ebrahim
به جرم داشتن چند اعلاميه یک دانشجو در زیر شکنجه کشته شد
‎ ‎اسماعيل لطف اللهي: خودکشي ابراهيم را باور نمي کنيم
سامان رسول پور
اسماعيل لطف اللهي، برادر دانشجوي سنندجي ابراهيم لطف اللهي که در بازداشتگاه سنندج به طور مشکوکي جان ‏سپرد، در گفتگو با روز از دستگيري اين دانشجو، ملاقات با او در زندان و بالاخره مرگ وي گفته است. اسماعيل ‏معتقد است برادرش خودکشي نکرده و تاکيد مي کندکه: "ما خواستار کالبد شکافي جسد برادرم هستيم". اسماعيل مي ‏گويد: "ما هنوز خبر مرگ ابراهيم را باور نکرده ايم چرا که همه چيز فقط 8 روز به طول انجاميد". مصاحبه در پي ‏مي آيد.

مرگ يك دانشجوي ديگر در زندان
جرم: داشتن چند اعلاميه
محمود سرابي
مرگ‎ ‎‏"ابراهيم لطف الهي" دانشجوي رشته ي حقوق دانشگاه پيام نور سنندج در بازداشتگاه ‏وزارت اطلاعات اين شهر، اعتراض بسياري از سازمان هاي حقوق بشري را برانگيخت.نزديكان ‏اين دانشجو و نيز سازمان هاي حقوق بشري معتقدند مرگ او بر اثر ضربات وارده حين شكنجه ‏بوده است.

دیده بان حقوق بشر خواهان تحقیق درباره قتل های مشکوک در ایران شد

• به دنبال «قتل های مشکوک» زهرا بنی یعقوب و ابراهیم لطف الهی در زندان های همدان و سنندج، سازمان دیده بان حقوق بشر خواستار رسیدگی فوری به این قتل ها شده است. در بیانیه این سازمان که روز جمعه انتشار یافت آمده است: بر اساس آن چه سازمان ملل از کشورهای عضو می خواهد - در مورد مرگ های مشکوکی مانند این مورد - باید تحقیقات دقیقی در مورد تمام آنچه از نظر قانونی شک برانگیز است انجام شود. ایران هم باید به قوانین بین المللَی احترام بگذارد