qazafi

چه سرنوشتی در انتظار خامنه ایست؟
✍️جمع آوری #ویکتوریا_آزاد

🔰سال ۲۰۱۱ انقلاب لیبی با تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم در شهر‌ها آغاز شد. حکومت قذافی با اسلحه‌های سبک و سنگین و حتی بمباران هوایی به این اعتراضات پاسخ داد. انقلابیون تصمیم گرفتند که خود را مسلح کنند و با حکومت بجنگند. مردم لیبی به خاطر روحیه ملی‌گرایی خود از ابتدا با حضور نیروهای خارجی مخالفت کرده و جامعه عرب نیز بر این نکته تاکید داشت. ناتو چندین واحد کوچک شناسایی به خاک لیبی اعزام کرد که آن هم به خاطر ضرورت‌های عملیاتی یا به درخواست رهبری انقلابیون صورت گرفته بود. مردم لیبی هیچ گاه به نیروهای زمینی خارجی برای پیشبرد انقلاب خود نیاز پیدا نکردند آنها خود میجنگیدند.
آنچه که در شهرهای زاویه و مصراته توسط نیروهای قذافی انجام شد به خوبی ثابت کرد که وی در پی انتقام‌جویی شدید از مردم بود. فقط بر اثر بمباران مصراته بین هزار تا دوهزار نفر کشته شدند. گورهای دسته‌جمعی بسیاری از قربانیان سرکوبهای خشن نیروهای قذافی از مردم کشف شده که بیش از ۱۵۰ نفر در هر گور دفن شده‌اند.


🔰نیروهای قذافی ده‌ها هزار نفر را کشتند. مبارزه با قذافی اصلا کار آسانی نبود ولی مردم لیبی مردمان جدی و نترسی بودند.
در حالیکه انقلابیون خود میجنگیدند و نیروهای ناتو ‌نیز برای کمک آمده بودند ولی مردم لیبی بیش از هر چیز بر نیروی خود اتکا داشتند و چندان اتکایی به نیروهای ناچیز ناتو در کشورشان نکردند.
🔰سرکوب خشن مردم توسط ارتش لیبی را همه شاهد بودیم، سرکوبها نشان داد که ارتش به شدت تحت کنترل پسران و نزدیکان و‌شخص معمر قذافی بود. استفاده از ارتش در برابر اعتراض‌های مردم غیرنظامی بر اساس توافق هر پانزده کشور شورای امنیت بر سر صدور قطعنامه علیه معمر قذافی قطعی شد و سرهنگ قذافی یک جنایتکار جنگی که باید محاکمه شود خوانده شد. همان سناریویی که منتظر خامنه ای و شرکاست. شورای انتقالی موقت ليبی اعلام کرد ديگر از مقطع پناه دادن به معمر قذافی و يا اجازه خروج از کشور برای او گذشته است و معمر قذافی بايد زنده يا مرده، دستگير شود. بالاخره انقلابیون بر اساس درخواست رییس شورای انتقالی محمود جبریل مخفیگاه قذافی را پیدا کردند و با شلیک گلوله او ‌را با همون اسلحه طلایی قذافی کشتند البته روایتهای مختلفی در این زمینه هست.
🔰 امروز اخراج از کمیسیون مقام زن چند وقت دیگر تشکیل دادگاه لاهه و بالاخره محکوم کردن رژیم به جنایت علیه بشریت و‌بعد اخراج سفرا …. در این میان حضور فعال و حداکثری مردم در صحنه میتواند پروسه سقوط رژیم را تسریع کند و حمایت بین المللی را افزایش دهد همانطور که در لیبی اتفاق افتاد. مردم باید میلیونی شوند و برای آزادی هزینه بدهند همانطور که ملتهای دیگر هزینه کردند.

#من_به_راهپیمایی_میلیونی_میپیوندم