گزینه ها
خانه
بیوگرافی
یادداشت ها
دیدگاه ها
رویدادها
آرشیو برنامه های رادیوئی
مصاحبه وسخنرانی ها
حقوق بشر/Human Rights
آلبوم عکس
سامانه های سیاسی و خبری
جستجوی پیشرفته
پیوندها

Mrs Victoria Azad is a renowned politician who the past 40 years has worked in opposition against the Islamic Republic of Iran. She is known as a political analyst, writer and debater. Mrs Victoria Azad has initiated and started several important oppositional associations and is one of the founders of Iran Yaran. Mrs Victoria Azad is especially known for her strong connections to the opposition within the country. She has written numerous important articles and is one of the key figures within the Iranian opposition who is frequently interviewed on matters with regard to the current political situation in Iran In 2002 she was nominated for the Swedish Parliament and held a fourth place in the election. She holds a MA in Nursing and leadership and has worked as University Adjunct as well as held several Managerial position within her field of work.
برنامه های تلویزیونی

شبکه ایرانیاران

روی لوگو کلیک کنید

 اولین برنامه ایرانیاران در تلویزیون کانال یک با اجرای ویکتوریا آزاد موسس و رایزن این شبکه با موضوع معرفی شبکه ایرانیاران و استراتژی این شبکه در رسیدن به هدفِ اتحاد در اپوزیسیونِ مخالف با رژیم جمهوری اسلامی اجرا شد.

برای دیدن این برنامه به کانال یوتیوب #شبکه_ایرانیاران رجوع کنید👇
https://youtu.be/QeSoO6CBKm0
این برنامه را در کانال یک نیز میتوانید ملاحظه کنید
https://youtu.be/epM3n11SMqw
#ژنو_اپوزیسیون
#اتحاد_میلیونی
#شبکه_ایرانیاران
#کانال_یک
@iranyarannetwork1398
کتاب اول دبستان

 
افزایش تعداد خانواده های اعتصاب غذا کنندگان چاپ پست الكترونيكي
و ادامه یافتن تجمعات اعتراضی آنها
بنابه گزارشات رسیده از مقابل زندان و دادگاه انقلاب تعداد بیشتری  از خانواده های دستگیر شدگان به اعتصاب غذا پیوستند و همچنین به تجمعات اعتراضی خود ادامه دادند و خواستار آزادی عزیزان در بند شدند.
روز چهارشنبه 28 مرداد حدود 150 نفر از خانواده ها كه تعدادي از آنها مسن و در اعتصاب غذا بسر مي برند در مقابل دادگاه انقلاب به انتظار روشن شدن وضعيت عزيزانشان تجمع كردند.خانواده ها كه از يك طرف از سرگرداني و بلاتكليفي و عدم اطلاع از وضعيت عزيزانشان و از طرف ديگر با شنيدن خبرهاي شكنجه كه حتي هنگام تعريف كردن و گوش دادن به آنها اشك مي ريزند و بدنشان شروع به لرزيدن مي كند (مانند عبور بازداشت شده ها از دالان باتون ، مشت و لگد زدن به نقاط حساس بدن آنها ، دادن شوك برقي به آنها ، گرسنه نگه داشتن آنها ، عدم استفاده از سرويس هاي بهداشتي در ساعاتي از شبانه روز ، مورد تحقیر قرار دادن آنها، تهديد به تجاوزهاي جنسي و حتي مورد تجاوز جنسي قرار دادن و موارد متعدد دیگر) به شدت عصباني و نگران برگزاري دادگاه هاي فرمايشي و وارد كردن اتهامات بي اساس و محاكمه عزيزان خود و وضعيت سلامت جسمي و روحي آنها هستند. با شدت و خشم هر چه تمام تر خامنه اي و احمدي نژاد را به باد فحش و ناسزا و نفرين مي گيرند و هر از گاهي مادري فرياد مي زد كه فرزندم را آزاد كنيد .چه بلايي بر سر آنها مي آوريد.خدا تقاص اين روزها را از شما مي گيرد كه نیروهای سرکوبگر به طرف آنها مي رفتند تا آنها را وادار به سكوت كنند.
 
 از طرفي اسامي تعدادي از بازداشت شده هاي روز دوشنبه 26 مرداد ماه  به تاييد دادگاه انقلاب و زندان اوين نرسيده كه خانواده هاي آنها نيز نگران وضعيت عزيزان خود هستند
 
هچنین تعداد زیادی از خانواده ها نيز در مقابل درب دژباني زندان اوين تجمع كردند و همگي خواهان آزادي عزيزانشان بودند.
 
لیست جدیدی از اسامی دستگیر شدگان اخیر جهت ارسال به سازمانهای حقوق بشری و اطلاع عموم انتشار می یابد؛
1- محسن فيروزي 23 ساله دانشجوي ارتباطات دوشنبه 26 مرداد در كريم خان بازداشت و محل نگهداري وي نامشخص
2- اميرعلي اسفندياري 26 ساله دوشنبه 26 مرداد در نزديكي دفتر روزنامه اعتماد در كريم خان بازداشت و مكان نگهداري وي نامشخص
3- كيوان محمدي 22 ساله دانشجو چهارشنبه 14 مرداد در بهارستان بازداشت و به اوين منتقل شده
4-بهرام عابديني 21 ساله دانشجوي عمران دوشنبه 12 مرداد در ونك توسط لباس شخصي ها بازداشت و به اوين منتقل شده
5- محمد گواهي 25 ساله دانشجوي زبان انگليسي پنجشنبه 8 مرداد در ونك بازداشت و به اوين منتقل شده

6- فرامرز جلالي كهن زاد 29 ساله جمعه 26 تير در انقلاب بازداشت به كلانتري 148 منتقل و سپس به اوين منتقل شده
7- آرش اميني 28 ساله جمعه 26 تير بازداشت و به اوين منتقل شده
8- علي رضواني 27 ساله ليسانس نرم افزار جمعه 26 تير در فلسطين بازداشت و به اوين منتقل شده

9- حامد حسن زاده 27 ساله ليسانس علوم دامي پنجشنبه 18 تير در انقلاب بازداشت و به اوين منتقل شده
10- مرتضي قاضي پور 30 ساله ليسانس عمران و شاغل پنجشنبه 18 تير در امير آباد در حاليكه مورد ضرب و شتم نيروهاي گارد قرار مي گرفت بازداشت و بعد از دو روز به اوين منتقل شده محل نگهداري وي در دو روز اول بازداشت نامشخص
11- فريد فتحعلي 32 ساله ليسانس برنامه نويسي پنجشنبه 18 تير در انقلاب با يورش به منزل وي بازداشت و به اوين منتقل شده
12- صمد سلطاني نژاد 36 ساله شغل آزاد پنجشنبه 18 تير در ولي عصر بازداشت و به اوين منتقل شده
13- عليرضا داورپناه 24 ساله فوق ديپلم فني شنبه 30 خرداد در يادگار امام بازداشت و به اوين منتقل شده
14- سيد محمد حسيني 24 ساله شغل آزاد دوشنبه 25 خرداد در انقلاب بازداشت و به آگاهي شاپور منتقل سپس به اوين منتقل شده


 
علاوه بر خانواده هايي كه در روزهاي قبل دست به اعتصاب غذا زده اند اسامي تعداد ديگري از خانواده ها كه دست به اعتصاب غذا زده اند اعلام می گردد که عبارتند از:
 
ناهيد عسگري مقدم 57 ساله مادر حامد حسن زاده كه پنجشنبه 18 تير بازداشت شده از دوشنبه 26 مرداد دست به اعتصاب غذا زده
گيتي فتحي 52 ساله و قاسم اسماعيلي 59 ساله مادر و پدر مصطفي اسماعيلي كه جمعه 26 تير بازداشت شده از سه شنبه 27 مرداد دست به اعتصاب غذا زده اند
ثريا شباني 62 ساله  يك بار سكته قلبي كرده مادر عبدالحميد بيگي كه شنبه 30 خرداد بازداشت شده از يكشنبه 25 مرداد دست به اعتصاب غذا زده

همزمان با اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در زندان اوین ،تعدادی از خانواده های زندانیان سیاسی در مقابل دادگاه انقلاب و زندان اوین در حال اعتصاب غذا بسر می برند که تعدادی از آنها سالخورده و دچار ناراحتی جسمی هستند و با اعتصاب غذا و به خطر انداختن جان خود  سعی دارند عزیزان خود را از دست شکنجه گران و جنایتکاران علیه بشریت مانند سعید مرتضوی،حسن زارع دهنوی و صلواتی تحت نام قاضی و برگزار کننده  دادگاه نمایشی که اوامر ولی فقیه علی خامنه ای را به اجرا در می آورند  رها کنند. لازم است که جوانان به حمایت از آنها برخیزند و نوید دهندگان آزادی را تنها نگذارند و از آنها و خواسته هایشان دفاع کنند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،دستگیری، شکنجه ،ادامه بازداشت زندانیان سیاسی ،بی اطلاع نگه داشتن خانواده ها و تحت فشارهای مختلف قرار دادن آنها را محکوم می کند و از دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل خواستار مداخله برای آزادی زندانیان سیاسی در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
28 مرداد 1388 برابر با 19 اگوست 2008
 

 
< قبل   بعد >
 
2007 Victoria Azad