این آمار و ارقام به دلیل وجود پاره ای ملاحظات و یا مشکلات موجود در زمینه ثبت آمارهای دقیق،کمتر از میزان واقعی بوده و آمارهای حقیقی بسیار بیشتر از این ارقام باشد  این آمار بسیار نگران کننده بوده و در مقایسه با آمار و ارقام سال های قبل پایتخت یا دیگر مناطق کشور افزایش بسیار مخاطره آمیزی قتل در هر شکل آن امری ضدانسانی و بر خلاف موازین حقوق بشری می باشد و قتل ناموسی ضد انسانی ترین نوع قتل بوده و هست.افزایش این قتل ها اگرچه ریشه در سهل گیری و تسامح قوانین موجود در برخورد با قاتلان دارد و قاتلین را در قتل زنانشان محق فرض می کند،اما این تنها مشکل موجود نیست .متاسفانه ساختارهای سیاسی،فرهنگی واجتماعی موجود بر اساس ارزش های مردسالارانه قوام یافته و این ساختارها راه را برای اعمال هرگونه تبعیض و پایمال حقوق زنان هموار کرده و می کنند.
اگر چه تلاش برای تغییر قوانیین دستگاه قضایی و مبارزه مداوم برای دگرگونی تدریجی ساختارهای مردسالارانه موجود همیشه در دستور کار فعالان حقوق زنان بوده ،ولی این تلاش ها باید شکلی عینی تر به خود بگیرند و فعالان باید نسبت به تبعیضات موجود گسترده‌تر وارد عرصه‌ی عمل شوند.
 افزایش قتل های ناموسی در تهران  باید زنگ خطری برای ما باشد که تلاش های خویش را مورد ارزیابی مجدد قرار دهیم و نگذاریم که قوانین تبعیض آمیز و ساختارهای عقب مانده جامعه سنتی و فرهنگ زن ستیز و واپس گرای موجود ،بیش از این زنان را مورد ظلم قرار دهد.
 خوشبختانه مبارزات زنان در کردستان تا حدودی نتیجه‌ بخش بوده‌ و هم اینک رسانه‌ها و افکار عمومی حساسیت بیشتری در قبال حفظ حقوق زنان از خود بروز می دهند، نمودی از این حساسیت را در مرداد ماه و در مریوان مشاهده کردیم و نهادهای مدنی و مردان و زنان در اعتراض به‌ وقوع قتل دختری به‌ دست پدر و بی مجازات ماندن پدر ساکت ننشسته‌ و عملا به‌ اعتراض پرداختند.این رویداد نشان دهنده‌ تحولی ست که‌ در این زمینه‌ صورت پدیرفته‌ و خوشبختانه‌ هم اکنون در جامعه‌ کردستان علی رغم وجود بسیاری از مشکلات بر سر راه فعالان زن ،تکاپوی فرهنگی آشکار و مثبتی نیز از این لحاظ مشاهده‌ میشود ،اگرچه هنوز راه درازی در پیش داریم.
بر این اساس همگان را فرامی خوانیم تا همگام با کردستان ،مبارزه‌ با هدف ریشه‌کن ساختن این زن ستیزی غیر انسانی را در تمامی عرصه‌ها تداوم داده‌ و در همه جای کشور و از جمله در پایتخت نیز که وضعیت زنان بسیار ناگوار و نگران کننده شده‌است،ارتقای جایگاه زن ،رهایی از معضل قتلهای ناموسی و ملزم ساختن جامعه‌ و دولت به‌ صیانت از حق حیات زنان را در راس مبارزاتمان قرار دهیم.
هیات اجرایی انجمن زنان آذرمهر کردستان
شنبه‌ 4 آذرماه 1387

 
< قبل   بعد >
 
2007 Victoria Azad