به وزیرامورخارجه کشورسوئد
اتحاد زنان ایران برای دموکراسی (آزاد) از اعتصاب غذای دو بانوی مقیم سوئد آذردخت زمانی و سامیه رونقی وآقای سعید کلانتریان و داود عزیزیان و هم چنین دکترحسن نایب هاشم مقیم کشوراتریش در حمایت از نسرین ستوده و زندانیان سیاسی حمایت میکند!
شنبه ۴ آذر ۱٣۹۱ - ۲۴ نوامبر ۲۰۱۲

جناب آقای کارل بیلت وزیر امورخارجه محترم کشورسوئد:
بانو نسرین ستوده لنگرودی، حقوقدان، وکیل دادگستری و فعال اجتماعی است. او عضو کانون مدافعان حقوق بشر و انجمن حمایت از کودکان بوده و وکالت پرونده‌های بسیاری از فعالان حقوق بشر، فعالان حقوق زنان، کودکان قربانی ِ کودک آزاری و کودکان در معرض اعدام را برعهده داشته‌است  و تا کنون برنده چند جایزه بین المللی نیز بوده است. ایشان درچنگال نظام جمهوری اسلامی در زندان بسر میبرد و هم اکنون روزهاست که در اعتصاب غذاست. نامبرده از وضعیت جسمی خوبی برخوردارنیست.
درحال حاضر دو تن از بانوان به نامهای آذردخت زمانی و سامیه رونقی و آقای سعید کلانتری در چادری موقت واقع درشهر استکهلم و درسرما و باد جانکاه این کشوردر خیابان مقابل پارلمان سوئد، از تاریخ 23 نوامبر 2012، درهمپیوندی و حمایت ازاعتصاب غذای بانونسرین ستوده و سایر زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذای ترزده اند. طبق تصمیم این عزیزان، ایشان تا رسیدن به خواسته هایشان دست از اعتصاب غذا برنخواهند داشت. درخواست آنان ازشما اینست که رفتار جمهوری اسلامی بازندانیان سیاسی و در راس آن خانم ستوده را محکوم کنید و آزادی آنان را فورا تقاضا نمایید. هم چنین بنا بر گزارشات منتشر شده؛ آقای دکتر حسن نایب هاشم از فعالین شاخص حقوق بشر در ایران نیز در اعتراض به وضعیت وکیل زندانی ؛ خانم نسرین ستوده و در حمایت از ایشان ؛ در هشتمین روز اعتصاب غذای خود در کشور آلمان به سر می برد.
اتحاد زنان ایران برای دموکراسی  ضمن محکوم کردن هرگونه اعمال غیر انسانی و حبس و شکنجه و اعدام و کشتار مردم  حمایت خود را از نامبردگان و همه زندانیان سیاسی اعلام میدارد ونظام جمهوری اسلامی در راس آن رهبرجمهوری اسلامی علی خامنه ای وقوه قضاییه و دولت آقای احمدی نژاد را مسئول عواقب اعتصاب غذای خانم ستوده و نامبردگان میداند.

جناب آقای کارل بیلت:
از شما تقاضا داریم اقدامات لازم را در راستای حمایت فوری از بانو نسرین ستوده و سایر زندانیان سیاسی ایران و تقاضای آزادی فوری این زندانیان آزادیخواه مبذول بفرمایند.  
فریاد نسرین ستوده ها باشیم و نگذاریم به ستار بهشتی ها تبدیل شوند!

با احترام
اتحاد زنان ایران برای دموکراسی (آزاد)
www.iwud.org
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید