گزینه ها
خانه
بیوگرافی
یادداشت ها
دیدگاه ها
رویدادها
آرشیو برنامه های رادیوئی
مصاحبه وسخنرانی ها
حقوق بشر/Human Rights
آلبوم عکس
سامانه های سیاسی و خبری
جستجوی پیشرفته
پیوندها

Mrs Victoria Azad is a renowned politician who the past 40 years has worked in opposition against the Islamic Republic of Iran. She is known as a political analyst, writer and debater. Mrs Victoria Azad has initiated and started several important oppositional associations and is one of the founders of Iran Yaran. Mrs Victoria Azad is especially known for her strong connections to the opposition within the country. She has written numerous important articles and is one of the key figures within the Iranian opposition who is frequently interviewed on matters with regard to the current political situation in Iran In 2002 she was nominated for the Swedish Parliament and held a fourth place in the election. She holds a MA in Nursing and leadership and has worked as University Adjunct as well as held several Managerial position within her field of work.
برنامه های تلویزیونی

شبکه ایرانیاران

روی لوگو کلیک کنید

 اولین برنامه ایرانیاران در تلویزیون کانال یک با اجرای ویکتوریا آزاد موسس و رایزن این شبکه با موضوع معرفی شبکه ایرانیاران و استراتژی این شبکه در رسیدن به هدفِ اتحاد در اپوزیسیونِ مخالف با رژیم جمهوری اسلامی اجرا شد.

برای دیدن این برنامه به کانال یوتیوب #شبکه_ایرانیاران رجوع کنید👇
https://youtu.be/QeSoO6CBKm0
این برنامه را در کانال یک نیز میتوانید ملاحظه کنید
https://youtu.be/epM3n11SMqw
#ژنو_اپوزیسیون
#اتحاد_میلیونی
#شبکه_ایرانیاران
#کانال_یک
@iranyarannetwork1398
کتاب اول دبستان

 
گفتگو با آرمان چاروستایی در مورد ۱۶ آذر چاپ پست الكترونيكي
 و شعار" نه به جمهوری اسلامی و نه به جنگ"
مجید نیکنام

جناب آرمان چاروستایی، شما سخنگوی انجمن رهایی ایران هستید که  با نام مستعار خستگی ناپذیر در ایران فعالیت داشتید.اخیرا گروهی شروع به فعالیت کردند. من می خواستم که ببینم اهداف این گروه چیست؟ و از چه زمانی آغازبکار کردند؟
بله گروهی که ما جمع شدیم دورهمدیگر، جمعی از فعالین سیاسی و گروهی از دانشجویان و وب نگاران جوان هستند که در داخل و خارج کشور با هم دیگر به یک همفکری رسیدیم که برای این مقطع حساسی که در آن قرار گرفتیم  که صحبت جنگ و این مسائل مطرح هست یک حرکتی بکنیم همه گروه ها با هم در عمل یک حرکتی را در  یک اتحاد کامل داشته باشیم و فکری به نظرمان نرسید جز اینکه، بیایم و بحث و  شعار"نه به جمهوری اسلامی و نه به جنگ" را مطرح بکنیم که به دنیا بگوییم که راه حل این مسائلی که الان دنیا با آن مشکل دارد ،مثل مسئله اتمی ،مثل تروریسم و مسائل دیگر راه حل آن جنگ نیست. راه حل آن تغییر رژیم و مسئله حقوق بشر هم که الان در این مورد تاکید می کنند و مسائل دیگه ما هدفمون این بود که در وهله اول بتوانیم گروه های سیاسی را در یک حرکت عملی در کنار هم قرار بدهیم و یک حرکت عملی را با هم پیش ببریم و اینکه به دنیا بگوییم که  ما این حکومت را نمی خواهیم، و راه حل آن جنگ نیست!راه حل آن پشتیبانی از مردم ایران و تغییر نظام سیاسی آن هست  .گروه ما هم  چند روزی است که روی این کار، شروع به فعالیت کرده است. البته در این گروه ،هر کدام از ما یک موضوع را برای کار انتخاب کردیه ایم و  شروع به کار کردیم. هر کدام  در گروه های مختلفی سال هاست که فعالیت داشتیم ،کار می کردیم و دقیقا از گروه های مختلفی بودیم و با آن رایزنی هایی که داشتیم سعی کردیم که گروه هایی که با آنها رابطه  داریم و  با آنها همکاری می کنیم را پشتیبان این حرکت قرار بدهیم.
من به صورت کلی می خواستم ببینم مخاطبان شما بیشتر داخل کشور هستند یا خارج کشور؟و اساسا" آیا برنامه ای برای داخل کشور هم دارید یا خیر؟
مخاطبان ما صد درصد بیشتر خارج کشور هستند چون ما این فراخوانی که برای 16 آذر داده ایم  در  مقابل سفارت خانه خای جمهوری اسلامی برای خارج از کشور هست .فعالین داخل کشور نیاز چندانی برای مبارزه از طرف ما ندارند و خودشان همیشه فعال بوده اند .من خودم در ایران که بودم  با بچه های داخل همیشه هماهنگی میکردیم  براساس ان شرایطی که حاکم هست ،بچه های داخل کشور خودشان خوب می دانند که چه موقعی ،و چه زمانی و در کجا  بتوانند این حرکت را شروع بکنند.همیشه دانشگا هی هایی ایران در 16 آذر ،حرکت های گسترده مبارزاتی داشته ،و خبرهایی که ما از داخل کشور داریم ،بچه ها برای 16 آذر و همچنین سالگرد عاشورای خونین 88  برنامه هایی ترتیب دادند  و ما با داخل مشکلی نداریم. چون انها کار خودشون رو انجام می دهند. مشکل با خارج از کشور هست که متاسفانه  با اینکه آزادی بیشتری داریم  در خارج از کشور و خطر زندانی شدن و شکنجه نیست اما فعالیت های کمتری ما در خارج کشور می بینیم و امیدواریم که در این روز بتوانیم جمعیت زیادی را در خارج از کشور بتوانیم ببینیم واقعا.
افرادی که این گروه را تشکیل دادند،چه کسانی هستند آیا اشخاص هستند یا گروه های مختلفی با هم ادغام شده اند و همکاری می کنند که این گروه را تشکیل دادند؟
بسیار سوال خوبی هست. اشخاص هستند. یعنی اشخاص وب نگار، فعال دانشجویی و فعال سیاسی  هستند که بنده هم یکی از ان  اعضا هستم، که ما تصمیم گرفتیم چون هر کدام از ما عقایدمان مختلف هست و هر کدام  از ما با گروه های مختلفی در ارتباط هستیم و کار می کینم و چون گروه های مختلفی را در بر می گرفت از آن جمعی که در آن بودیم  گفتیم فکر خوبی هست که هر کدام از ما با گروه هایی که خودمان رابطه داریم، برویم رایزنی کنیم. و بتوانیم ان گروه ها را بیاوریم. به هیچ عنوان هم نخواستیم که  اسم افراد را مطرح کنیم ، اسم گروهی باشد که این حرکت وابسته به یک گروه یا یک شخصی باشد و حتی ما با احزاب و گروه ها و سازمان هایی که این پیشنهاد را دادیم ،قبل از اینکه بخواهیم اعلام علنی بکنیم ،با آنها مذاکره کردیم و پیشنهاد را مطرح کردیم.و خیلی ها حمایت کردند .
چون همیشه در این حرکت ها ،معمولا وقتی وابسته می شد به یک گروهی ، گروه دیگری می گفت با آن گروه همکاری نمی کنیم. ولی ما آمدیم این بحث را فراگروهی ،فراشخصیتی مطرح کردیم که به امید خدا این حرکت موفق باشد.
اما من یک مطلبی را از فرمایشات شما گرفتم و ان اینکه  شما اشاره کردید که ما شعارمان "نه جنگ نه جمهوری اسلامیست" می شود توضیح بیشتری بفرمایید چون اکثر گروه ها یی که مخالف جمهوری اسلامی هستند به هر قیمتی مخالف جمهوری اسلامی هستند توضیح بیشتری در این مورد بفرمایید؟
دقیقا بحث همین است، اولا که کشورهای خارجی بیشتر چونکه اپوزیسیونی به اون شکل گسترده نمی بینند ،فکر می کنند که خوب دیگر راه حلی نیست جز جنگ! به غیر از این همان طوری که شما فرمودید : بسیاری ،البته بسیار که نمی توانیم بگویم ،حالا تعدادی که نمی توانیم بگویم چقدر هستند.ولی به هر قیمیتی حاضرند که  به هر حال این رژیم نباشد !حاضرند که ویران های ایران را ببینند .کشتار و خیلی مسائل دیگر،  که اصلا در مورد جنگ نمی توانیم بگوییم که ابعادش چگونه خواهد بود .با توجه به تهدیداتی که  امروز هم  فرماندهان سپاه کردند .دقیقا همین هست که ما مخاطبانمان آنها هم هستند که "ما حاضر نیستیم به هرقیمتی کشورمان ویران بشود" ولی  یک نکته اساسی قبل از این هست! که نه تنها مخالف جنگ هستیم که حاضر نیستسم با جنگ این حکومت برود اما  می خواهیم که  قبل از اینکه این اتفاق بیافتد، در یک برهه زمانی کمتر این حکومت نباشد. یعنی پیام اصلی ما  این هست که ما جنگ نمی خواهیم ،اما این حکومت جمهوری اسلامی را هم نمی خواهیم. و خواهان این هستیم که جامعه بین المللی از مردم ایران پشتیبانی بیشتری کند برای تغییر نظام سیاسی.
شما برای جذب گروه های مختلف یا افراد مختلف  آیا با مشکلی روبه رو هستید یا اینکه تمام گروه ها را در بر می گیرید یعنی محدودیتی برا خودتان قائل هستید یا خیر؟
مشکل که همیشه تا حدودی بوده و خواهد بود. منتهای مراتب این هست که  ما تنها چیزی که می خواهیم  این است که همه بیایند و از این فرصتی که الان پیش روی داریم ،فریاد آزادی طلبی خود را به گوش همگان و جهانیان برسانیم. و ما هیچ محدودیتی نداریم هر گروهی  با هر طرز فکری که داره  فقط مهم اینه با این دو هدفی که ما داریم یعنی "نه به جمهور اسلامی و نه به جنگ " موافق باشند و در کنار همدیگر و با هم  دیگر بتونیم این حرکت را پیش ببریم. هم به جمهوری اسلامی بگوییم ما هنوز زنده ایم ،هستیم و هم اینکه به دنیا بگوییم که از مردم ایران برای آزدی و دمکراسی و رسیدن به حق رای خودشون،  پشتیبانی بیشتری کنند.
آن وقت این گروه ها یا افراد چگونه می توانند از شما پشتیبانی کنند یا چطور می توانند با شما ارتباط بگیرند؟
بسیار بسیار سوال خوبی مطرح کردید.می توانند از طریق وب سایت به صورت کامنت، و یا  از طریق فیس بوک این کار رو انجام بدهند آنجا کامنت بگذارند یا لایک بزنند صفحه فیس بوک ما را، و مهم تر از همه اینکه می تونند ایمیل بفرستند. خودشان از طرف خودشان می توانند بیانیه بدهند و اصلا احتیاجی نیست  آن متنی را که ما نوشتیم را امضا بکنند. حالا اگر شخصی یا گروهی آن متن را امضا بکند  به صورت ایمیل یا فیس بوک می تواند کار را انجام بدهد. ولی ما بیشتر دوست داریم همه گروه ها یا اکثر گروه ها از طرف خودشون بیانیه بدهند برای 16 آذر و این مطلب توی اون بیانیه شون حتما باشه، اگر موافق هستند "نه به جمهوری اسلامی و نه به جنگ "  و برای ما بیانیه خود را بفرستند که ما اسامی  گروه ها و اشخاص سیاسی در سایت 16 آذر بتوانیم داشته باشیم.


آدرس سایت:   www.16azar.tk       فیس بوک: www.facebook.com/16azar
ایمیل  : This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it

سپاسگزارم از شما، لطفا  اگر چناچه سوالی  بوده که فراموش کردم یا مطلبی خاصی هست شما بفرمایید؟
من هم از شما واقعا سپاسگزاری می کنم که کمک کردید به این حرکت بیشتر بتواند گسترده تر شود و این مصاحبه را انجام دادید.
فقط من خواهشی که از همه  خوانندگان سایت شما و همه گروه ها و اشخاص سیاسی دارم این هست که واقعا خطر جنگ کشور ما را تهدید می کند، امروز هم یکی از فرمانده هان سپاه مثل اینکه دوباره رجزخوانی کرده است که اگر با خطری مواجه بشود جمهوری اسلامی ، خاورمیانه و اروپا را تحت بمباران قرار می دهد.  به هر حال خطر جنگ  هست. بیایم از این فرصتی که هست استفاده بکنیم. تحریم های سنگین تری دارد میاید و ما اپوزیسوین باید در مقابل نسل آینده ایران، در مقابل کشورمان  و میهنمان مسول هستیم. بیایید حداقل در این 16 آذر یک حرکت عملی را باهم دیگه انجام بدیم و بتوانیم در کنار همدیگر قرار بگیریم سر این هدفی که داریم "یعنی رفتن جمهوری اسلامی  و رسیدن به آزادی و دمکراسی  و انتخابات آزد ".
من امیدوارم که گروه های دیگر  سیاسی به این حرکت بپیوندند. حرکت ،حرکت خودشان است . این حرکت متعلق به کسی نیست .همه می توانند از طرف خود بیانیه بدهند و این هدف را یعنی "نه  به جمهوری اسلامی و نه به جنگ " رو مطرح کنند در بیانیه های خود و ما بتوانیم خیلی از گروه ها را در یک جا روی یک سایت و در خیابان  داشته باشیم. که بگوییم به دنیا  واقعا ما توانستیم یک حرکتی را به عنوان تمرین هم که شده در عمل انجام بدهیم.

ممنون از فرصتی که در اختیار این سایت قرار دادید.

وبسايت خبري رهسا نيوز: 
 
< قبل   بعد >
 
2007 Victoria Azad