گزینه ها
خانه
بیوگرافی
یادداشت ها
دیدگاه ها
رویدادها
آرشیو برنامه های رادیوئی
مصاحبه وسخنرانی ها
حقوق بشر/Human Rights
آلبوم عکس
سامانه های سیاسی و خبری
جستجوی پیشرفته
پیوندها

Mrs Victoria Azad is a renowned politician who the past 40 years has worked in opposition against the Islamic Republic of Iran. She is known as a political analyst, writer and debater. Mrs Victoria Azad has initiated and started several important oppositional associations and is one of the founders of Iran Yaran. Mrs Victoria Azad is especially known for her strong connections to the opposition within the country. She has written numerous important articles and is one of the key figures within the Iranian opposition who is frequently interviewed on matters with regard to the current political situation in Iran In 2002 she was nominated for the Swedish Parliament and held a fourth place in the election. She holds a MA in Nursing and leadership and has worked as University Adjunct as well as held several Managerial position within her field of work.
برنامه های تلویزیونی

شبکه ایرانیاران

روی لوگو کلیک کنید

 اولین برنامه ایرانیاران در تلویزیون کانال یک با اجرای ویکتوریا آزاد موسس و رایزن این شبکه با موضوع معرفی شبکه ایرانیاران و استراتژی این شبکه در رسیدن به هدفِ اتحاد در اپوزیسیونِ مخالف با رژیم جمهوری اسلامی اجرا شد.

برای دیدن این برنامه به کانال یوتیوب #شبکه_ایرانیاران رجوع کنید👇
https://youtu.be/QeSoO6CBKm0
این برنامه را در کانال یک نیز میتوانید ملاحظه کنید
https://youtu.be/epM3n11SMqw
#ژنو_اپوزیسیون
#اتحاد_میلیونی
#شبکه_ایرانیاران
#کانال_یک
@iranyarannetwork1398
کتاب اول دبستان

 
نقدی بر اندیشه آیت الله بروجردی چاپ پست الكترونيكي
در رادیو پرشین، برنامه اندیشه ها
پیرو انتشار رساله مهم و تأمل برانگیز آیت الله بروجردی در رد ولایت فقیه، خانم ویکتوریا آزاد، روزنامه نگار و فعال حقوق زنان به بررسی ابعاد و زوایای مختلف این رساله پرداخت.
خانم آزاد ضمن معرفی آیت الله بروجردی به عنوان یک مبارز صلح طلب و دموکراسی خواه، تقریر چنین رساله ای را از درون زندان بسیار مهم قلمداد مینماید و می گوید :
" فکر میکنم که بسیاری از آیات عظام اگر جرأت داشته باشند باید یک سندی در رد این سند ارائه بدهند و یا اگر سکوت کردند یعنی که این سند در واقع به لحاظ اصول اسلامی و به لحاظ پایه های اعتقادی اسلامی سندیت دارد "
این فعال حقوق بشر ضمن مهم دانستن انتشار چنین رساله که اصل ولایت فقیه را نشانه گرفته است می گوید : " در عرصه نظری بسیار حائز اهمیت هست که کسانی باشند که این اصول رو به نقد و چالش بکشند و فکر میکنم این بسیار حائز اهمیت هست که این برداشتهای مختلف از آیات قرآن به بحث گذاشته بشود " وی در ادامه می گوید : " اگر ما رژیم مبتنی بر دموکراسی داشتیم امروز همین رساله باید یکی از مسائل مورد بحث و چالش برانگیز رسانه ای میشد و راجع به آن گفتگو میشد، تفحص میشد. همان گونه که ما در کشورهای غربی شاهد هستیم که مبانی مختلف ایدئولوژیکی، باورهای مذهبی و غیر مذهبی و اصولا مقولات مختلف اجتماعی و سیاسی و اقتصادی به چالش و بحث و گفتگو گذاشته میشه. ولی متاسفانه با وجود چنین رژیم استبدادی باید چنین فقهایی و چنین صاحب نظرانی بجای اینکه به تفاسیر و تعابیر و ترویج و تبلیغ دیدگاههای خودشون مشغول باشند باید عمرشان را در زندانها بگذرانند "
این فعال سیاسی، مباحث مطرح شده درباره آزادی اعتقادی را یکی از اصول مهم و مسلم این رساله می داند و ضمن دفاع از دیدگاههای آیت الله بروجردی درباره سکولاریسم می گوید : " به نظر من جایگاه آیت الله کاظمینی بروجردی در جنبش سکولاریسم ایران حائز اهمیت است "
جهت شنیدن فایل صوتی لطفا اینجا کلیک نمایید
 
< قبل   بعد >
 
2007 Victoria Azad