امروز سه شنبه 25 فروردین ماه 88 ، ساعت 8 صبح دو نفر از مامورین پایگاه پنجم پلیس امنیت تهران با حضور در کارخانه صنایع فلزی شماره دو و طی ابلاغیه ای کتبی پروین محمدی یکی از کارگران این کارخانه و عضو اتحادیه آزاد کارگران ایران را به دایره اطلاعات و اخبار کلانتری 153 شهرک ولی عصر احضار کردند.
بر اساس این احضاریه پروین محمدی حداکثر تا 48 ساعت آینده باید خود را به این کلانتری معرفی کند.

پروین محمدی بمدت ده سال نماینده کارگران کارخانه صنایع فلزی شماره دو بود و در شهریور ماه سال گذشته با کارشکنی های کارفرما در برگزاری انتخابات نمایندگی کارگران که به دلیل حضور پروین محمدی در میان کاندیداهای نمایندگی بود، تحت فشار ناچار شد علیرغم میل خود و خواست کارگران، استعفایش را از کاندیداتوری نمایندگی اعلام کند تا این انتخابات برگزار گردد که به محض استعفای وی، کارفرما نیز دست از کارشکنی های خود برداشت و این انتخابات برگزار شد.

پروین محمدی در حالی از سوی پلیس امنیت تهران احضار میشود که کارگران صنایع فلزی شماره دو، در طول سال گذشته در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای معوقه خود بارها دست به تجمع اعتراضی زدند و هم اکنون این کارگران با احتساب فروردین ماه امسال، 5 ماه است دستمزدی دریافت نکرده اند و از سوئی کارفرما فقط مبلغ یکصد هزارتومان از عیدی این کارگران را پرداخت کرده است. این در حالی است که هم اکنون کارخانه شماره یک صنایع فلزی نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام شده و کارگران این کارخانه در بلاتکلیفی بسر می برند.

بازجوئی و احضار کارگرانی که 5 ماه است دستمزدی دریافت نکرده اند دفاعی عریان از سوی نهادهای امنیتی از کارفرمائی است که زندگی صدها خانواده کارگری را با عدم پرداخت دستمزدهایشان به تباهی کشانده است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران احضار پروین محمدی به پلیس امنیت تهران را در راستای ایجاد رعب و وحشت در میان کارگران کارخانه صنایع فلزی شماره دو و تحمیل شرایط هر چه برده وارتر بر کارگران این کارخانه ارزیابی میکند و آنرا قویا محکوم می نماید و بدینوسیله اعلام میدارد در مقابل اعمال هر گونه فشار بر پروین محمدی قاطعانه ایستادگی خواهد کرد.

 

اتحادیه آزاد کارگران ایران - 25 فروردین ماه 88

www.ettehadeh.com

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فاکس: 02144514795

http://www.ettehadeh.com/?page=news&nid=1107