يكشنبه ، 13 شهریور 1390 ، 23:03
http://www.insideofiran.org
روز یکشنبه ۱۳ شهریورماه ۹۰ ، در پی سرکوب خشونت بار پیروان طریقت نعمت اللهی گنابادی در شهرستان کوار جمعی از اعضا انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر ، در اعتراض به اقدامات سرکوبگرانه نیروهای بسیج و سپاه و جمعی از طلاب این شهرستان در برابر سفارت ایران در شهر لندن دست به برپایی تظاهراتی اعتراضی زدند.

جمعی از آزادیخواهان ایران حامی جنبش سبز ، با پیوستن به این حرکت اعتراضی مراتب همدردی و همدلی با دراویش گنابادی را ابراز داشتند و در پایان با قرائت بیانیه ای اقدامات طلاب و نیروهای منسبت به بسیج این شهرستان علیه پیروان این طریقت را قویا محکوم کردند.

پیشتر انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران ، ضمن محکوم کردن اقدامات خودسرانه و سرکوبگرانه بسیج و سپاه شهرستان کوار علیه جمعی از شهروندان بی دفاع ساکن این شهرستان ، تمامی آزادیخواهان از سراسر اقصی نقاط دنیا را به اعتراض نسبت به سرکوب دراویش شهرستان کوار از توابع فارس فراخوانده بود .

نمایندگان و اعضا انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران گزارشی کامل از رخدادهای چند روزه اخیر را با ارائه اسناد و مدارک در اختیار مجامع بین المللی حقوق بشر قرار داده اند تا در اسرع وقت در نشستی که قرار است در ماه جاری میلادی در مقرّ سازمان ملل متحد در شهر ژنو برگزار شود منعکس و بر اساس آن تصمیم گیریهای لازم بعمل آید.

در این تظاهرات اعتراضی یکی از شرکت کنندگان با پوشیدن لباس نیروهای سپاهی و گرفتن کتاب شیطان با عنوان "تئوری ولایت فقیه و با دستانی آغشته به خون بعنوان سمبل سرکوب آزادیخواهان ایرانی در تبعیت از تئوری شیطانی ولایت فقیه و با دستانی آغشته بخون مردم ایران زمین ، جنایات رژیم را در اذهان عمومی بتصویر کشید.

تظاهراتی مشابه ، روز جمعه ۱۱ شهریور ماه در شهر هامبورگ آلمان برگزار شد که گزارش تصویری آن بزودی ارسال می گردد.

گزارش ویدئویی تظاهرات اعتراضی اعضا انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشردر ایران با همراهی حامیان و هواداران جنبش سبز در شهر لندن در برابر سفارت ایران متعاقبا ارسال می گردد.

 

 

http://insideofiran.org/component/content/article/25-1389-11-29-10-03-18/6912-1390-06-14-09-48-51.html