گزینه ها
خانه
بیوگرافی
یادداشت ها
دیدگاه ها
رویدادها
آرشیو برنامه های رادیوئی
مصاحبه وسخنرانی ها
حقوق بشر/Human Rights
آلبوم عکس
سامانه های سیاسی و خبری
جستجوی پیشرفته
پیوندها

Mrs Victoria Azad is a renowned politician who the past 40 years has worked in opposition against the Islamic Republic of Iran. She is known as a political analyst, writer and debater. Mrs Victoria Azad has initiated and started several important oppositional associations and is one of the founders of Iran Yaran. Mrs Victoria Azad is especially known for her strong connections to the opposition within the country. She has written numerous important articles and is one of the key figures within the Iranian opposition who is frequently interviewed on matters with regard to the current political situation in Iran In 2002 she was nominated for the Swedish Parliament and held a fourth place in the election. She holds a MA in Nursing and leadership and has worked as University Adjunct as well as held several Managerial position within her field of work.
برنامه های تلویزیونی

شبکه ایرانیاران

روی لوگو کلیک کنید

 اولین برنامه ایرانیاران در تلویزیون کانال یک با اجرای ویکتوریا آزاد موسس و رایزن این شبکه با موضوع معرفی شبکه ایرانیاران و استراتژی این شبکه در رسیدن به هدفِ اتحاد در اپوزیسیونِ مخالف با رژیم جمهوری اسلامی اجرا شد.

برای دیدن این برنامه به کانال یوتیوب #شبکه_ایرانیاران رجوع کنید👇
https://youtu.be/QeSoO6CBKm0
این برنامه را در کانال یک نیز میتوانید ملاحظه کنید
https://youtu.be/epM3n11SMqw
#ژنو_اپوزیسیون
#اتحاد_میلیونی
#شبکه_ایرانیاران
#کانال_یک
@iranyarannetwork1398
کتاب اول دبستان

 
انتقال 12 فعال حقوق زنان به اوین چاپ پست الكترونيكي
 و اطلاعیه کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران
6 فروردین 1388
  مدرسه فمینیستی: به گزارش سایت امیرکبیر قرار بود روز پنج شنبه 6 فروردین ماه، تعدادی از اعضای کمپین یک میلیون امضا و مادران صلح به مناسبت سال نو، با خانواده های نریمان مصطفوی از دانشجویان بازداشت شده پلی تکنیک، منصور اسانلو و زهرا بنی یعقوب ملاقات کنند، که دقايقی بعد از ساعت ۲ و نيم بعد از ظهرهنگامی که همگی سر قرار، ابتدای خيابان سهرودی جنب پل سيد خندان، حاضر شده بودند و قصد حرکت داشتند توسط ماموران نيروی انتظامی بازداشت و به کلانتری نيلوفر منتقل شدند.

در همین رابطه نسرين ستوده، وکیل برخی از بازداشت شدگان به راديو فردا گفت: «من اميدوارم که اين اشتباه رخ داده هر چه زودتر جبران شود و به آزادی اين خانم ها اقدام شود.» دستگيری اعضای کمپين يک ميليون امضاء در روز تعطيل صورت گرفته است و احتمال می رود که بازداشت آنها ادامه يابد. ولی نسرين ستوده می گويد: «ماموران انتظامی موظفند که قبل از فوت وقت و به محض اينکه دستور قضايی برای آزادی آنها صادر شود حتی در ساعات تعطيلی و حتی نيمه شب نسبت به آزادی آنها اقدام کنند.»براساس گزارش سایت تغییر برای برابری اطلاعات دریافتی از خانواده های 12 نفر از اعضای کمپین و مادران صلح که امروز بازداشت شده اند حاکی از آن است که قاضی متین راسخ، با تفهیم اتهام اخلال در نظم عمومی و تشویش اذهان برای این افراد قرار کفالت 50 میلیون تومانی صادر کرده و تمامی بازداشت شدگان پس از بازجویی در کلانتری نیلوفر به زندان اوین منتقل شده اند.

بازداشت شدگان که طی تماس تلفنی با خانواده های خود این موضوع را به اطلاع ایشان رسانده اند، گفته اند قرار کفالت تنها با فیش کارمندی پذیرفته خواهد شد، اما مدت کوتاهی پس از این تماس قاضی پرونده، شعبه یکم بازپرسی ویژه امنیت واقع در جنب زندان اوین را ترک کرده است.

خانواده های بازداشت شدگان که تا آخرین ساعات پنچ شنبه در مقابل کلانتری های گلوبندک، نیلوفر، بازداشتگاه وزرا و زندان اوین سرگردان بوده اند همچنین می گویند که فرصت چندانی برای پیدا کردن ضامن کارمند نداشته و با توجه به تعطیلی آخر هفته درعمل گونه پیگیری تا شنبه بی نتیجه خواهد بود.

خدیجه مقدم، دلارام علی، لیلا نظری، محبوبه کرمی، فرخنده احتسابیان، بهارا بهروان، علی عبدی، امیر رشیدی، محمد شوراب، آرش نصیری اقبالی از اعضای کمپین یک میلیون امضا و همچنین شهلا فروزانفر، ثریا یوسفی از مادران صلح ظهر روز پنچ شنبه ششم فروردین، پیش از آن که موفق به دیدار نوروزی باخانواده های برخی از زندانیان و خانواده دکتر زهرا بنی یعقوب شوند بازداشت شده اند.

در همین رابطه کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران امروز اعلام کرد که مقامات ایرانی باید سریعا دوازده نفر فعال حقوق زن را آزاد کنند. متن بیانیه کمپین بین المللی حقوق بشر بدین شرح است:

بازداشت خودسرانه فعالان حقوق زن و ممانعت از بازدید نوروزی آن ها

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران امروز اعلام کرد که مقامات ایرانی باید سریعا دوازده نفر فعال حقوق زن که خودسرانه در تهران بازداشت شده اند، آزاد کنند.

نیروهای امنیتی دوازده نفر از اعضای کمپین یک میلیون امضا و مادران صلح را در خیابان در حالی که با هم قرار گذاشته بودند که به دیدار نوروزی تعدادی از خانواده های زندانیان عقیدتی بروند، بازداشت کردند. طبق سنت، مردم در ایران در سال نو به دیدار خانواده ها و دوستان می روند. اسامی دوازده نفر بازداشت شده به این شرح است: لیلا نظری، دلارام علی، خدیجه مقدم، فرخنده احتسابیان، محبوبه کرمی، بهارا بهروان، علی عبدی، امیر راشدی، محمد شوراب، آرش نصیری اقبالی، ثریا یوسفی و شهلا فروزانفر.

تا غروب روز پنجشنبه به وقت تهران، همه افراد بازداشت شده به زندان اوین منتقل شدند. قاضی متین راسخ آنها را به "تشویش اذهان عمومی" و "بر هم زدن نظم عمومی" متهم کرد.

این بازداشت هاحاکی از تعقیب و استراق سمع مراودات خصوصی فعالان توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی است. به گزارش سایت تغییر برای برابری، نیروهای پلیس این گروه از فعالان را در محل ملاقاتشان در خیابان سهروردی در تهران ،قبل از حرکت برای دیدار نوروزی شان دستگیر کردند.

هادی قائمی؛ سخنگوی کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: "توطئه بینی و عدم تحمل نیروهای امنیتی به یک حد غیر قابل باوری رسیده است. به هیچوجه توجیهی برای نقض حقوق فعالان برای دیدار نوروزی یکدیگر وجود ندارد."

افراد بازداشتی در خیابان سهروردی ابتدا به کلانتری نیلوفر برده شدند و درحدود ساعت 8 و نیم به وقت تهران، همه بازداشتی ها به زندان اوین، بخش 209 منتقل شدند.

هادی قائمی در مورد این بازداشت ها گفت: "بخاطر فقدان کامل شفافیت و آئین دادرسی در این مورد، ما بشدت نگران سرنوشت این بازداشتی ها هستیم. به چه جرمی این افراد بازداشت می شوند؟ آیا اجرای سنت سال نو در ایران حالا تبدیل به یک جرم شده است؟ رهبران ایران باید قدم به پیش بگذارند و توضیح دهند برای چه به نیروهای امنیتی آنچنان اختیار می دهند تا در محروم کردن مردم از حقوق ابتدایی شهروندی شان این چنین یکه تازی کنند؟"
 

 
< قبل   بعد >
 
2007 Victoria Azad