گزینه ها
خانه
بیوگرافی
یادداشت ها
دیدگاه ها
رویدادها
آرشیو برنامه های رادیوئی
مصاحبه وسخنرانی ها
حقوق بشر/Human Rights
آلبوم عکس
سامانه های سیاسی و خبری
جستجوی پیشرفته
پیوندها

Mrs Victoria Azad is a renowned politician who the past 40 years has worked in opposition against the Islamic Republic of Iran. She is known as a political analyst, writer and debater. Mrs Victoria Azad has initiated and started several important oppositional associations and is one of the founders of Iran Yaran. Mrs Victoria Azad is especially known for her strong connections to the opposition within the country. She has written numerous important articles and is one of the key figures within the Iranian opposition who is frequently interviewed on matters with regard to the current political situation in Iran In 2002 she was nominated for the Swedish Parliament and held a fourth place in the election. She holds a MA in Nursing and leadership and has worked as University Adjunct as well as held several Managerial position within her field of work.
برنامه های تلویزیونی

شبکه ایرانیاران

روی لوگو کلیک کنید

 اولین برنامه ایرانیاران در تلویزیون کانال یک با اجرای ویکتوریا آزاد موسس و رایزن این شبکه با موضوع معرفی شبکه ایرانیاران و استراتژی این شبکه در رسیدن به هدفِ اتحاد در اپوزیسیونِ مخالف با رژیم جمهوری اسلامی اجرا شد.

برای دیدن این برنامه به کانال یوتیوب #شبکه_ایرانیاران رجوع کنید👇
https://youtu.be/QeSoO6CBKm0
این برنامه را در کانال یک نیز میتوانید ملاحظه کنید
https://youtu.be/epM3n11SMqw
#ژنو_اپوزیسیون
#اتحاد_میلیونی
#شبکه_ایرانیاران
#کانال_یک
@iranyarannetwork1398
کتاب اول دبستان

 
پناهجویان ایرانی در آتن همچنان با لبانی دوخته درانتظار چاپ پست الكترونيكي
رادیو فردا - توماج طاهباز: بیشتر از ۴۰ روز از کمپین و اعتصاب غذای گروهی از پناهجویان و فعالان ایرانی در آتن، پایتخت یونان می‌گذرد. اعتصابی که با «لب‌دوزی» برخی از متقاضیان پناهندگی یا هواداران آنها همراه شده است.
البته جرقه این اعتصاب غذا و اعتراض گروهی را دو پناهجوی دیگر زنده بودند؛ وحید فرش‌باف و حمید صادقی، ۴۶ و ۳۵ ساله، دو تن از پناهجوبان ایرانی که می‌گویند بیشتر از ۹ سال است در انتظار پناهندگی به سر می‌برند، از دوم مرداد ماه در برابر ساختمان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در آتن، با لبانی دوخته تحصن کردند.

* روزهای آغازین تحصن
این تحصن گسترش پیدا کرد و بر تعداد هواداران پناهجویان و متحصنین نیز افزوده شد. برخی از پناهندگان ایرانی و نیز گروهی از فعالان مدنی با بازتاب اعتراض‌ها در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، گروهی بزرگ‌تر را به حمایت از پناهجویان ایرانی گرد آورده‌اند.
اعتراضی که نخست با دو نفر آغاز شد، همینک ۲۵ نفر را شامل می‌شود که در شهر آتن «اعتصاب غذا» کرده‌اند. مقام‌های یونانی واکنش چندانی به این تحصن نشان نداده‌اند، اما وزارت خارجه یونان اخیرا اعلام کرد «از بیم حمله گروه‌های ایرانی به سفارتخانه و کنسول‌گری‌های این کشور در سراسر دنیا، این نهاد، خواستار افزایش تدابیر امنیتی این اماکن شده است.» این تصمیم پس از آن اعلام شد که فردی ناشناس کنسولگری یونان در لس آنجلس را تهدید به حمله کرد. گفته می‌شود این تهدید در پی درخواست‌ها و اعتراض‌ها برای اعطای پناهندگی به ایرانیان در یونان انجام شده است. خود پناهجویان در گفت‌وگو با رادیو فردا گفته‌اند که ارتباطی با این تهدیدات ندارند.

* ادامه اعتصاب غذا و تحصن در روزهای گذشته
اعتصاب غذا و تحصن‌های اخیر در یونان، گاه دولت یونان را مجبور به پذیرش پناهندگی گروهی از پناه‌جویان کرده است؛ حمید صادقی، یکی از کسانی که لب خود را دوخته بود، و پنج تن دیگر در شهریور ماه با پاسخ مثبت دولت یونان روبه‌رو شدند.
با این همه قوانین سخت‌گیرانه یونان، چندان جای امیدواری برای متقاضیان پناهندگی نمی‌گذارد. آمار نشان می‌دهد که هر سال کم‌تر از یک‌دهم درصد از متقاضیان پناه‌جویی، از دولت یونان پاسخ مثبت و مدارک پناهندگی دریافت می‌کنند. گروه‌ها و فعالان مدافع حقوق بشر می‌گویند، اعتراضات صورت گرفته در پایتخت نشان‌دهنده ضعفی است که در سازوکار اعطای پناهندگی در یونان وجود دارد.
این اعتراضات البته با درگیری‌هایی هم همراه شده است. پیشتر وحید فرش‌باف، پناه‌جویی که از مرداد ماه اعتراض خود را آغاز کرده بود، به رادیو فردا گفته بود، محل اعتصاب غذا در «محاصره پلیس و نیروهای لباس شخصی یونان است».

* درگیری چند یونانی در لباس متحدالشکل با گروهی از ایرانیان در آتن
سازمان‌های حقوق بشری و نهادهای بین‌المللی نیز بار دیگر در این فرصت به جمع منتقدان پیوستند. هفته گذشته کمیسیاریای عالی پناهندگان سازمان ملل از مقام‌های دولت یونان انتقاد کرد و از دولت آن کشور خواست تا تقاضای پناهجویان را نادیده نگیرد. گروهی از وب‌سایت‌ها و رسانه‌های بین‌المللی نیز بخشی از اخبار پناه‌جوبان را منتشر کرده‌اند. در این میان شبکه‌های اجتماعی نیز به پناه‌جویان کمک کرده‌اند تا جمع بیشتری را با فعالیت‌ها و خواست‌هایشان آشنا کنند.
اما علاوه بر مشکلات اداری و سیاسی که در برابر پناه‌جویان قرار دارد، وضعیت کم‌نظیر و نابسامان اقتصادی یونان نیز ممکن است بر مشکلات آنها بیافزاید. بحران اقتصادی که پیش آمده با خود بیکاری همراه داشته است و این بیکاری ممکن است بر نارضایتی عمومی از اعطای پناهندگی تاثیر بیشتری بگذارد، هر چه قدر هم که در واقع اعطای درصد اندکی پناهندگی تاثیری بر وضعیت اقتصادی آن کشور نداشته باشد.
 
< قبل   بعد >
 
2007 Victoria Azad