ویکتوریا آزاد و سجاد حق پناه (عضو پیشین اطلاعات سپاه پاسداران شیراز)

«ایران باید تا سال 2014 به اسراییل حمله کند»(1)

انتشار مقاله از کیهان آنلاین 

«خرمشهر آمدیم، کربلا می آییم، قدس خواهیم آمد!»
(حسن عباسی رئيس مرکز بررسی های دکترينال امنیت ایران و سخنگو و کارشناس ارشد اطلاعات سپاه پاسداران)

 

لزوم نابودی اسرائیل از دیدگاه خمینی:
"امروز قبله اول مسلمين به دست اسرائيل، اين غده سرطاني خاورميانه افتاده است. امروز اسرائيل با تمام وسايل شيطاني تفرقه افكني مي‌كند. بر هر مسلمان لازم است كه خود را عليه اسرائيل مجهز كند. من نزديك به بيست سال است خطر صهيونيسم بين الملل را گوشزد نموده ام و امروز خطر آن را براي تمامي انقلابات آزادي بخش جهان و انقلاب اخير اسلامي ايران كمتر از گذشته نمي دانم. قبلا هم تذكر داده‌ام، دولت غاصب اسرائيل، با هدف هايي كه دارد براي اسلام و ممالك مسلمين خطر عظيم دارد و خوف آن است اگر مسلمين به آنها مهلت دهند، فرصت از دست برود و جلوگيری از آنها امكان پذير نشود و چون احتمال خطر متوجه اساس اسلام است لازم است بر دول اسلامي بخصوص و بر ساير مسلمين عموما كه رفع اين ماده فساد را به هر نحو كه امكان دارد بنمايند. تمام گرفتاری ما از این اسرائیل است! اسرائیل هم از امریکاست."

در این مقاله به زمینه ها و اهداف ترورهای خزنده جمهوری اسلامی (دکترین نظام جمهوری اسلامی)، احتمال آغاز حمله از طرف ایران، دلایل خروج مجاهدین خلق از لیست تروریسم وسناریوهای احتمالی و وظیفه نیروهای دموکراسی خواه پرداخته خواهد شد. در این مقاله کوشش شده است که تحلیل و ارزیابی سیاسی نگارندگان مبتنی باشد بر فاکت ها و روندهای حاضر و بعضا نیز گمانه زنی هایی که می تواند اتفاق نیافتد اما ضریب اتفاق افتادن آن نیز قابل تعمق و توجه است. واقعیت اینست که چند صباحی است که ترورهای خزنده جمهوری اسلامی علیه مقامات و دیپلمات های کشورهای دیگر از جمله اسرائیل آغازگشته و عملیات مشابهی در اقصا نقاط جهان به شکل خزنده و پراکنده صورت می گیرد. کافی است که اخبار این ترورها را به دقت پیگیری کنیم، از جمله این ترورها:

· اقدام سپاه قدس جمهوری اسلامی برای ترور سفیر عربستان در واشنگتن به تاریخ ۱۱ اکتبر۲۰۱۱ میلادی: این ترور توسط اریک هولدر وزیر دادگستری ایالات متحده فاش شد. یک شهروند آمریکایی ۵۶ ساله به نام منصور ارباب سیار و غلام شکوری عضو سپاه پاسداران به همراه یک فرد مکزیکی که مبلغ یک و نیم میلیون دلار برای انجام این ترور دریافت کرده بود، متهمان اصلی این برنامه ترور هستند.(2)

· تلاش ایران برای ترور دیپلمات اسراییلی در تایلند: یک مقام امنیتی تایلند روز چهارشنبه، ۱۵ فوریه 2012، اعلام کرد ماموران جمهوری اسلامی قصد داشتند چند دیپلمات اسراییلی در بانکوک را ترور کنند. پلیس تایلندعاملین ایرانی این عملیات را در تایلند کشف و تعدادی از آنها را دستگیر کرد. وزیر خارجه تایلند تاکید کرد: این عملیات شبیه حمله علیه دیپلمات‌های اسراییلی در هند بود. (3 و 4 و 5)

· واکنش سپاه پاسداران به دستگیری یک عضو حزب الله در قبرس و انفجار اتوبوس در بلغارستان: روز چهارشنبه ۲۸ تیرماه ۹۱ در جریان انفجار اتوبوسی در شهر بورگاس، چهارمین کلان شهر بلغارستان که حامل جوانان اسرائیلی بوده، چند تن کشته و حدود ٣٠ تن زخمی شدند. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، حزب الله را عامل بمب گذاری در بلغارستان دانست و این گروه را عامل و دست بلند ایران معرفی کرد. در همین حال پلیس بلغارستان فیلم و عکسی را از مظنون به بمب گذاری در فرودگاه بورگاس را منتشر کرد. بنا بر این گزارش دوربین‌های مراقبت فرودگاه و پارکینگ خودروها از این فرد که یک ساعت قبل از انفجار در حال گشت زنی در فرودگاه و پارکینگ خودروها بوده، فیلمبرداری کرده‌اند. (6 و 7)

· پلیس هند رسماً ایران را متهم به ترور دیپلمات اسرائیلی در دهلی نو کرد. به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، روزنامه هندی "تایمز او اندیا" به تاریخ ۱۰ مرداد ۱۳۹۱نوشت: گزارش تحقیق نشان می دهد افرادی از ایران در ماه ژانویه ۲۰۱۱ طرح حمله به دیپلمات های اسرائیلی در هند و دیگر کشورها را با یک خبرنگار ایرانی بررسی کردند. این اقدام پس از ترور شماری از دانشمندان هسته ای ایران و متهم کردن اسرائیل به انجام این ترورها انجام شد. (9 و 8)

· رژیم ایران قصد دارد کشور یمن را درگیر یک جنگ نظامی کند. توکل کَرمان برنده جایزه صلح نوبل از یمن گفت رژیم ایران قصد دارد با مداخله در امور یمن، این کشور را درگیر یک جنگ نظامی کند. به گزارش العربیه ۷ مرداد ۱۳۹۱، خانم کرمان برنده جایزه صلح نوبل دخالت رژیم ایران در یمن تنها سیاسی نیست بلکه نظامی نیز هست و می خواهد این کشور را در پروژه ای که برایش ترسیم کرده، گرفتار کند. یادآوری می شود که به دنبال کشف یک شبکه جاسوسی رژیم آخوندی در یمن، رئیس جمهور این کشور در یک اخطار شدید الحن نسبت به دخالت های رژیم در این کشور گفت: ما شما را در مقابل جهان رسوا و شرمگین خواهیم کرد و قیمت سنگینی در این زمینه پرداخت خواهید کرد.(10)

· آنکارا ابراز داشت : رژیم ایران به " پ ک ک" کمک می کند. معاون نخست وزیر ترکیه در این رابطه بیان کرد: سیاست های کنونی رژیم ایران، مهر تاییدی بر توافق بین ایران و " پ ک ک" می زند و صحت خبر سال گذشته خبرگزاری های ترکیه را تایید می کند، زیرا در سال گذشته، رژیم ایران با نیروهای پژاک درگیر جنگ سختی شده بود که ایران یک دفعه جنگ را بدون هیچ دلیلی متوقف کرد.(11)

· حمله به اتوبوس گردشگران اسرائیلی در هیجدهمین سالگرد بمب گذاری مرکز یهودیان در آرژانتین صورت گرفته است. به گزارش خبرگزاری رویترز، بنیامین نتانیاهو با صدور بیانیه‌ای گفت: «تمامی شواهد دال بر دخالت ایران است که از تایلند گرفته تا هند و گرجستان و کنیا و قبرس و دیگر جاها، شهروندان اسرائیل را نشانه رفته‌است.» (12)

· روزنامه واشنگتن پست آمریکا روز دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۱ با انتشار گزارشی مدعی شد ایران طرحی را برای ترور دیپلمات های آمریکایی ، اسراییلی و یهودیان در ۷ کشور جهان طراحی کرده است. به گزارش عصر ایران، بر اساس ادعای این روزنامه آمریکایی، در نوامبر سال ۲۰۱۱ هشداری از سوی آمریکا به سفارت این کشور در باکو ارسال می شود و طی این هشدار به سفیر آمریکا در باکو گزارش می شود طرح تروری علیه اعضای کادر دیپلماتیک آمریکا در باکو در جریان است. این روزنامه آمریکایی در ادامه می نویسد: پس از آن بود که در مارس سال میلادی جاری پلیس آذربایجان ۲۲ تن را به اتهام تلاش برای ترور و جاسوسی برای ایران دستگیر کرد اما هیچ گاه این مساله مشخص نشد که این افراد دستور انجام عملیات ترور را از سوی چه کسانی دریافت کرده اند. واشنگتن پست در ادامه مدعی می شود بر اساس اطلاعاتی که سازمان های اطلاعات آمریکا دریافت کرده اند ، دولت ایران طرحی را برای ترور اعضای کادر دیپلماتیک آمریکا و اسراییل و نیز عربستان در ۷ کشور مختلف را طراحی کرده است و برای این کار از کمک کادرهای حزب الله لبنان نیز بهره می گیرد. (13 و 14)

· افشای یک طرح ترور ناکام از سوی رژیم ایران در کشورآذربایجان. تلویزیون دولتی آذربایجان روز پنجشنبه ۱۹ ژانویه ۲۰۱۲ گزارشی درباره یک طرح ناکام تروریستی در باکو پخش کرد که از سوی ارگان‌های امنیتی ایران تدارک شده بود. در این طرح قرار بود مدیران یک مرکز آموزشی یهودیان در باکو ترور شوند. گروه ترور قرار بود در ازای اجرای این عملیات، ۱۵۰ هزار دلار دستمزد دریافت کنند. (15 و 16)

· ۷ اکتبر ۲۰۱۲ انجام عملیات ابوب بر فراز آسمان اسرائیل : هواپیمای بدون سرنشین برای شناسایی امکانات اسرائیل وارد سرزمین اسراییل شد. کشور سازنده این هواپیمای بدون سرنشین ایران است، پشت برنامه ریزی برای انجام چنین عملیاتی حزب الله لبنان و حسن نصرالله و خامنه ای و یارانش قراردارند. (17)

موارد بالا جمع بندی مختصری بود از تحرکات تروریستی حکومت اسلامی ایران تنها در یک سال گذشته که بسترهای کشمکش های نظامی آینده را به سرعت فراهم می سازد.

 

و اما راهبرد تروریستی نظام اسلامی برخاسته از چه تفکری است و چه دکترینی پشت این تحرکات خوابیده است؟

راهبردهای سیاست خارجی حکومت اسلامی مبتنی است بر دیدگاه آرمان گرایانه اسلامی که اسلام را دین برتر می داند و سلسله مراتب حاکم بر نظام بین المللی را که انطباقی با نظام ارزشی اسلام ندارد ناعادلانه و باطل می شمارد. از این رو مقاومت و ایستادگی در مقابل قدرت های غربی طاغوتی و استکباری (بخوانید امپریالیستی و صهیونیستی) ازمهم ترین مولفه های این دیدگاه به حساب می آید. انعکاس این نگاه را در اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران به خوبی می توان دید. برای روشن شدن زمینه های این نگاه به عمق تفکر و باورهای نظام جمهوری اسلامی می رویم و نگاهی به رسالتی که این نظام برای خود تعریف می کند و سپاه قدس خود را بر اساس آن تربیت می نماید می پردازیم . ارزیابی زیر بر اساس تعالیم سپاه پاسداران و دکترین تدریس شده توسط رژیم جمهوری اسلامی و رفتارهای نظام جمهوری اسلامی تنظیم و تدوین شده است. (18و19)

نظام جمهوری اسلامی خود را حکومت قبل از ظهور امام زمان می داند و خامنه ای خود را سید خراسانی و احمدی نژاد خود را شعیب ابن صالح سردار سید خراسانی می دانند که از ایران قیام می کنند و زمینه ظهور امام دوازدهم شیعیان را فراهم می سازند و سردارانی نیز از سایر نقاط جهان قیام کرده و به سید خراسانی می پیوندند.

جمهوری اسلامی از طریق حمایت و پشتیبانی از این سرداران برای مثال سردارسید حسن نصرالله، تنش کشورهای میزبان را از جمله لبنان تشدید می کند. هم چنین در امریکای لاتین از طریق حمایت مالی و معنوی از چاوز و مردم کشور او، سیاست و فرهنگ آمریکا ستیزی را تقویت می کند و تحرکاتی از این قبیل مرتبا از طریق جمهوری اسلامی هدایت و پیگیری می شود.

بخش بزرگی از درآمدهای قاچاق مواد مخدر، سلاح و فروش نفت و سایر درآمدهای داخل ایران به کشورهای فلسطین، عراق، سودان، یمن، اعراب حاشیه خلیج فارس، افغانستان، پاکستان، هند، آفریقا و... کلیه کشورهایی که در روایات تشیع آمده است که البته برخی ازاین کشورها جمعیت مسلمان ندارند ولی قابلیت ضد امریکائی و ضد اسراییلی زیادی دارند ارسال می شود. به همین دلیل بر نظام ولایت فقیه که با امام زمان در ارتباط است واجب است که در این کشورها اسلام شیعه گری را ترویج دهد و هزینه هنگفتی جهت تبلیغات و ساخت مساجد و ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی برای مردم آن کشور و امتیازات ویژه به دولت و ملت آن کشورها اختصاص دهد.

هدف از این راهبرد "خیرخواهانه" جمهوری اسلامی برقراری و استفاده ابزاری از این دولت ها و ملت ها در جهت حمایت از سیاست خود است. این سیاست مبتنی است بر تجهیز تروریست های اسلامی و یا به تعبیر آنها "ملت های مسلمان" به سلاح و مهمات نظامی جهت پیشبرد جنگ های مسلمین با ارتش کفر و صدور انقلاب اسلامی به جهان و بسترسازی برای ظهورامام زمان. پرواضح است که این عملیات بسیار پرهزینه است ولی با توجه به ایدئولوژی مهدویت باید هزینه گردد تا سربازان و سرداران امام زمان تربیت شوند تا بلاد کفار ضعیف و ضعیف تر شوند. دقیقا به همین دلیل نیز جمهوری اسلامی مواد مخدر را به کشورهای اروپایی به شکل قاچاق وارد می کند که هم از درآمد آن برای تربیت سربازان اسلام استفاده نماید و هم از طرفی کشورهای اروپایی را گرفتار اعتیاد و ناکارآمدی کرده و ضمنا ناامن و مشوش نماید و در نتیجه تدریجا سربازان احتمالی لشکر کفر را از بین ببرد. (21 و 29)

نظام جمهوری ولایت فقیه و سپاه پاسداران کلیه برنامه های خود را دقیقاً بر اساس روایت های جعلی و بیمارگونه ازدین اسلام برنامه ریزی کرده اند. در دکترین سپاه که با عنوان "فتح کشور" نوشته شده است پیش بینی های مفصلی در خصوص مبارزات پارتیزانی، انفجار مکان های استراتژیک و حساس کشور، ترور شخصیت های تأثیر گذار و نابودی مواد اولیه مورد نیاز مردم از قبیل مواد غذایی، سوخت و... و هم چنین انباشت مهمات و سلاح و ایجاد خانه ها و مکان های تیمی امن برای مبارزات زیرزمینی شده است. در این خصوص سپاه پاسداران سرمایه گذاری های وسیعی صورت داده است .

جمهوری اسلامی در راستای تجهیز ملل مسلمان از نظر مالی و سلاح و ادوات جنگی و دسترسی به سلاح هسته ای بسترسازی های کلانی جهت برپائی قیام مسلمین علیه جهان کفرصورت داده است. پیش بینی شده است که سید خراسانی خامنه ای از ایران قیام می کند و چنانچه وی در این جنگ شکست بخورد و ایران فتح شود نهضت های مقاومت که هسته های آن در سپاه پاسداران و بسیج طراحی شده است شروع به مقاومت می کنند، این هسته ها همان هسته های ویژه اطلاعات سپاه هستند که از هم اکنون در حال تجهیز به سلاح و مهمات و آموزش های ترور و عملیات انتحاری، بمب گذاری و جنگ شهری و تن به تن هستند.

این سازماندهی سالها پیش شروع شده به طوری که بر اساس این برنامه ریزی تا پیروزی شیعیان بر کفار این جنگ ادامه خواهد یافت. هرچه پیش می رویم و فرصت کوتاه تر می شود به بروزچنین جنگی که مترادف سقوط ایران خواهد بود نزدیک تر می شویم. برنامه های نظامی رژیم نیز سرعت و نیروی بیشتری می گیرد. از حدود یک سال قبل از دوره دوم ریاست جمهوری احمدی نژاد برنامه عملیاتی تسلیح نیروهای بسیج و سپاه و به اصطلاح سربازان امام زمان نوشته شد. این طرح به نام طرح «دفاع از کوی و برزن» درسپاه پاسداران حدود ۹ سال پیش شروع شده بود. طبق این طرح، سربازان امام زمان (بسیجیان، سپاهیان و فداییان رهبر) تسلیح می شوند. در حال حاضر بیش از ۵۰۰۰۰۰ نفر مسلح به سلاح کمری هستند. از همان مقطع سپاه پاسداران شروع به مسلح کردن نیروهای خود بر اساس تقسیم بندی زیر نمود:

1. در قسمت اطلاعات سپاه پاسداران:

مسئول اطلاعات – معاوان اطلاعات – مسئول اطلاعات گردان عاشورا – سرشبکه های اطلاعات هر حوزه – مسئول هسته های ویژه – سرتیم های هسته های ویژه – کلیه پرسنل اطلاعات ناحیه – مشاورین و کارشناسان اطلاعات – قسمت عملیات – معاونت های هر ناحیه – برخی از مخبرین تأیید شده و هر کسی که به صلاحدید اطلاعات و مسئولین باید مسلح شود.

2. در قسمت حوزه های سپاه پاسداران:

مسئولین حوزه – معاونین حوزه – اعضای شورای حوزه – مسئولین پایگاه های مقاومت

3. گردان های عاشورا – فرمانده گردان های عاشورا – مسئول اطلاعات گردان – فرماندهان گروهان ها – اعضای شورای گردان – فرماندهان دسته های گروهان ها

4. حفاظت اطلاعات :

تمام پرسنل حفاظت اطلاعات مسلح می شوند (مگر اینکه شخصی مشکل خاصی داشته باشد) .

5. افراد وابسته به سپاه :

افراد وابسته به سپاه پاسداران که در دولت و دستگاه های اجرایی به عنوان مدیر کل، مسئول و پرسنل عالی رتبه (وابسته و نفوذی سپاه) مشغول به کار هستند نیز مسلح می شوند.

لازم به ذکر است که از دید اطلاعات سپاه و مسئولین مربوطه اگر فردی یا افرادی که در پست های کلیدی ادارات قرار دارند مناسب تشخیص داده شده و برای اجرای این طرح به درد بخورند، شکار می شوند و از هر طریق ممکن آنها را جذب می کنند و با دادن وعده و تطمیع مالی و غیر مالی آنها را جذب و یا وادار می کنند که برای سپاه کار کنند و بعد از اعلام رضایت این افراد آنها را به عنوان بسیجی ثبت نام کرده و پس از آموزش ضوابط قضایی، مسلح کردن آنها آغاز می شود تا در زمان و مکانی که نیاز به حضور انها هست از آنها استفاده شود .

طیف پست های در بالا یاد شده در کلیه سطوح کشور (استان، شهرستان، بخش ها و هر نقطه ای که طبق چارت تشکیلات اطلاعات سپاه نیرو دارد) می باشد .

از اقدامات دیگر طرح نهضت مقاومت ملی به موارد زیر نیز می توان اشاره کرد :

1. ایجاد هسته های ویژۀ نهضت مقاومت ملی که این هسته ها همان پرسنل هسته های ویژۀ اطلاعات سپاه هستند.

2. ایجاد خانه های تیمی ومکان های امن خارج از پایگاه های مقاومت و مساجد و تجهیز آنها جهت نگهداری سلاح، مهمات، پول نقد و مواد غذایی که محل مکان ها جزء اطلاعات طبقه بندی شده می باشد و هیچ کسی به جز افراد خاص از این مکان ها خبر ندارد.

3. آموزش ترور بخ صورت عملی و تئوری جهت:

1. ترور عوامل بیگانه که کشور توسط انها فتح شده است.

2. نحوۀ عملیات خرابکاری ها و اختلال در کلیه سیستم های شهری و کشوری

3. ترور اراذل و اوباش، لیدر احزاب سیاسی مخالف، بزرگان طوایف و ایلات، اصناف و هر شخص تأثیر گذار که برای اهداف مخالفان رژیم مفید باشد .

لازم به ذکر است که کلیه افراد دگراندیش و مخالفی که در میان مراجع تقلید، اساتید دانشگاه ها و دانشجویان، لیدرها و سران تشکل های سیاسی اجتماعی، بزرگان و رهبران طوایف و ایلات و هیأتهای مذهبی، مسئولین اصناف و... وجود دارند که احتمال آن می رود که از قدرت خود در جهت کمک به دشمنان نظام استفاده کنند، توسط اطلاعات سپاه شناسایی شده و برای تک تک آنها پرونده ای مجزا تشکیل شده است و به صورت دائمی آنها را رصد می کنند و مرتب از آنها گزارش می گیرند و تخلیه اطلاعاتی می شوند.

4. شناسایی مکان های استراتژیک و مهم که در زمان اغتشاشات و جنگ های شهری باید ازآنها استفاده شود جهت شناسایی معترضین و ترور احتمالی لیدرهای آنان .

5. در صورت بروز جنبش های مردمی برای مثال اعتصابات احتمالی اصناف کشور، چنین برنامه ریزی شده است که : بسیجیان را در حرفه های گوناگون آموزش دهند و به آنها مأموریت داده می شود که در زمان اعتصابِ مثلا اصناف، نیروهای بسیج به عنوان نیروی جایگزین عمل کنند مثلاً در اعتصاب شرکت واحد تاکسیرانی ، بسیجیان از اتوبوس های سپاه و حتی امکانات آنها جهت جابجایی کارگزاران دولت استفاده کنند وبه این ترتیب مانع از فلج شدن سیستم های رفت و آمد نیروهای رژیم گردند.

6. شناسایی انبارهای مواد غذایی مغازه داران و تجار: پیش بینی شده است که اگر جنگی یا شورشی در کشور اتفاق افتد و احتمال کمبود مواد غذایی و نیازهای اولیه معیشت مردم وجود داشته باشد، نیروهای بسیج این انبارها را تخلیه و به مکان ها و منازل امن انتقال دهند و از طرفی هزاران تن گوشت، برنج، حبوبات و مواد غذایی خشک، کنسرو و کمپوت در پادگان ها و یخچال های بزرگ و سردخانه ها نگهداری می شود که این مقدار مواد غذایی برای رزمندگان رژیم به مدت دو سال کاملاً کافی می باشد و طبق آخرین تغییر دستورالعمل آن، این مدت از ۲ سال به ۴ سال افزایش یافته است. پس از اتمام این زمان اگر نیازی به مصرف آن نشد مواد غذایی از انبارها خارج و به مصرف روزانه سربازان می رسد و مواد غذایی تازه جایگزین می شود .

7. برنامه عملیاتی طوری تعریف شده است که در زمان بحران، نیروهای سه گانه ارتش و نیروهای موازی به صورت مستقل شروع به کار نمایند، یعنی نیروی هوایی، دریایی، زمینی، بسیج، اطلاعات، هسته های ویژه و... کلیه واحدها بعد از قطع ارتباط هر کدام به شکل اتوماتیک عملیات خود را ادامه می دهند و فقط در صورت امکان فرماندهان هسته ها با یکدیگر تماس دارند و به این شکل پیش بینی مقاومت در مقابل اشغال گران شده است.

طبق روایات، سید خراسانی خامنه ای در منطقه قدرت می گیرد و عراق را فتح می کند و سردار دیگری که از فلسطین برخاسته است به او می پیوندد و لشکر شیعیان از عراق، فلسطین، افغانستان، پاکستان، آفریقا و ... سایر کشورهای پیش بینی شده بعد از طی مراحلی به یکدیگر می پیوندند و تمام حاکمان کفر را کشته و کشورهایشان را به تصرف خود در می آورند.

این بدان معنی است که اگر نشانه ها اتفاق بیفتد جنگ جهانی به راه می افتد و دولت ولایت فقیه که در حال نابود شدن است تمام اتفاقات خاورمیانه و جهان را به نوعی برای پیروان متعصب خود و مردم جهان چنین توجیه می کند که این اتفاقات همان نشانه های ظهور است و اگر نیاز باشد روایتی نیز جعل کرده و از طریق حوزه علمیه یا مراجع تقلید بین مردم رواج می دهند تا کاملاً موضوع پیش آمده با نشانه های بیان شده در خصوص ظهور منطبق باشد و هیچ شکی برای پیروان شان وجود نداشته باشد.

این لشکریان سازمان دهی شده طبق نقشه جنگی که هم اکنون نیز آن را طراحی و انتشار داده اند بر اساس توهمات خود، تصور می کنند که می توانند کل کشورهای منطقه را به تصرف در آورند و از آسیا به سمت اروپا حرکت کنند و اروپا را نیز شکست داده و در پایان شیعیان بر جهان مستولی شوند و حکومت عدل الهی امام زمان برقرار گردد. (22 و 23 و 24)

درهمین راستا به دو تن از افراد کلیدی که در طراحی این نظرات سهم به سزائی بازی می کنند می پردازیم.

حسن عباسی رئيس مرکز بررسی های دکترينال امنیت ایران و سخنگو و کارشناس ارشد اطلاعات سپاه پاسداران و عنصر کلیدی در اتاق فکر خامنه ای است که در یکی از سخنرانی های خود در مورد سازمان حراست ها می گوید: «ما باید انگلستان را به تسخیر در بیاوریم» (اشاره به تحرکات مسلمانان مقیم انگلستان مبنی بر اسلامیزه شدن قوانین کشور انگلستان).

وی در دقیقه ۲۱ نوار این سخنرانی می گوید «باید جنگ بیرون از مرز‌ها باشد تا ذلیل نشویم».

در دقیقه ۵۰ می گوید «اسلام محدود به مرز‌های جغرافیایی و قانون اساسی‌جمهوری اسلامی ایران نمی‌شود»

و در دقیقه ۵۱ درباره خشک کردن ریشه نژاد آنگلوساکسن داد سخن می دهد.

عباسی ادعا می کند که جمهوری اسلامی ۲ ملیون ایرانی‌در آمریکا دارد که از دل آنها سرویس‌های چریکی در می‌آورد .

عباسی می گوید که ما ۷ هزار دارنده درجه دکترا در آمریکا داریم که زیرپوشش اطلاعاتی ما هستند.

عباسی می گوید اگر ۱۰ نفر عرب بی سواد و ناکارآمد بدون حمایت سرویس های اطلاعاتی قوی ۱۱ سپتامبر را به وجود آوردند ما با داشتن ۲ میلیون نیرو درخارج با حمایت سرویس های اطلاعاتی ایران قادر به تحرکات چریکی کلانی خواهیم بود برای مثال شما ۶ هزار کلاهک اتمی‌در آمریکا دارید این ۶ هزار کلاهک را ما با نیروهای مسلمان غیر ایرانی‌که سازماندهی‌کردیم در خاک خودتان منهدم می‌کنیم.

عباسی جامعه جهانی را تهدید می کند به سازماندهی‌کردن نیروهای کشور‌های غیر مسلمان آمریکای لاتین و مکزیک که ایران در حال خریدن این نیروها و سازماندهی‌آنها می‌باشد! ( مثال ونزوئلا و طرح های اقتصادی جمهوری اسلامی در آن منطقه). در اینجا اشاره می‌کند که ما از طریق سازمان‌های اطلاعاتی از نظر جغرافیایی، نظامی، اجتماعی نقاط ضعف کشور آمریکا را مشخص کرده و از طریق اینترنت سازمان‌های چریکی را در جهت حملات تروریستی هدایت و سازماندهی می‌کنیم.

او ادعا می‌کند که از طریق کارهای فرهنگی و و تبلیغاتی‌مانند عکس روی تیشرت و .. اقدام به جنگ فرهنگی برای فروپاشی آمریکا می‌کنیم.

اومی گوید که از طریق قسمت اقتصادی معاونت اجتماعی با تجار مسلمان و غیر مسلمان ارتباط گرفته و آنها را در راستای اهداف رژیم هدایت می‌کند. او اعلام می‌کند که تروریست مقدّس است و برای ترساندن دشمن خدا ( آمریکا ) و دوستان دشمنان خدا ( کشور‌های اروپایی ) از آن تروریست باید استفاده کرد . وی می‌گوید مدرنیته همان ادیان مسیحی‌و یهودیت هستند و با خشونت آمدند و باید با خشونت پاسخشان را داد!

باید دقت شود که این سخنرانی‌در سوم خرداد 1383 انجام شده است. لینک سخنرانی عباسی درلیست منابع موجود است. (25 و 26)

هم چنین توجه به سخنرانی حسن رحیم پورازغدی که از سال ۱۳۸۱ تا کنون عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد نیزخود گویای همین درنده خوئی و تفکر بیمار دست درکاران نظام جمهوری اسلامی است.

ازغدی در سخنرانی خود می گوید نیروهای ما باید آماده بشوند بروند شمال آفریقا، شرق آسیا، قلب اروپا. ما باید آماده عملیات‌های جهانی‌شویم و برادران مسسلمان خود را در تمام جهان آزاد کنیم زیرا دیگر انقلاب صادر شده است.

در دقیقه ۴۳ نوار سخنرانی می گوید نیروهای ما دیگر در تمام ۵ قاره عالم حضور دارند و باید یک جهاد بین المللی را دامن بزنیم و از هیچ کس نهراسیم. (27)

مجموعه بالا تلاشی بود برای اثبات چندباره اینکه ما با یک نظام کاملا ایدئولوژیک و خطرناک روبرو هستم که سیاست هایش قبل از هر چیز در بیت امام اش و بر اساس باورهای دینی و مغزعلیل و روح بیمار زمامداران آن تعیین می شود ونه منافع ملت ایران. برای آنها نه شرف ونه نابودی ایران پشیزی ارزش دارد. آنها جام زهر را برای ظهور امام دوازدهم شان نوشیده اند. سخن آنها برای بازگشت به میز مذاکره نیز تنها کاربرد اتلاف وقت و جمع آوری نیروها و سازماندهی خود دارد و بس. برای رسیدن به غایت آرزوهایشان که همانا ظهور امام زمان از راه بر هم زدن نظم شیطانی دنیوی است به هر جنایتی روی می آورند. تقابل آنها با دنیای غرب حتمی و جدی است. آنها این وظیفه را برای خود قائل هستند که انقلاب اسلامی خود را به هرقیمتی به دنیا صادر کنند. نیروهای تحت فرمان آنها نیز کاملا شستشوی مغزی شده اند و به دنبال آنها تن به هراقدامی خواهند زد. اما چگونه می توان در مقابل این هیولا ایستاد و او را شکست داد؟

در فقدان یک نیروی آلترناتیو منسجم دموکراسی خواه چه سناریویی می تواند در انتظار ما باشد؟

سید علی خامنه ای می گوید: -"غرب و امریكا و صهیونیزم امروز از همیشه ضعیف ترند. گرفتاری های اقتصادی، ناكامی‌های پی ‌در پی در افغانستان و عراق، اعتراض های عمیق مردمی در امریكا و دیگر كشورهای غربی كه دامنه‌ی آن روز بروز گسترده‌تر شده است، مبارزات و جانفشانی های مردم فلسطین و لبنان، قیام های دلیرانه‌مردم در یمن و بحرین و برخی دیگر از كشورهای زیر نفوذ امریكا، همه و همه حامل بشارت های بزرگی برای امت اسلامی و به ویژه كشورهای انقلابی جدید است. مردان و زنان مؤمن در سراسر جهان اسلام و به ویژه در مصر و تونس و لیبی از این فرصت برای تشكیل قدرت بین‌الملل اسلامی بیشترین بهره را ببرند». (28)

علی اصغر سیجانی کارگردان فیلم مستند «ظهور بسیار نزدیک است» می گوید: «موج «بشارت ظهور» از سوی علی خامنه‌ای هدایت می‌شود، محمود احمدی‌نژاد شعیب‌ابن صالح بودن خود را تائید کرده و سپاه بخش‌هایی از هزینه تولید این مستند را تامین کرده است. ایشان همچنین انزوای رژیم صهیونیستی را یکی از اثرات بسیار مهم انقلاب‌های منطقه عنوان و تأکید کردند: رژیم صهیونیستی یک غده سرطانی واقعی است و باید قطع شود و انشاءالله قطع خواهد شد» (29)

این جملات به حد کافی گویاست و نشان می دهد مسیری که جمهوری اسلامی طی می کند به کجا قرار است ختم شود.

خروج مجاهدین از لیست تروریسم آمریکا: همان طور که می دانید به تاریخ ۲۹ سپتامبرمجاهدین از لیست گروه های تروریستی ایالات متحده امریکا نیز خارج شدند. دلیل این اقدام درچنین برهه ای چیست؟

سازمان مجاهدین خلق ایران تنها نیروی متشکل و منسجم و در عین حال با پتانسیل های چریکی و ساختار نظامی در صحنهِ مقابله با رژیم اسلامی در یک سناریوی نظامی است. در مقابل این نظام به دلایل عدیده هیچ نیروی منسجم، متحد، دموکراسی خواه ، غیر جهادی و با اراده وجود ندارد. به عبارت دیگر اپوزیسیون جمهوری اسلامی کماکان پراکنده عمل می کند و لذا نیروی بازدارنده ای به معنای واقعی کلمه که مشروعیت نیز داشته باشد هنوز در صحنه نیست. معدود چهره هائی هستند که دارای مشروعیت و معروفیت بیشتری نسبت به رقبای خود هستند اما متاسفانه به دلایل عدیده درونی و بیرونی از سازماندهی سیاسی ـ اجرائی نیروهای پراکنده عاجزند. مردم بدون تشکل وسازماندهی ضعیف و ناتوانند لذا نقش نظاره گر را بازی می کنند و حاضر به پرداخت هزینه در چنین شرایطی نیستند.

اما سازمان مجاهدین به رهبری خانم مریم رجوی با وجود تمامی نقصان ها و بدمنشی ها و کج روی ها وعدم مشروعیت در داخل کشور توانسته است نیروی سازمان یافته و مصممی را در خارج از کشورحول محور برچیدن بساط نظام ج.ا. و آرمان خواهی انقلابی شکل دهد که این نیرو می تواند ارتش بالفعل این سازمان در شرایط بحرانی و در موعد مقرر باشد. سازمان مجاهدین خلق نیز یک نیروی جهادی ـ شیعی است که بر اساس باورهای دینی خود در جنگ با کفار و ضحاکان از منظر اعتقادی عمل می کند و آماده است تا خرخره پاسداران ارتش اسلام سیاه را بجود و آنها را به زباله دان تاریخ سرازیر کند و انتقام این سی و اندی سال را نیز بگیرد. نبرد و رویارویی این دو نیروی جهادی مسیر ارتش خامنه ای را نه به کربلا و قدس بلکه به بیت امام هدایت خواهد کرد و آتش این نبرد نه به خانه دشمن غربی بلکه به خانه وی رهنمون خواهد شد.

بدیهی است که ما به نقش نیروهای پیشمرگه کرد، بلوچ و عرب در چنین سناریویی نیز باید توجه داشته باشیم. آنها نیز در یک صحنه نظامی می توانند دخالت کنند و دامنه درگیری ها را به استان های دیگر بکشانند. از طرف دیگر به دلیل سرکوب مستمر هویت ملی ایرانیان، تحریک روحیه ناسیونالیستی وطن پرستانه ایرانی می تواند به همه این اختلافات به شدت دامن بزند و سرانجام آتش یک جنگ داخلی تمام عیار برافروخته شود و در پایان، ایران نیز یوگسلاوی دوم گردد.

بدیهی است که در این میان بخش بزرگ مردم ایران که نیروی نظاره گر هستند قربانی دو تفکرجهادی اسلامی با مخلفاتش در دو جبهه راست و چپ و در یک رودرویی نظامی و یک انتقام کشی طولانی خواهند شد. پس تا دیر نشده باید صف متحد اپوزیسیون دموکراسی خواه را برای عبور از دیکتاتوری ایدئولوژیک، استبداد سیاه و سفید جمهوری اسلامی و جنگ وتجزیه کشور تشکیل داد. فردا دیگر بسیار دیر است.

برای نجات کشور، جمهوری خواه بودن و یا مشروطه پادشاهی طلب کردن و یا نظام کمونیستی و فدرالیستی خواستن در درون هر گروه و حزب خودی می تواند جذاب باشد اما نه برای یک کشور هفتاد و پنج میلیونی با ده ها نگرش و آرمان و آرزو برای فردای ایرانِ بدون جمهوری اسلامی. در صورت به خود آمدن نیروهای پراکنده اپوزیسیون بدیهی است که می توان نیروهای به خطا رفته را نیز با صف مستحکم نیروهای دموکراسی خواه به سمت درست هدایت کرد و به راستی در این سناریو همه نیروها از جمله مجاهدین واحزاب قومی نیز می توانند نقش قابل توجهی در جهت منافع مردم ایران از هر قوم و باوری ایفا کنند و به جای منافع گروهی به منافع کل جامعه که متکثر و پلورال است نزدیک شوند و بپذیرند که نوع نظام سیاسی آینده یران را مردم ایران تعیین می کنند و هر حکومت جایگزینی مشروعیت اش ناشی از اراده ملت ایران خواهد بود. مردم بار دیگر زیر بار تحمیل هیچ نظام مستبدی نخواهند رفت چه جمهوری باشد و چه پادشاهی، چه کمونیستی و چه فدارتیو!

25 مهر 1391/ 16 اکتبر 2012

*عکس خامنه ای و ویرانی که بر جای می گذارد، توسط علی اوغازیان، هنرمند عکاس، در اختیار نویسندگان قرار گرفته است.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

منابع:

1-http://alireza-forghani.blogfa.com/post-80.aspx

2- http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2011/10/111011_u01_us-terror.shtml

3-http://www.bangkokpost.com/news/crimes/280930/police-tie-blast-suspects-to-sejeal-stickers

4-http://www.alarabiya.net/articles/2012/02/15/194758.html

5-http://www.dw.de/پلیس-تایلند-مواد-منفجره-در-تایلند-هند-و-گرجستان-یکسان-بوده-است/a-15744846-1

6-http://www.hambastegimeli.com/index.php?option=com_content&view=article&id=36934:2012-07-19-20-12-22&catid=192:2012-02-13-15-56-18&Itemid=203

7- http://rahanews.org/2012/07/20/واکنش-سپاه-پاسداران-به-دستگیری-یک-عضو-ح/

8-http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2012/07/120730_l31_iran_india_israel_attack.shtml

9-http://www.asriran.com/fa/news/225368/پلیس-هند-رسماً-ایران-را-متهم-به-ترور-دیپلمات-اسرائیلی-در-دهلی-نو-کرد-تکذیب

10- http://www.hambastegimeli.com/index.php?option=com_content&view=article&id=37113:2012-07-29-01-34-13&catid=131:2011-02-10-16-43-05&Itemid=173

11- http://tebrizsesi.com/site/index.php?option=com_content&view=article&id=8285:1391-06-15-08-11-26&catid=12:dunya&Itemid=33

http://enghelabe-eslami.com/گزارشات-و-تحلیل-ها/17398-2012-10-08-15-47-33.html

12- http://news.gooya.com/politics/archives/2012/07/143813.php

13- http://www.alarabiya.net/articles/2012/05/29/217299.html

14- http://www.pezhvakeiran.com/maghaleh-42316.html

15- http://www.radiofarda.com/content/f3_azarbaijan_says_iran_plans_terror_attack/24460202.html

16- https://piercetraffic.cyberghostvpn.com/go/browse.php?u=http%3A%2F%2Firanglobal.info%2Fnode%2F1972&b=7

17- http://www.tabnak.ir/fa/news/277141/جزییاتی-جدید-از-سرنگونی-پهپاد-تجسسی-در-سرزمین%E2%80%8Cهای-اشغالی

18- http://www.alvadossadegh.com/fa/article/51-apocalypse/10100-1390-03-21-19-59-42.html

19- http://iranidobareh.com/khorasani.html

20- http://www.iranidobareh.com/the_investigative_project_on_terrorism_ipt.html

21- http://www.youtube.com/watch?v=q1ShqJlN23A&feature=channel&list=UL

22- http://alireza-forghani.blogfa.com/post-80.aspx#

23- http://rajanews.com/detail.asp?id=115644

24- http://noorportal.net/PrintArticle.aspx?id=53879

25- http://bachehayeghalam.ir/vblog/چهار-گام-موثر-برای-حمله-به-دشمن-چیست؟/

26- https://www.youtube.com/watch?v=1uY5xDece8I&feature=relmfu

27- https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xFw_bkkf0z8

28- http://www.ghatreh.com/news/nn8588032/غرب-آمریکا-صهیونیزم-امروز-همیشه-ضعیف-ترند.

29- http://digarban.com/node/794

 

 

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید 
www.victoriaazad.com 

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید 
http://www.iranidobareh.com