گزینه ها
خانه
بیوگرافی
یادداشت ها
دیدگاه ها
رویدادها
آرشیو برنامه های رادیوئی
مصاحبه وسخنرانی ها
حقوق بشر/Human Rights
آلبوم عکس
سامانه های سیاسی و خبری
جستجوی پیشرفته
پیوندها

Mrs Victoria Azad is a renowned politician who the past 40 years has worked in opposition against the Islamic Republic of Iran. She is known as a political analyst, writer and debater. Mrs Victoria Azad has initiated and started several important oppositional associations and is one of the founders of Iran Yaran. Mrs Victoria Azad is especially known for her strong connections to the opposition within the country. She has written numerous important articles and is one of the key figures within the Iranian opposition who is frequently interviewed on matters with regard to the current political situation in Iran In 2002 she was nominated for the Swedish Parliament and held a fourth place in the election. She holds a MA in Nursing and leadership and has worked as University Adjunct as well as held several Managerial position within her field of work.
برنامه های تلویزیونی

شبکه ایرانیاران

روی لوگو کلیک کنید

 اولین برنامه ایرانیاران در تلویزیون کانال یک با اجرای ویکتوریا آزاد موسس و رایزن این شبکه با موضوع معرفی شبکه ایرانیاران و استراتژی این شبکه در رسیدن به هدفِ اتحاد در اپوزیسیونِ مخالف با رژیم جمهوری اسلامی اجرا شد.

برای دیدن این برنامه به کانال یوتیوب #شبکه_ایرانیاران رجوع کنید👇
https://youtu.be/QeSoO6CBKm0
این برنامه را در کانال یک نیز میتوانید ملاحظه کنید
https://youtu.be/epM3n11SMqw
#ژنو_اپوزیسیون
#اتحاد_میلیونی
#شبکه_ایرانیاران
#کانال_یک
@iranyarannetwork1398
کتاب اول دبستان

 
تکمیل سند قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ چاپ پست الكترونيكي
براساس گزارشات دریافتی از شهریور ۱۳۸۶ تا آبان ۱۳۸۷
  19 11 2008
بتول آزاده
سال گذشته نیز نامه های الکترونکی بسیاری از طرف خانواده ها و همبندان سابق جان باخته گان سال ۶۷ دریافت نمودیم ،که اکثرأ در جهت هرچه تکمیل تر نمودن لیست شهدای سال ۶۷ بود. در میان نامه های دریافتی تعدادی نیز توسط فرزندان این عزیزان جان باخته، فرستاده شده بود که ضمن شهادت به اعدام پدر، از درد و رنج و اندوه بی پایان خود نیز برای ما نوشته بودند.
فرزندی که پدرش را ۷ مهر ماه ۱۳۶۷ در زندان اوین اعدام کرده اند و ما از ایشا ن با عنوان شاهد شماره ۲۰۳ یاد می کنیم نوشته است :
" یاد همه شون گرامی باد .
همه شون را دوست دارم .
می رسد روز انتقام، روزی .
یکی اون بالاست."
فرزند دیگری نوشته است:" در ۴ آذر سال ۶۷ مادرم مثل هزاران نفر دیگر به کمیته رفت و وسایل پدرم را تحویل گرفت ."
ما چه می توانستیم به این عزیزان بگوئیم جز این که ما را در غم واندوهشان شریک بدانند، جز این که بگوئیم تلاش ما براین است که روزی این سند را در دادگاهی صالح ارائه کنیم تا مسئولین این جنایت ضد بشری شناخته و مورد محاکمه قرار گیرند. جز این که امیدوار باشیم که بعد ازاین هرگز چنین جنایتی در کشورمان تکرار نشود.
دوستی که از ایشان با نام شاهد شماره ۲۰۴ یاد می کنیم، کار بسیار با ارزشی انجام داده اند، ایشان بعد از ذکر مقدمه ای، اسامی اعدام شدگان شهر خود، لنگرود را ارسال داشته اند. این لیست شامل ۱۲۹ نفر می باشد که اعدام شدگان در دو رژیم را در بر می گیرد. در مقدمه نوشته اند :"....تعداد قتل عام شدگان نسبت به جمعیت شهری چون لنگرود؛ بیش از هر چیز نشانه ابعاد وسیع سبوعیت آدم خوارانه این دو نظام است. ما وظیفه داریم که نام این عزیزان را در حافظه تاریخی مردم امان زنده نگهداریم..." ایشان هم چنین عکس هایی از گور های دستجمی شهر لنگرود نیز فرستاده اند. به ضمیمه یادداشت هائی که در آن ها از جمله می خوانیم: "... و خانواده ها نیز در آن محیط کوچک و خفقان زای شهرستان لنگرود، حق جمع شدن و گریه و فغان را هم در کنار قبر ها ندارند. هرچند که هر از گاهی مادر و پدری پیر یا همسر و فرزندی را می بینیم که در خلوت خویش بر سر گوری می گریند. ..."
دوست دیگری که از ایشان با نام شاهد شماره ۲۰۶ یاد می کنیم و خود در همان سال در زندان عادل آباد شیراز زندانی بوده اند و خوشبختانه از قتل عام این سال جان سالم به در برده اند، با احساس مسئولیت تمام، نام اعدام شدگان این زندان را تا آن جا که در خاطر داشته اند، یادداشت و برای ما هم ارسال داشته اند.
ما به رسم هر ساله با توجه به اطلاعات جدید لیست موجود را چنان که ملاحظه می شود، تدقیق و تکمیل کرده ایم .
با تشکر فراوان از همه شما عزیزان، یادآور می شویم که با توجه به این که تا کنون مسئولین رژیم جمهوری اسلامی، از این حق ابتدائی بازماندگان و خانواده های داغ دار مبنی براطلاع یافتن از شمار، نام، مشخصات، محل دفن و… قربانیان این جنایت سر باز می زنند، تکمیل این سند بدون یاری و همفکری شما امکان پذیر نیست .
دوستان و هم میهنان گرامی، کار بر روی این پرونده برای ما تعطیل بردار نیست. هم چنان چشم به راه خاطرات، مشاهدات، عکس ها، اسناد و اطلاعات شما هستیم .

بتول آزاده
آبان ماه ۱۳۸۷


اسامی جانباختگان کشتار سال ۱۳۶۷ در زندان های جمهوری اسلامی
(لیست جدید آبان ۱۳۸۷)
الف
ب - ت
ج - خ
د - ز
س - ض
ط - ف
ق
میم
ن - ی

با ما با آدرس زیر تماس بگیرید
This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it
 
< قبل   بعد >
 
2007 Victoria Azad