8 mars
گرامی باد هشت مارس روز جهانی زن !

هشت مارس روز جهانی زن را به تمام زنان ایران و جهان تبریک و تهنیت میگوییم و برای تلاشهای پردوام زنان ایران در راه احقاق حقوق و بهبودزندگی خود آرزوی پیروزی میکنیم.

ما کمسیون زنان همبستگی ملی ایرانیان (هما) از این موقعیت و روز فرخنده استقبال کرده وبدین وسیله اعلام موجودیت میکنیم.

همگان میدانند که در شرایط کنونی ایران و تحت نظام جمهوری اسلامی، زنان ازحقوق برابر با مردان بی بهره اند. جمهوری اسلامی علیرغم شعارهای پوچ و پرطمطراق خود در بزرگداشت زن، بیش از یکربع قرن است که با مناسبات و قوانین زن ستیز خود ، زنان را در بند تبعیض و سرکوب وحشیانه نگه داشته است. اما علیرغم سیاست های شدیداً خشونت بار و واپسگرای این رژیم ما نند سنگسار، ضرب و شتم ، تحقیر و توهین ، زنان به شرایط تحمیلی رژیم تمکین ننموده و در جهت تحقق حقوق پایمال شده خویش از پای ننشسته اند و به اشکال مختلف با این قوانین مبارزه می کنند. کمپین یک میلیون امضا نقطه اوج این مبارزات بوده است. محدودیت و کنترل شدید فعالیتهای سیاسی در ایران سبب شده است تا زنان عموما کارزار خود را دراشکال حقوق بشری و مدنی به پیش ببرند .

ما کمیسیون زنان همبستگی ملی ایرانیان معتقدیم که کارزارومطالبات زنان در ایران دارای جوانب مختلف سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی است لذا براین باوریم که یکی از نیازهای تضمین برابری حقوق زنان و مردان در ایران شرکت فعال زنان در مبارزات دموکراسی خواهانه مردم و همگامی با دیگر مبارزان سیاسی اجتماعی است. از اینرو ما بیشترین تلاشهای خود را جهت جلب همبستگی تمام زنانی که برای حقوق حقه خود علیه رژیم جمهوری اسلامی مبارزه میکنند بکار میگیریم و تا شکل گیری یک جنبش همبسته و فراگیر برای استقرار دموکراسی و حقوق بشر در ایران از پای نخواهیم نشست.

کمیسیون زنان همبستگی بخشی ازتشکل همبستگی ملی ایرانیان (هما) است. همبستگی ملی ایرانیان تشکلی است فراگروهی برآمده از گرایشات مختلف سیاسی و هدفش گرد آوردن اپوزیسیون دموکرات وسکولار ایران زیر یک چتر واحد است. ما در راستای اهداف همبستگی ملی ایرانیان (هما ) جهت ایجاد پیوند بین جنبش زنان ، کارگران ، دانشجویان، فرهنگیان ، اقوام و اتنیکهای ایرانی تلاش میکنیم!

با این نگرش وهدف است که ما از کلیه زنان مبارز دعوت میکنیم تا علاوه بر همبستگی و توانیابی درونی خود ، درپیوند با سایر مبارزان دموکرات و آزادیخواه دست به دست هم دهند تا حرکت اپوزیسیون را هر چه بیشترقدرت و توان بخشند.
همچنین ما باور داریم که :
زنان ایران پیشقراولان و پیام آوران وحدت و تحولات ایران آینده هستند و اینبارمصمم هستند سرنوشت خود را بدست گیرند و زیر بارهیچ نوع از اشکال ستم جنسیتی نروند و در حاشیه نیزقرار نگیرند.
از اینرو سکان قدرت سیاسی ، تحولات بنیادی در آینده کشورمان در راستای تحقق دموکراسی و تدوین قانون اساسی نوین بر اساس اعلامیه جهانی حقوق بشر باید با حضور خلاق و شور آفرین زنان ایران هدایت شود !

پیروز باد مبارزات زنان
همبسته باد پیوند مبارزات زنان و سایر مبارزات آزادیخواهانه اجتماعی و سیاسی در ایران

کمیسیون زنان همبستگی ملی ایرانیان
هشت مارس 2008
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید