گزینه ها
خانه
بیوگرافی
یادداشت ها
دیدگاه ها
رویدادها
آرشیو برنامه های رادیوئی
مصاحبه وسخنرانی ها
حقوق بشر/Human Rights
آلبوم عکس
سامانه های سیاسی و خبری
جستجوی پیشرفته
پیوندها

Mrs Victoria Azad is a renowned politician who the past 40 years has worked in opposition against the Islamic Republic of Iran. She is known as a political analyst, writer and debater. Mrs Victoria Azad has initiated and started several important oppositional associations and is one of the founders of Iran Yaran. Mrs Victoria Azad is especially known for her strong connections to the opposition within the country. She has written numerous important articles and is one of the key figures within the Iranian opposition who is frequently interviewed on matters with regard to the current political situation in Iran In 2002 she was nominated for the Swedish Parliament and held a fourth place in the election. She holds a MA in Nursing and leadership and has worked as University Adjunct as well as held several Managerial position within her field of work.
برنامه های تلویزیونی

شبکه ایرانیاران

روی لوگو کلیک کنید

 اولین برنامه ایرانیاران در تلویزیون کانال یک با اجرای ویکتوریا آزاد موسس و رایزن این شبکه با موضوع معرفی شبکه ایرانیاران و استراتژی این شبکه در رسیدن به هدفِ اتحاد در اپوزیسیونِ مخالف با رژیم جمهوری اسلامی اجرا شد.

برای دیدن این برنامه به کانال یوتیوب #شبکه_ایرانیاران رجوع کنید👇
https://youtu.be/QeSoO6CBKm0
این برنامه را در کانال یک نیز میتوانید ملاحظه کنید
https://youtu.be/epM3n11SMqw
#ژنو_اپوزیسیون
#اتحاد_میلیونی
#شبکه_ایرانیاران
#کانال_یک
@iranyarannetwork1398
کتاب اول دبستان

 
دیدار با شیخ مهدی کروبی چاپ پست الكترونيكي
عصر دوشنبه ۱۴ دی ماه جمعی از فعالین سیاسی  با شیخ مهدی کروبی دیدار کردند این جمع که شامل نمایندگان خانواده های زندانیان سیاسی ، کمیته گزارشگران حقوق بشر ، شورای دفاع از حق تحصیل  ، اعضاء دفتر تحکیم وحدت ، فعالین دانشجویی دانشگاه های آزاد و سراسری

در این دیدار که با محوریت خواسته های جامعه دانشجویی  و وضعیت زندانیان و فعالین سیاسی اجتماعی پیش رفت نخست بیانیه ای از طرف جمع قرائت شد وسپس هر یک از حاضرین با شرح وضعیت اعضاء  به طرح مطالبات و انتظارات جامعه از رهبران در برون رفت از وضعیت موجود پرداختند.

شرح سخنان و بیانیه:

نماینده شورای دفاع از حق تحصیل : اکنون در تلخ ترین و پر افتخار ترین ایام به سر می بریم که با حقوق پایمال شده عموم مردم و حذف فعالین دانشجویی مواجه هستیم . بعد از انتخاباب برخورد شدیدی با دانشجویان محروم از تحصیل صورت گرفت و با وصل کردنشان به منافقین(مجاهدین خلق) سعی در حذف کامل ایشان داشتند ، اما با اینکه  از این اتهام تبرئه شده اند هنوز ازآزادی ایشان با وثیقه  موافقت نشده است، در حال حاضر بد ترین برخورد ها از جانب سپاه صورت میگیرد، اما هیچکس علیه ایشان به صورت رسمی سخنی نمی گوید.

فعال دانشجویی دانشگاه آزاد:متاسفانه برخورد با دانشجویان دانشگاه آزاد در ماه های اخیر شدت گرفته است و با صدها تعلیق و اخراج مواجه هستیم. اما تنها راه برای خارج شدت از این وضعیت رو به خشونت، رسیدن به وحدت بین گروه ها و رهبران جنبش جهت رسیدن به فضایی آرام تر و دوره ای با  حدودی میانه روی هستیم.

عضو دفتر تحکیم وحدت : بعد از واقعه عاشورا با افزایش دستگیری ها مواجه هستیم بخصوص در میان دانشگاهیان ، با این وجود مبحث دانشجویان در بیانیه های اخیر شما و آقای موسوی گم بود ، و چرا مبحث شورای سبز امید که مطرح گردید به اندازه کافی پیگیری نشد ، که می تواند با پذیرش اعضاءجدید راهی برای مذاکره باز کند.

عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر : در این روز ها اکثریت اعضاء این کمیته دربازداشت به سر می برند و بقیه نیز یا احضار شده و یا امنیت ندارند.چون کمیته گزارشگران حقوق بشر ، خبر ها را بدون فیلتر ایدئولوژیک کار می کند و حقوق بشر را برای همه مردم می داند، قضیه مجاهدین خلق دستاویزی شده است برای متهم کردن اعضاء کمیته به ارتباط با منافقین، در این ضعیت ما از شما انتظار داریم موضع گیری حقوق بشری همچون آقای منتظری داشته باشید.

نماینده خانواده های زندانیان سیاسی : در روز های اخیر برخورد با خانواده های زندانیان سیاسی نیز آغاز گردیده است ، و وضعیت اسفناک خانواده های بازداشتی های روز عاشورا بسیار نگران کننده است که فرزندانشان تحدید به اشد مجازات شده اند ، انگار آقایان خود را در جایگاه امام حسین میدانند ، که اعتراض به خودشان را اعتراض به امام حسین تلقی می کنند، ونگرانی بیشتر در مورد حکم های ناعادلانه ایست که این روز ها صادر می شود که اکثرا بالای ۵ سال است، ما خانواده های زندانیان سیاسی که تا حدی شناخته شده ترند آگاهانه و با افتخارپشت عزیزانمان هستیم اما نگرانی ما در مورد مادرانی است که صدایشان به گوش هیچ کس نمی رسد.

شیخ مهدی کروبی : در حال حاضر در سخت ترین شرایط هستیم ، این برخورد ها در ۳۰ سال اخیر بی سابقه بوده است ، تا کنون با خشونت طلبان برخورد می شده نه با مردم ! تصور نمی کردیم جمهوری اسلامی کارش به جایی برسد که در روز عاشورا با مردم اینطوری برخورد کند!این وضعیت برایمان بسیار سنگین وخفه کننده است ، رای زنی های ما به اتمام رسیده ، الان جز اعلام موضع کاری نداریم ، هیچ خوفی هم نداریم ، هر چه برایم پیش آید استقبال می کنم
!خیال نمی کردیم باآن همه جانفشانی ما و آزاد مردی دیگران در آن روز ها ، نتیجه این شود که می بینیم!سازمان مجاهدین گروهی سوخته است که نسبت دادن بچه ها به آن کار اشتباهی است که باعث قوت گرفتن آنها می شود!

بیانیه:

و چنین است و بود

که کتاب لغت نیز به بازجویان سپرده شد

تاهر واژه را که معنایی داشت به بند کشند

و شاعران از بی  آرِش ترین الفاظ

چندان گناه واژه تراشیدند

که بازجویان به تنگ آمده

شیوه دگر کردند

واز آن پس

سخن گفتن

نفس جنایت شد

دورانی را میگذرانیم که بجرات میتوان گفت تلخترین و در عین حال پرافتخارترین ایام در تاریخ آزادیخواهی و ظلم ستیزی مردم دلیر ایران است.

بدون شک توضیح آنچه که در 7ماه اخیر بر ایران و ایرانیان گذشته،کاری است عبث و بیهوده،چرا که همگان دیدیم و شنیدیم که چه خونها ریخته شد و مردم بیگناه که درجستجوی حق پایمال شده خود بودند چگونه با دست خالی دربرابر دژخیمان تا بن دندان مسلح ایستادند و در مقابل تمام نمایشهای دروغین و تکراری برای مرتبط ساختن منتقدین با بیگانگان و وطنفروشان از خود هوشیاری نشان دادند.

دراین میان دانشجویان و نخبگان بیش ازهر زمان دیگری آماج حمله بی کفایتانی شدند که بر کرسی قدرت تکیه زده و خود را بر آن جاودان میپندارند.

سناریوی ننگین حذف فعالین دانشجویی  و استعدادهای علمی که از اوایل استقرار دولت نهم آغاز شده بود و به اشکال مختلف از جمله ستاره دار کردن و منع از تحصیل آنان ادامه می یافت،با استقرار دولت انتسابی دهم به اوج خود رسید،بطوریکه صدها دانشجو سال تحصیلی جدید را در سلولهای انفرادی و پشت میله های زندان آغاز کردند بی آنکه مرتکب جرمی شده باشند.بااین وجود هر روز بر تعداد دانشجویان بازداشتی و حجم احضارها به کمیته های انضباطی افزوده میشود.گویی که این کابوس  را سر بیداری نیست.

اینک اما نه طاقتی برایمان مانده و نه صبری. مگر نه اینکه وظیفه هرمسلمان و آزاده ای شوریدن بر ظلم است؟آیا اینان فرزندان این آب و خاک نیستند که یکی پس از دیگری در کام این گرداب شوم فرو میروند؟جای آن نیست که رهبران و پیشتازان این جنبش مردمی مسئولانه تر و با نگاهی وسیعتر به وقایع بنگرند و اقداماتی در جهت پیگیری وضعیت "دانشجویان زندانی" انجام دهند؟

بدون شک پایه های مردمی این حرکت در میان اقشار مختلف جامعه  است،اما آیا بی توجهی بوضع نخبگان و فرهیختگان،پایه های علمی و نظری چنین گامهایی را سست نخواهدکرد.

در این بزنگاه حساس تاریخی چشم مردم به دلسوزان دلیر ایران زمین است تا با جهت گیریهای درست و تصمیمهای بجا،کمکی در جهت استیفای حقوق پایمال شده عموم مردم،بویژه جوانان و فرهیختگان باشند.

امروز روزیست که سرنوشت نسل ما وچه بسا نسلهای پس از ما رقم میخورد.باشد که با ایستادگی و پایمردی،وظایف خود را به نحو احسن انجام داده ،گامی در جهت آزادی و آزادگی برداریم و از رو سفیدان تاریخ باشیم

 
< قبل   بعد >
 
2007 Victoria Azad