javaid rehman min 1
دومین نامه ۵۶ نفر از خانواده‌های زندانیان سیاسی، کنشگران سیاسی- مدنی داخل و خارج و خانواده جانباختگان به جاوید رحمان گزارشگر شورای حقوق بشر در ارتباط با آزادی زندانیان سیاسی

جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ برابر با ۲۷ مارس ۲۰۲۰
دکتر جاوید رحمان
گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران
شورای حقوق بشر سازمان ملل
ژنو - سوئیس
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
۲۷ مارس ۲۰۲۰

جاوید رحمان گرامی!
از طریق این نامه توجه شما را جلب می‌کنیم به وضعیت وخیم زندانیان سیاسی که به دلیل گسترش سریع ویروس کووید ۱۹ در ایران و شیوع این بیماری در زندان‌ها جانشان در خطر است و رژیم ایران از رسیدگی به وضعیت آنها امتناع می‌کند. در حالی که رژیم ایران اخیراً آزادی موقت حدود ۷۵۰۰۰ زندانی را اعلام کرده اما جدی‌ترین مخالفان سیاسی خود را از این تصمیم مستثنی ساخته است. زندانیان سیاسی، از جمله فعالان جامعه مدنی، اتحادیه‌های صنفی، حقوقدانان، اقلیت‌های مذهبی همچون دراویش، بهائیان و مسیحیان حتی از مزایای یک مرخصی موقت بهره‌مند نیستند. این نمونه بارز نقض جدی حقوق بشر و اعمال تبعیض در حق این زندانیان است. آنها نیاز مبرم به حمایت بین‌المللی دارند.
{mospagebreak}
پیرو نامه پیشین ما به جنابعالی و پس از آن کنفرانس مطبوعاتی شما در رابطه با آزادی زندانیان سیاسی، ضروری است به جهت حفظ جان این فعالان دربند استبداد جمهوری اسلامی که تنها جرمشان دگراندیشی و مخالفت با تضییغ حقوق بشر و نحوه مدیریت کشور است شما مجددا حکومت جمهوری اسلامی را فرا بخوانید تا شرایط آزادی تمامی زندانیان سیاسی در ایران بلادرنگ فراهم گردد.

بقیه نامه و اسامی امضاها در لینک زیر در سایت کیهان لندن موجود است 👇👇👇

https://bit.ly/2UlCVv8

💎@iranyarannetwork1398