ambasy
مقاله #ویکتوریا_آزاد در خصوص مبارزات مردم ایران در رسانه سوئدی ، این مقاله برای چهره های شاخص سیاسی سوئد ارسال شد 
 
 
✍️ترجمه فارسی مقاله را در زیر مشاهده کنید: 
 
📣 تحلیل از زمینه های اعتراضات گسترده مردمی در ایران و دلایل برای پیروزی
 
قیام ایرانیان بطور خلاصه به دلایل زیر صورت گرفته است ؛ 
 
 1. فقر مطلق و تحریمها در اثر سیاستها و مدیریت فاسد حکومت اسلامی در دو وجه داخلی و خارجی به مردم آسیبهای زیادی وارد کرد و آنها را بشدت خشمگین کرده. تبعیض های چندگانه، بی عدالتی، اختلاس های نجومی، فحشا، فشار چندگانه به زنان، عدم آزادی پوشش، عدم آزادی مطبوعات و‌رسانه ها، تحقیر و سرکوب شدید مردم، عدم آزادی انتخابات، رییس جمهوری که فقط شش کلاس سواد دارد و حتی درست نمیتواند از روی یک متن بخواند، حضور وسیع آخوندها و چماق سرکوبشان در شریانهای اقتصادی کشور، زیرپا گذاشتن حقوق کودکان، پخش و گسترش مواد مخدر، همه و همه موجب نفرت مردم از حکومت آخوندها در ایران شده، نفرتی که اینبار میرود که رژیم را سرنگون کند. 
 2.  درک جمعی ملت ایران از زدوبندهای جناحهای مختلف سیاسی. آنها متوجه شده اند که تمام جناحها در رژیم دزد و جنایتکارند و هیچیک به فکر مردم ایران نیستند. پس مردم کاملا از جناح های مختلف در حکومت اسلامی عبور کرده اند و امیدی به اصلاحات ندارند و به دنبال سرنگونی کل نظام هستند.
3. نسل جدید پا به عرصه جامعه گذاشته و زیر بار قواعد آخوند بیسواد و ناچیز نمیرود. آنها در مدارس مجبور شدند آموزش دینی ببینند اما این آموزش اجباری را نسل جوان استفراغ کرده است و هیچ باوری به آموزه های اسلامی ندارد و طرفدار آزادی و مدرنیسم است. او از سنتها عبور کرده است و موسیقی راپ گوش میدهد و نوای قرآن حالش را خراب میکند. بنابراین کمر همت به نابودی این رژیم بسته است. 4. حکومت مشروعیت خود را از دست داده، در بین شعارها به خامنه ای فحش های رکیک میدهند. مردم فریاد میزنند آخوند برو گمشو، خامنه ای قاتله، رییسی ( رییس جمهور) مرگت باد. چندین شهر در محاصره مردم قرار دارد. جوانان با دست خالی میروند در شکم سرکوبگران و آنها را مرعوب میکنند. دلایل برای پیروزی مردم با چنین وضعیتی شانسی برای بقای این رژیم نیست. نیروهای سرکوب بسیار خسته شده اند و قادر به سرکوب سراسری نیستند. قدرت ، اراده و انگیزه مردم از قدرت حکومت پیشی گرفته. برای مثال در شهرستان اشنویه ( در غرب ایران) مردم پادگان نظامی را تسخیر کردند و زندانیان سیاسی را از زندانها بیرون آوردند. تا چند روز آینده پیشرفتهای جدی در عقب راندن نیروهای سرکوب شاهد خواهیم بود. بهار آزادی و تغییر حکومت در ایران در راه است. قدرتهای بزرگ به ملت ایران یاری برسانید. سفرای سفارتخانه های خود را از ایران فرا بخوانید و روند مشروعیت زدایی از این رژیم را تسریع کنید! 💎
@iranyarannetwork1398