photo 2023 10 19 19 25 06

ویکتوریا آزاد

۲۷ مهر ۱۴۰۲

علیرغم اندوه بسیار بخاطر این جنگ غیرلازم و قربانیان آن از هر دو طرف اما واقعیتهایی وجود دارد که باید گفته شود پس بسیار مهم است که به نکات زیر توجه کنید؛

۱. این حماس است که به اسراییل حمله کرده است و این بار اسراییل در موضع دفاعی است. در جنگ حلوا پخش نمیکنند. جنگ براه انداختی عواقبش را هم باید بپذیری!

۲. مردم غزه همواره از خانه های خود به عنوان پایگاه مقاومت استفاده کرده اند و میکنند. آنها از محل خانه خود موشک پراکنی میکنند، بخش بزرگی از فلسطینی ها از حماس حمایت میکنند، آنها فرهنگ جهاد و شهادت دارند، آنها حمله حماس به اسراییل را بخشی از پروژه جهاد اسلامی تلقی میکنند، اندک کسانی هستند که با حماس مخالفند، فلسطینی‌ها مبارزه را با شعار "اسرائیلی‌ها را باید بدریا ریخت " آغاز نمودند و این شعار هنوز در منشور حماس بصورت پایه‌ای باقی است: " من النهر الی البحر " که می‌گوید از رود اردن تا دریای مدیترانه از آن ماست.

اینکه چون حماس از حمایت مردمی برخوردار است پس مشروعیت دارد یک اشتباه محض است چون مبانی حقوق بشر مشخص میکند هر جریانی کجای کار است. چه گوارا می‌گفت ، ملتها هم اشتباه می‌کنند. مگر نه آنکه هیتلر در رایش سوم با رأی اکثریت انتخاب شد؟ پس اگر ملتی چنین خام و ضدبشری عمل میکند منتظر هزینه اش نیز باشد.

۳. حماس درنده خوترین گروه تروریستی است، دقیقا مثل داعش. حماس و شرکای آن ضد یهودیان هستند و خواهان نابودی آنها هستند. مبارزه با تروریسم هزینه جانی و مالی دارد، ما باید خیلی هم سپاسگزار اسراییل باشیم که با این پدیده زشت می جنگد.

۴. تعجبی نمیکنم از سربریدنهای حماس این در ذات دهشتناک آنهاست که یهودیان را از روی زمین محو کنند، تعجب میکنم از گروههای سیاسی که با «وای فلسطین کشته شد» از اسراییل میخواهند که پاسخ حماس را ندهد و ننگ تسلیم در مقابل یک جریان تروریستی را بپذیرد؟؟؟!!! همچنین تعجب میکنم که چرا اسراییل تا بدین حد تحت فشار است و پاسخ شدیدتری نمیدهد.

۵. «اسراییل / یهودی ستیزی»پدیده ای مطلقا زشت و خطرناک برای جامعه بشری است، اسراییل ستیزان حیات و امنیت یک ملت مفید بحال بشریت را تهدید میکنند و جهان در مقابل این پدیده دهشتناک وظیفه دارد سکوت نکند و جانب تروریستها را نگیرد.

۶. نیروهای سیاسی که با رژیم اسلامی در ایران مخالف هستند اما اسراییل ستیزند و در جنگ بین حماس (تروریست) و ملت و دولت اسراییل جانب غره و حماس و اسماعیل هنیه فاسد را میگیرند در واقع نیروهای قابل اعتمادی نیستند و درک درستی از مقوله حق تعیین سرنوشت، عدالت و صلح ندارند. افراد کم سوادی را میبینم که خروار خروار ادعا دارندو هنوز نمیدانند که دولت اسرائیل در سال 1948 پس از تصمیم سازمان ملل مبنی بر تقسیم فلسطین، سرزمینی که در کتاب مقدس وطن یهودیان هم نامش آمده، اما مسلمانان و مسیحیان نیز در آن ساکن بودند، تأسیس شد و زمین فلسطینی ها غصب نشده بلکه طبق قانون تقسیم شده.

۷. جنبش مقاومت اسلامی با نام اختصاری حَماس یک سازمان نظامی اسلام‌گرای سنی است که در حال حاضر بر نوار غزه در سرزمین‌های فلسطینی *حکومت* می‌کنند، او‌را نمیتوان از مردم غزه که به او رای دادند جدا کرد.

۸. در کرانه باختری (بخش بزرگتر سرزمین فلسطینی) سازمان فتح کنترل را به دست دارد و محمود عباس رییس جمهور آنجاست. سازمان فتح حمله حماس را تأیید نکرده و آنها بر سر مدیریت فلسطین اختلاف نظر دیرینه دارند.

۹. به‌رغم دریافت میلیاردها دلار کمک‌های خارجی به حماس، از جمله جمهوری اسلامی، قطر، عربستان سعودی، اروپا، روسیه، چین، تولید ناخالص داخلی در نوار غزه رشدی نداشته و حجم سرمایه گذاری ‌تحولی نداشته است. بر اساس آمارهای صندوق بین‌المللی پول، حدود ۶۰ درصد از نیروی کار در نوار غزه بیکار و ۵۳ درصد از کل جمعیت در زیر خط فقر هستند. چرا اکثریت مردم عادی در غزه فقیر و تهیدستند؟

۱۰. بدنیست بدانید که حماس مجوز تولید اسلحه روسی در غزه را داراست و پولهای حاصله از تولید تسلیحات در غزه به جیب اسماعیل هنیه و خاندانش سرریز میشود،چرا دلواپسان چپ و راست و مذهبی و غیرمذهبی، اصلاح طلب و تحولخواه، کمونیست و غیره این جنبه ها را برجسته نمیکنند در عوض مرتب به اسراییل ناسزا میگویند؟ این حجمه از پول به حساب حماس سرریز میشود نه اسراییل، مردم غزه اگر مورد حمله قرار میگیرند در واقع آشی است که حماس برایشان پخته!

۱۰. توجه کنید از چه جریانی حمایت میکنید؛ جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران برای گسترش نفوذ خود در منطقه، بودجه و آموزش‌ نظامی به تروریستها را فراهم کرده اند. حزب‌الله را به سرمایه‌ای حیاتی برای خود تبدیل کردند و با ایجاد نیروهای نیابتیِ تهران در سراسر خاورمیانه، امنیت منطقه را به خطر انداختند. حمایت از فلسطین حمایت از جنگ افروزان است!

#ویکتوریا_آزاد