گزینه ها
خانه
بیوگرافی
یادداشت ها
دیدگاه ها
رویدادها
آرشیو برنامه های رادیوئی
مصاحبه وسخنرانی ها
حقوق بشر/Human Rights
آلبوم عکس
سامانه های سیاسی و خبری
جستجوی پیشرفته
پیوندها

Mrs Victoria Azad is a renowned politician who the past 40 years has worked in opposition against the Islamic Republic of Iran. She is known as a political analyst, writer and debater. Mrs Victoria Azad has initiated and started several important oppositional associations and is one of the founders of Iran Yaran. Mrs Victoria Azad is especially known for her strong connections to the opposition within the country. She has written numerous important articles and is one of the key figures within the Iranian opposition who is frequently interviewed on matters with regard to the current political situation in Iran In 2002 she was nominated for the Swedish Parliament and held a fourth place in the election. She holds a MA in Nursing and leadership and has worked as University Adjunct as well as held several Managerial position within her field of work.
برنامه های تلویزیونی

شبکه ایرانیاران

روی لوگو کلیک کنید

 اولین برنامه ایرانیاران در تلویزیون کانال یک با اجرای ویکتوریا آزاد موسس و رایزن این شبکه با موضوع معرفی شبکه ایرانیاران و استراتژی این شبکه در رسیدن به هدفِ اتحاد در اپوزیسیونِ مخالف با رژیم جمهوری اسلامی اجرا شد.

برای دیدن این برنامه به کانال یوتیوب #شبکه_ایرانیاران رجوع کنید👇
https://youtu.be/QeSoO6CBKm0
این برنامه را در کانال یک نیز میتوانید ملاحظه کنید
https://youtu.be/epM3n11SMqw
#ژنو_اپوزیسیون
#اتحاد_میلیونی
#شبکه_ایرانیاران
#کانال_یک
@iranyarannetwork1398
کتاب اول دبستان

 
مصاحبه با رادیوفردا چاپ پست الكترونيكي

 برگزاری دومين روز همايش اتحاد جمهوري خواهان ايران از تشکل هاي سياسي ايران در سوئد


دومين روز همايش اتحاد جمهوري خواهان ايران از تشکل هاي سياسي ايران که در خارج از کشور فعاليت دارند امروز در گوتنبرگ سوئد برگزار مي شود. در ميان موضوع هايي که در روز اول همايش و در حاشيه به آن پرداخته شد، شيوه برخورد اين تشکل به فراخوان اخير شماري از فعالان سياسي در ايران و خارج از ايران به برگزاري همه پرسي درباره قانون اساسي بود. ويکتوريا آزاد از شوراي رهبري و عضو کميسيون بين الملل و کميسيون زنان اتحاد جمهوري خواهان در اين باره به رادیو فردا مي گويد: طرح رفراندوم، تاثير بزرگی در نگرش ها و اظهار نظرهاي اعضاي اين کميته گذاشته وحاميان اين حرکت در صفوف اتحاد جمهوري خواهان کم نيستند. وی می گوید با توجه به تنوع و گرايش هاي مختلف، تنها راه اين است که حول محور دموکراسي خواهي براي ايران، دوستي با جهان، صفوف خودمان را مستحکم کنيم.
 

الهه روانشاد (راديو فردا): در اين همايش دو روزه سياست داخلي، نوع نگاه به آرايش نيروهاي سياسي داخل کشو، وضعيت اوپوزيسيون و تحليل مشخص از حاکميت جمهوري اسلامي در بخش اول و مباحثي در باب سياست خارجي اتحاد جمهوري خواهان، نوع نگاه به سياست هاي خارجي جمهوري اسلامي در خصوص انرژي و فن آوري هسته ای و همچنين نگاهي به منطقه و جهان در بخش دوم منظور شده است. ميهمانان بسياري از کشورهاي فرانسه، نروژ و دانمارک به جمع ديگرحضار از سوئد پيوستند. آقايان خان بابا تهراني و مهدي فتي پور از آلمان، فرخ نگهدار از انگلستان، ويکتوريا آزاد، سياوش دهقان، فرهنگ تاولي، امير ممبيني و ضيا عابدي از سوئد سخنرانان اين همايش هستند. احزاب پارلمان چپ و ليبرال سوئد نيز پيام هايي حاکي از حمايت خود از مبارزات مردم ايران براي دستيابي به دموکارسي فرستاده بودند. نمايندگان پارلمان سوئد از احزاب سوسيال دموکرات و مردم نيز امروز راسا براي ارائه پيام هاي احزاب خود در اين نشست شرکت خواهند کرد. در گفتگوها فراخوان رفراندوم نيز مد نظر قرار مي گرفت. ويکتوريا آزاد از شوراي رهبري و عضو کميسيون بين الملل و کميسيون زنان اتحاد جمهوري خواهان در اين باره مي گويد:
ويکتوريا آزاد: مساله طرح رفراندوم، کمپيني که از داخل ايران شروع شده تاثيرهاي بسزايي در نگرش ها و اظهار نظرهاي دوستان ما گذاشته و مي توانم به جرات بگويم که حاميان اين حرکت در صفوف اتحاد جمهوري خواهان کم نيستند. به نظر من اقدامي که دوستان عزيز ما به همت اعضاي اين کميته آقاي علي افشاري، رضا دلبري، محمد محسن سازگارا، اکبر عطري، خانم مهرانگيز کار، آقاي محمد ملکي، عبدالله مومني انجام دادند، اقدام شجاعانه اي است که من اين را در راستاي خواستگاهي که اتحاد جمهوري خواهان ايران هم اعلام کرده بود در سند پيشنهادي و تزهاي پيشنهادي خودش مي دانم و مغايرتي در فرماني که در اين فراخوان آمده با آن خواستگاه ها نمي بينم.
ا . ر : اودر مورد ائتلاف اتحاد جمهوري خواهان با نيروهاي سياسي ديگر مي گويد:
ويکتوريا آزاد: تاکيد روي اين که ما حتما يک نظام مبتني بر جمهوري پارلماني مي خواهيم به درستي بايد مطرح شود و ما حتما روي اين کار کنيم در اتحاد جمهوري خواهان، ولي از آن سو هم نبايد غافل شويم که در ايران نيروهاي مختلفي وجود دارند. کمپ ها و طرفداران سوسياليسم وجود دارند، اقوام وجود دارند و خواست آنها مبني بر شايد جمهوري ها يا ايالت هاي فدرال در ايران هست. ما نيروهاي مشروطه خواه را داريم که خواهان سيستم مشروطه هستند. نيروهاي ملي مذهبي را داريم، نوانديشان ديني را داريم که معتقد به يک سيستم شايد مردم سالاري ديني باشند. با توجه به اين تنوع و گرايش هاي مختلفي که وجود دارد، تنها راه اين است که ما حول يک محور دموکراسي خواهي براي ايران، دوستي با تمام ملت ها و دولت هاي جهان، صفوف خودمان را مستحکم تر کنيم و بتوانيم سياستي را برگزينيم که پاسخگوي اين مرحله از جنبش باشد.

 
< قبل   بعد >
 
2007 Victoria Azad