گزینه ها
خانه
بیوگرافی
یادداشت ها
دیدگاه ها
رویدادها
آرشیو برنامه های رادیوئی
مصاحبه وسخنرانی ها
حقوق بشر/Human Rights
آلبوم عکس
سامانه های سیاسی و خبری
جستجوی پیشرفته
پیوندها

Mrs Victoria Azad is a renowned politician who the past 40 years has worked in opposition against the Islamic Republic of Iran. She is known as a political analyst, writer and debater. Mrs Victoria Azad has initiated and started several important oppositional associations and is one of the founders of Iran Yaran. Mrs Victoria Azad is especially known for her strong connections to the opposition within the country. She has written numerous important articles and is one of the key figures within the Iranian opposition who is frequently interviewed on matters with regard to the current political situation in Iran In 2002 she was nominated for the Swedish Parliament and held a fourth place in the election. She holds a MA in Nursing and leadership and has worked as University Adjunct as well as held several Managerial position within her field of work.
برنامه های تلویزیونی

شبکه ایرانیاران

روی لوگو کلیک کنید

 اولین برنامه ایرانیاران در تلویزیون کانال یک با اجرای ویکتوریا آزاد موسس و رایزن این شبکه با موضوع معرفی شبکه ایرانیاران و استراتژی این شبکه در رسیدن به هدفِ اتحاد در اپوزیسیونِ مخالف با رژیم جمهوری اسلامی اجرا شد.

برای دیدن این برنامه به کانال یوتیوب #شبکه_ایرانیاران رجوع کنید👇
https://youtu.be/QeSoO6CBKm0
این برنامه را در کانال یک نیز میتوانید ملاحظه کنید
https://youtu.be/epM3n11SMqw
#ژنو_اپوزیسیون
#اتحاد_میلیونی
#شبکه_ایرانیاران
#کانال_یک
@iranyarannetwork1398
کتاب اول دبستان

 
گزارش های لحظه به لحظه چاپ پست الكترونيكي
ایستادگی مردم در برابر سرکوب خونین حکومتی
• همزمان با مراسم سالروز سیزدهم آبان، نیروهای امنیتی به سرکوب وحشیانه ی مردم دست زده اند. علیرغم سرکوب شدید، جوانان و دانشجویان همچنان به اجتماعات خود با فریاد مرگ بر دیکتاتور و «صلح برای دنیا، دموکراسی برای ایران» ادامه داده اند.  بنا به گزارش ها، در بسیاری از شهرها مردم دست به تظاهرات زده اند. خبرها حاکی از زخمی شدن ده ها نفر و بازداشت صدها تن می باشد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱٣ آبان ۱٣٨٨ -  ۴ نوامبر ۲۰۰۹

* ساعت ٨:۰۰ صبح، تمام خیابانهای منتهی به سفارت سابق آمریکا بسته شده و نیروهای ضد شورش انتظامی و بسیجی در محلها مستقر شدند
* سفارت روسیه توسط نیروهای بسیجی ویگان ویژه به شدت محافظت میشود
* تعدادی از نیروهای موتور سوار بسیجی در اطراف صدا و سیما و مراکز حساس شیراز در حال گشت زنی هستند
* نیروهای لباس شخصی به شدت خیابانها را زیر نظر دارند.در بسیاری از خیابانهای اصلی نیروهای لباس شخصی با دوربین در مکانهای از پیش تعیین شده ای مستقر شده اند
* گزارشها حاکی از حضور پر تعداد نیروهای ضد شورش در میدان هفت تیر است
* مترو در ایستگاههای ۷ تیر، طالقانی و دروازه دولت توقف ندارد
* خیابانها ی تهران به شدت ملتهب اما آرام است. هنوز هسته های اولیه مردم تشکیل نشده است
* سرود یار دبستانی و مرگ بر دیکتاتور از حیاط برخی مدارس تهران در اولین ساعات شنیده میشود
* ماموران امنیتی با حکم دادستانی تهران به خانه محسن عموزاده خلیلی از اعضای ستاد جوانان ٨٨ حامی خاتمی و موسوی حمله نموده و ضمن بازداشت وی، به مدت دو ساعت به تفتیش خانه پرداختند
* دانشجویان دانشگاه شریف به سمت دانشگاه تهران در حرکتند
* ساعت نه و نیم صبح: هلی کوپترها در آسمان تهران در حال گشت زنی هستند اما خیابانها همچنان پر از ماموران ضد شورش و امنیتی است.هنوز تجمع قابل توجهی از مردم شکل نگرفته است
* ۹:۴۵: خروج دانشجویان از دانشگاه تهران با شعار مرگ بر دیکتاتور و تا احمدی نژاده هر روز همین بساطه. درگیریهای پراکنده اطراف دانشگاه مشاهده میشود. تعداد مردم رفته رفته بیشتر میشود
* ۹:۵۵: دانشجویان سعی در خروج از دانشگاه دارند اما نیروهای ضد شورش مقابل درب دانشگاه را سد کرده اند
* ۱۰:۰۰: دانشگاه تهران در محاصره کامل نیروهای امنیتی و لباس شخصی های بسیج قرار گرفته است. از ساعات اولیه صبح امروز چهارشنبه مصادف با ۱٣ آبان؛ نیروهای یگان ویژه و لباس شخصی ها از ترس اعتراضات دانشجویان در تمامی خیابان های اطراف و کوچه های منتهی به دانشگاه تهران مستقر شده اند. تعداد مامورین حکومتی بسیار زیاد است به طوری که در هر چند قدم دو نیرو مستقر شده اند. نیروهای یگان ویژه به تمام سلاح های ضد شورش مجهز هستند و در آماده باش کامل به سر می برند.
* ۱۰:۱۰: دانشگاه تهران در محاصره کامل نیروهای امنیتی و لباس شخصی های بسیج قرار گرفته است.
* ۱۰.۱۵ - از میدان فردوسی نیروهای امنیتی به صورت کاملا آماده باش مستقرند, آنان مجهز به کلاهخود, باتوم و گاز اشک آور هستند. سرتاسر خیابان انقلاب از میدان فردوسی تا میدان انقلاب را نیروها در اختیار خود گرفته اند. میدان فردوسی به سمت خیابان قرنی که وزارت آموزش و پرورش در آنجاست به سمت سفارت سابق آمریکا در اختیار نیروهای لباس پلنگی است که نیروهای قرارگاه ثارالله سپاه هستند. چهار راه ولیعصر به سمت میدان انقلاب در اختیار نیروهای یگان ویژه نیروی انتظامی است. به سمت میدان انقلاب و اطراف دانشگاه تهران نیز نیروهای یگان ویژه مستقر شده اند. داخل کوچه های منتهی به خیابان انقلاب بسیجی ها و لباس شخصی ها که مجهز به باتوم و کلاهخود هستند مستقرند. لباس شخصی ها را افراد کم سن و سال که بین ۱۵ تا ۱۹ سال دارند تشکیل می دهند.
اتوبوس های زرد رنگی که ظاهرا متعلق به شرکت واحد اتوبوسرانی است مرتب دارد نیرو های لباس شخصی و بسیجی وارد می کند اکثر آنان کم سن و سال هستند.
* ۱۰.۲۰ - دانشجویان دانشگاه تهران لحظاتی پیش حرکت خود از درب دانشگاه به سمت محل راهپیمایی را آغاز کردند. دقایقی پیش خیل دانشجویان دانشگاه تهران با شعار مرگ بر دیکتاتور دانشگاه را به سمت محل راهپیمایی ترک کردند. به گفته شاهدان عینی، درگیری‌های مختصری در گوشه‌ و کنار حرکت دانشجویان دیده شد.
* ۱۰:٣۰ - درگیریها در دانشگاه تهران،شریف و میدان هفت تیر. نیروهای یگان ویژه به مردم حمله کرده اند
* ۱۰:٣۵ - نیروهای ضد شورش با باتوم به مردمی که قصد حرکت به سمت میدان هفت تیر را داشتند حمله ور شده و سعی در متفرق کردن آنها دارند.
* ۱۰:۴۰: در خیابان مفتح و حوالی هفت تیر به سمت مردم گاز اشک آور پرتاب کرده اند.با باتوم به مردم حمله کرده اند و اجازه رسیدن به میدان هفت تیر را به مردم نمی دهند.
* ۱۰:۴۵: در کوچه های خلوت منهتی به هفت تیر به سمت مردم تیراندازی شده است و مردم به خانه های اطراف پناه برده اند.
* ۱۰:۵۰: مردم با سر و صورت خونی به داخل خانه های اطراف پناه می برند. خانه ای اطراف میدان هفت تیر پر از مردمی است که از دست تیراندازان فرار کرده اند. هم چنان صدای تیراندازی در حوالی هفت تیر شنیده می شود.
* ۱۰:۵۵: به دستور مقامات تمام مغازه های اطراف میدان انقلاب بسته شدند. در حالی که از ساعاتی پیش کسبه میدان انقلاب برای کار روزانه به مغازه های خود مراجعه کردند مقامات امنیتی مانع بازکردن مغازه های آنها شدند ومغازه های باز شده را نیز بستند.
* ۱۰:۵٨: میدان آزادی و میدان انقلاب و خیابان آزادی شاهد تدابیر شدید امنیتی است. در ساعت ۹ صبح تعداد زیادی از نیروهای انتظامی در قالب نیروی پلیس ضد شورش اطراف میدان انقلاب را محاصره کرده اند و مانع از حضور مردم و توقف آنها می شوند. تقریبا قدم به قدم میدان انقلاب نیروی ضد شورش و گارد ویژه مستقر شده است. قرار است از ساعاتی دیگر خیابان های کارگرشمالی وخیابان انقلاب به طور کامل بسته شود.
* ۱۱:۰۰: نیروهای یگان ویژه به مردم حمله ور شده اند. مردم در دسته های بزرگ به خیابانها میایند. کروبی در میدان هفت تیر دیده شده است وی پیشاپیش تعداد زیادی از مردم در حرکت است.
* ۱۱:۱۰: چندین هلی کوپتر در حال گشت زنی بر روی آسمان تهران هستند. صدای تیراندازی همچنان شنیده میشود. نیروهای لباس شخصی از مساجد اطراف به عنوان بازداشتگاه استفاده میکنند.
* ۱۱:۱٣: مردم شعار میدهند: نترسین ما همه با هم هستیم، مرگ بر دیکتاتور.
* ۱۱:۱۵: مردم در خیابانهای شیراز شعارهای مرگ بر دیکتاتور سر داده اند
* ۱۱:۱۶: به مردم در خیابان ایرانشهر با باتوم حمله شده است. گزارشها حاکی از شلیک گاز آشک آور است
* ۱۱:۱٨: مردم پرچم سبز بزرگی را در خیابان کریم خان بر افراشته اند. حضور کروبی در میان جمعیت تائید شده است اما هنوز خبر بازداشت مادر ندا آقا سلطان تائید نشده است.
* ۱۱:۲۰: درگیری در تقاطع مفتح -مطهری. نیروهای امنیتی سعی دارند مردم را با گاز اشک آور پراکنده کنند. تعدادی از مردم دستگیر شده اند.
* ۱۱:۲٣: تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران پس از پیوستن دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف به درب دانشگاه تهران با خروج از محوطه دانشگاه با سردادن الله اکبر و شعار مرگ بر دیکتاتور به سمت خیابان های منتهی به خیابان طالقانی و مفتح در حرکتند. این درحالی است که انبوه نیروهای امنیتی و مزدوران کودتاگران در مقابل برخی از دربهای خروجی دانشگاه مانع از خروج دانشجویان شده است
* ۱۱:۲۷: نیروهای ضد شورش یونیفورم های خود را عوض میکنند و سعی در دستگیری مردم در خیابانهای خلوت دارند.
* شیراز ازساعت ۰۹٣۰ تا۱ ۰٣۰: درشاه چراغ هزاران نفرجمع شدند و شعار مرگ بردیکتاتور می دهند. بین نیروهای انتظامی و مردم درگیری شد و میخواستند یک خانمی را دستگیر کنند که یکی ازجوانان مانع شد میدان علم شلوغ شده است در فلکه ستاد جمعیت زیادی جمع شده است و مردم شعارعلیه دولت میدهند.
* ۱۱.۲٣ رنگهای نارنجی که به مردم پاشیده اند به سختی از روی لباسها پاک می شود و برای شناسایی مردم این کار را انجام داده اند.
* ۱۱.٣۵ گروه زیادی از مردم در حال حرکت به سمت خیابان ولیعصر هستند، تا به حال در این خیابان درگیری گزارش نشده است. تخت طاووس کاملا مسدود است.
* ۱۱.٣۷ درگیری در دانشگاه اصفهان.
* ۱۱.۴۰ لحظاتی پیش عده‌ای از راهپیمایان که در میدان فردوسی به صفوف راهپیمایی پیوسته بودند بازداشت شدند. میدان فردوسی از ساعتی پیش بسته شده است و سرکوبگران از گاز اشک‌اور و باتوم برای متفرق کردن جمعیت استفاده می‌کنند.
همچین بر اساس گزارش‌های شاهدان عینی، درگیری‌ها در میدان هفت تیر ادامه دارد و نیروهای ضد شورش از تیر هوایی برای متفرق کردن جمعیت استفاده کرده است. عده‌ای از راهپیمایان که به خیابان‌های فرعی در میدان هفت تیر پناه برده‌ بودند به شدت مورد ضرب و شتم چماقداران قرار گرفتند و عده‌ای نیز به ون‌های مخصوص هدایت شدند. شاهدان عینی توصیه‌ کرده‌اند که راهپیمایان از ورود به خیابان‌های فرعی خودداری کنند. همچنین بر اساس آخرین گزارشات واصله به موج سبز آزادی، مسیر منتهی به سفارت سابق آمریکا و همچنین خیابان‌های منتهی به سفارت روسیه توسط نیروهای کودتاگر بسته شده است. گفتنی است که دانشجویان دانشگاه شریف نیز که از سمت دانشگاه خود به سمت محل راهپیمایی حرکت کرده بودند به جمع راهپیمایان پیوستند.
* ۱۱.۴۵ مردم در اثر درگیریهای گسترده مجروح شده و به خانه های اطراف پناه میبرند. مردم امکان تردد به خیابان کریم خان زا ندارند.پلیس مردم دستگیر شده را به پارکینگ خانه های مردم میبرد وبرای مدتی در آنجا نگه میدارد.
* ۱۱.۵۰ شبکه موبایل در مناطق مرکزی تهران قطع است.به جمعیت حاظر در میدان هفت تیر و ولیعصر به شدت حمله شده است
* ۱۲.۰۰ دانشجویان در دانشگاه تهران در حال اعتراض و سر دادن شعار هستند. دختران در صف مقابل نشسته اند و پسران در پشت آنها و در مقابل نیروهای ضد شورش در حال سر دادن شعار هستند. امکان تردد به دانشگاه وجود ندارد.
* ۱۲.۱۰ مردم شیراز با سر دادن شعارهای مرگ بر دیکتاتور و یا حسین میرحسین، به سمت فلکه دانشجوی این شهر حرکت کرده‌اند. در میدان دانشجو هر لحظه بر جمعیت راهپیمایان افزوده می‌شود. گفتنی است نیروهای ضدشورش تا به این لحظه برای متفرق کردن راهپیمایان شیرازی از گاز اشک‌اور استفاده کرده‌اند.
* ۱۲.۱۰ مردم شیراز با سر دادن شعارهای مرگ بر دیکتاتور و یا حسین میرحسین، به سمت فلکه دانشجوی این شهر حرکت کرده‌اند. در میدان دانشجو هر لحظه بر جمعیت راهپیمایان افزوده می‌شود. گفتنی است نیروهای ضدشورش تا به این لحظه برای متفرق کردن راهپیمایان شیرازی از گاز اشک‌اور استفاده کرده‌اند
* ۱۲.۱۵ درمیان سخنان حداد عادل که در مراسم دولتی سخنرانی میکرد بارها صدای مرگ بر دیکتاتور شنیده شد.مردم در خیابانهای مختلف شعار میدهند مرگ بر دیکتاتور و نسل ما آریا،دین از سیاست جدا
* ۱۲.۱۷ بازداشت کروبی تایید شده نیست، ضرب و شتم او را حاضران دیده‌اند، اما از باداشت وی گزارشی نرسیده است.
* ۱۲.۲۰ مردم سعی دارند از خیابان امیر آباد به دانشجویان بپیوندند.مردم را به شدت مورد ضرب و شتم قرار میدهند.مردم در حال فرار هستند
* ۱۲.۲۵ بیش از ۱۰۰۰ نفر در چهارباغ اصفهان تجمع کرده و شعار مرگ بر دیکتاتور میدهند , نیروی انتظامی با باطوم به جمعیت حمله کرده و به سر و روی مردم میزند . جمعیت متفرق شدند . در حال حاضر نیروی انتظامی این منطقه را گرفته است و تقریبا ما به ازاء هر یک نفر یک نیروی انتظامی است
* ۱۲.٣۰ هفت نفردر کریم خان زند دستگیر شدند ولی مردم بدون ترس و واهمه به سمت هفت تیر میروند. مزدوران حکومتی از مسجد جواد به عنوان بازداشتگاه موقت استفاده میکنند. سرکوب مردم در خیابانهای فرعی شدیدتر است.
* ۱۲.٣۷ تعداد دانشجویان در دانشگاه تهران و راهپیمایان در خیابان‌های اطراف دانشگاه به سمت درب اصلی دانشگاه همچنان رو به افزایش است. دانشجویان در دانشگاه تهران و خیابان‌های اطراف که همگی توسط یگان‌های ویژه امنیتی محاصره شده است شعارهای مرگ بر دیکتاتور سر داده‌اند. همچنین گزارش‌های رسیده از خیابان امیرآباد (کارگر شمالی) نیز حاکی از حضور گسترده سبزهاست. راهپیمایان در خیابان کارگر شمالی شعار تا احمدی‌نژاده هر روز همین‌ بساطه، و مرگ بر دیکتاتور را تکرار می‌کنند. نیروهای ضدشورش در خیابان‌های کارگر شمالی و میدان انقلاب و نیز در خیابان‌های منتهی به دانشگاه به ضرب و شتم راهپیمایان و پرتاب گاز اشک‌آور برای متفرق کردن مردم مشغولند.
* ۱۲.۴۰ مردم شعار میدهند:صلح برای دنیا، دموکراسی برای ایران. مرگ بر احمدی نژاد. مرگ بر خامنه ای و مرگ بر دیکتاتور. صدها مجروح و بازداشتی گزارش شده است. درگیری ها در میدان هفت تیر شدیدتر است.
* ۱۲.۵۵ در شیراز ۲۰ نفر دستگیر شدند, تعدادی زخمی و بیش از ۱۰۰ گلوله هوائی شلیک شد.
در ساعت ۱۱ صبح روز چهارشنبه در حالی که مراسم حکومتی روز ۱٣ ابان در شاهچراغ تحت تدابیر شدید امنیتی به پایان رسیده بود درمیدان نمازی و الم شیراز حضور بسیار پررنگ نیروهای امنیتی پلیس و لباس شخصی ها دیده می شد که با تجمع مردم در میدان الم و دانشجویان در میدان پردیس ادامه یافت که ناگهان جمعیت مورد هجوم بسیار گسترده بیش از ۵۰ موتورسوار نقاب دار قرار گرفت. بدلیل کوتاهی مسیر و فاصله بین این دو میدان مردم از هر دو طرف در محاصره قرار گرفتند که در اثرآن اقدام به فرار کردند.
حضور لباس شخصی ها که اقدام به تهیه فیلم و عکس از مردم می کردند بسیار مشهود بود. در همین حال تعدادی از دانشجویانی که پلاکاردهای دست سازی به همراه داشتند سریعا دستگیر شدند که همین امر و مقاومت مردم, درگیری را تشدید کرد.
شعار های دانشجویان موجب شلیک هوایی و ضرب و شتم آنان گردید که در این میان بیش از ۲۰ نفر دستگیر شدند که همه توسط نیروهای ضد شورش و پلیس بود و لباس شخصی ها فقط فیلم می گرفتند و تهدید به اسپری و گاز اشک اور می کردند. در اثر حمله ضد شورش به یک دانشجو که مشخص نشد به چه دلیل و با چه وسیله ای بود پیراهن وی پاره و غرق در خون شد که وی توانست از دست ماموران بگریزد .اما یک زخمی دیگر را که با سر و صورت خونین افتاده بود مردم قصد نجات داشتند که با موتور پلیس نقاب دار ضد شورش از محل دور شد. هم اکنون اینترنت جیمیل یاهو و هات میل همگی فیلتر هستند
* ۱٣.۰۵ مهدی کروبی توسط ارذل و اوباش حامی کودتا در راهپیمایی ۱٣ آبان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. اخبار دریافتی حاکی از آن است که وی پس از این درگیری شدید، با همراهی محافظان خود از آن منطقه خارج شده است
* ۱٣.۱۰ بیش از ۲۵ مجروح به بیمارستان آراد منتقل شده اند
* ۱٣.۲۰ درگیریهای شدید از خیابان ولیعصر گزارش میشود
* ۱٣.۲۵ حدود ۲۰۰ الی ٣۰۰ نفر در مرکز رشت به سمت دانشکده علوم پایه جمع شده بودند که نیروی انتظامی و ماموران سرکوبگر به آنها حمله و آنها را متفرق کردند. مجددا جمعیت به سمت شهرداری جمع شدند و شعارهای ضدحکومتی دادند اما ماموران سرکوبگر با باتوم برقی به آنها حمله کرده و شدیدا در کمال بی رحمی مردم را با توم برقی ضرب و شتم کردند.
* ۱٣.٣۵ درگیریهای شدید در آبرسان تبریز. دانشجویان دردانشگاه تحصن و اعتراض کرده اند
* ۱٣.۴۵ مردم زاهدان هم همپا با مردم آزاده تهران وسایر شهرهای میهنمان علیه دولت کودتا به پا خواسته اند . درمیدان آزادی زاهدان تعدادی ازمردم تجمع کرده و دردستشان پلاکاردهایی که حاوی شعارهای ضد نظام واعتراضی است دردست دارند,همچنین در دانشگاه سیستان دانشجویان دانشکده شیمی حدود ۲۰۰-٣۰۰ نفر تجمع کردند.
* ۱٣.۵۰ درگیریهای گسترده ای در رشت، شیراز، مشهد، اراک و اصفهان گزارش میشود.
* ۱۴.۰۰ درگیری مقابل خوابگاه دانشجویان پلی تکنیک خیابان به آفرین؛ کریمخان بین ولیعصر و حافظ. اوضاع هفت تیر و کریمخان و ولیعصر بسیار متشنج و درگیری ها همچنان ادامه دارد برخی به سمت ونک در حرکت هستند.

منبع این گزارش ها وبلاگ Revolutionary Road است.
در این وبلاگ همچنین می توان فیلم های کوتاهی از تظاهرات امروز مردم را مشاهده کرد:
http://shooresh1917.blogspot.com/2009/11/were-live-blogging-from-tehran-streets.html

 
< قبل   بعد >
 
2007 Victoria Azad