گزینه ها
خانه
بیوگرافی
یادداشت ها
دیدگاه ها
رویدادها
آرشیو برنامه های رادیوئی
مصاحبه وسخنرانی ها
حقوق بشر/Human Rights
آلبوم عکس
سامانه های سیاسی و خبری
جستجوی پیشرفته
پیوندها

Mrs Victoria Azad is a renowned politician who the past 40 years has worked in opposition against the Islamic Republic of Iran. She is known as a political analyst, writer and debater. Mrs Victoria Azad has initiated and started several important oppositional associations and is one of the founders of Iran Yaran. Mrs Victoria Azad is especially known for her strong connections to the opposition within the country. She has written numerous important articles and is one of the key figures within the Iranian opposition who is frequently interviewed on matters with regard to the current political situation in Iran In 2002 she was nominated for the Swedish Parliament and held a fourth place in the election. She holds a MA in Nursing and leadership and has worked as University Adjunct as well as held several Managerial position within her field of work.
برنامه های تلویزیونی

شبکه ایرانیاران

روی لوگو کلیک کنید

 اولین برنامه ایرانیاران در تلویزیون کانال یک با اجرای ویکتوریا آزاد موسس و رایزن این شبکه با موضوع معرفی شبکه ایرانیاران و استراتژی این شبکه در رسیدن به هدفِ اتحاد در اپوزیسیونِ مخالف با رژیم جمهوری اسلامی اجرا شد.

برای دیدن این برنامه به کانال یوتیوب #شبکه_ایرانیاران رجوع کنید👇
https://youtu.be/QeSoO6CBKm0
این برنامه را در کانال یک نیز میتوانید ملاحظه کنید
https://youtu.be/epM3n11SMqw
#ژنو_اپوزیسیون
#اتحاد_میلیونی
#شبکه_ایرانیاران
#کانال_یک
@iranyarannetwork1398
کتاب اول دبستان

 
جوامع حقوق بشر واعدام احسان فتاحیان چاپ پست الكترونيكي
۱۲ نوامبر ۲۰۰۹
فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر (FIDH) و جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران (LDDHI) به شدت اعدام احسان فتاحیان را محکوم می کنند و از دولتمردان جمهوری اسلامی می خواهند که هر چه سریعتر اجرای مجازات اعدام در ایران را متوقف کنند.
با توجه به اطلاعات به دست آمده، آقای احسان فتاحیان، فعال کرد، روز گذشته ۱۱ نوامبر در زندان سنندج اعدام شد. دستگیری و بازداشت او بین آوریل و اوت ۲۰۰۸ انجام شد و محاکمه او بدون حضور وکیل برگزار گردید. به علاوه، وی در زمان بازداشت مورد بدرفتاری قرار گرفته است. حکم بدوی ۱۰ سال حبس او توأم با تبعید، در دادگاه تجدیدنظر به بهانه واهی "محاربه" و به جرم عضویت داشتن در حزب کومله به حکم اعدام تبدیل شد.
دو نفر دیگر به نام های حبیب الله لطیفی، و شرکو معارفی، که به ترتیب در اکتبر ۲۰۰۷ و اکتبر ۲۰۰۸ دستگیر شده اند نیز در نوبت مرگ نشسته اند. گفته می شود که این دو نیز با احزاب کردستان ارتباط دارند.
فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران مراتب نگرانی شدید خود را نسبت به روند محاکمه آقای فتاحیان، بدرفتاری های مکرر در قبال وی و در نهایت اعدام وی اعلام می دارند و از دولتمردان ایرانی می خواهند که جسد او را به خانواده اش تحویل دهند و همچنین اعدام آقایان لطیفی و معارفی را متوقف کنند. این دو سازمان خواستار توقف اجرای اعدام و در نهایت لغو کامل آن در ایران هستند.
جمهوری اسلامی در حال حاضر از نظر تعداد اعدام در جهان جایگاه دوم را به خود اختصاص داده. از سال ۲۰۰۵ تعداد اعدام ها در ایران افزایش یافته: در همان سال تعداد ۹۴ نفر و در سال ۲۰۰۸ تعداد ۳۴۶ نفر اعدام شده اند. مجازات بسیاری از جرم ها به اعدام منتهی می شود که از این میان می توان به "محاربه" (دشمنی با خدا) اشاره کرد که گاهی به عنوان بهانه برای اجرای خواسته های سیاسی دولتمردان جمهوری اسلامی، به ویژه در قبال کسانی که به گروه های اقلیت تعلق دارند، مورد استفاده قرار می گیرد.
فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران نگرانی شدید خود را نه تنها در مورد تعداد روزافزون اعدام ها بلکه بخاطر استمرار در اعدام نوجوانان اعلام می دارند. مجازات مرگ در ایران در حقیقت سیاستی است که دولت از آن برای ارعاب و ایجاد وحشت استفاده می کند.


 
< قبل   بعد >
 
2007 Victoria Azad